Broumovsko

Neděle 27.září 2020

Poslední aktualizace27.09.2020 11:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

seznam článků
Návrat do Edenu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

25348858 10155049547432231 1492375506087154463 n"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec mám svůj názor a rozhodně odmítám propadat panice a někoho buzerovat, že nemá roušku." Tato slova zveřejnil na facebooku Stanislav Pitaš před uvedením pátečního koncertu v jeho klubu Eden a ideálně tím demonstroval - krom tradičně svérázného slovníku - svobodného ducha podobných akcí. Tady se na servilitu a podlézání systémovému aparátu nikdy nehrálo a hrát nebude. Komu se to nelíbí, může jít o klub dál. Tím by se však ochudil o kvanta dobré hudby, kterou je Pitaš schopen "za devatero řek, hor a ještě dál" dostat.

Návštěvníky (jejichž počet samozřejmě odpovídal nařízeným regulím) přivítala hned u vstupu nově naistalovaná stylová pípa, čímž se zmenšily čekací časy a nápor na obsluhu u původního výčepu. Kolem osmé hodiny večerní počet příchozích utěšeně narůstal a o chvíli později už se mohla rockuchtivá masa přesunout do sálu, kde zrovna začíanal rozjíždět svůj set Brit Phil Shoenfelt s trojicí českých spoluhráčů. Když bicmen Jaroslav Kvasnička poprvé otestoval svoji soupravu, znělo to - minimálně pro autora těchto řádků - jako rajské zvony. Nejen, že bylo vše výtečně ozvučeno, hlavně se ale člověk po vynucené pauze na živé rockové dunění vyloženě klepal. Britsko-česká formace v tomto ohledu nezklamala a svým repertoárem, jenž po hudební stránce obsáhl širokou škálu subžánrových nuancí, správně nažhavila většinu přítomných. Skladby se nesly v pohodovém bluesrockovém módu, nechyběly komplexně rozložené příspěvky s poutavým artrockovým vyústěním, nebo ostřejší grungeové či rock´n´rollové vypalovačky (těch mohlo být klidně daleko víc).

Po pauze nastoupila tuzemská parta Echt! se svým osvědčeným rockem, kterému dodává na pestrosti širší nástrojová paleta v čele s elektronickým cellem a saxofonem, na nějž si s gustem zahrál frontman kapely Karel Malík (v nezbytném pruhovaném tričku). Poctivě odehraná rocková show znamenala úspěšné uzavření pátečního večera, který byl - jak vidno z čím dál více se zaplňujícího programu - pouhým závdavkem k věcem příštím. Klub Eden, to je nadmíru pestré a mnohdy vpravdě jedinečné oživení broumovského kulturního dění, za což patří Stanislavu Pitašovi velký dík.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Objevovali jsme broumovské podzemí

Objevovali jsme broumovské podzemí

Ojedinělou akci, kterou historie města nepamatuje, uskutečnila Komise cestovního ruchu a zahraniční ...

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

V neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumo...

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web