Broumovsko

Úterý 14.červenec 2020

Poslední aktualizace16.07.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

seznam článků
Návrat do Edenu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

25348858 10155049547432231 1492375506087154463 n"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec mám svůj názor a rozhodně odmítám propadat panice a někoho buzerovat, že nemá roušku." Tato slova zveřejnil na facebooku Stanislav Pitaš před uvedením pátečního koncertu v jeho klubu Eden a ideálně tím demonstroval - krom tradičně svérázného slovníku - svobodného ducha podobných akcí. Tady se na servilitu a podlézání systémovému aparátu nikdy nehrálo a hrát nebude. Komu se to nelíbí, může jít o klub dál. Tím by se však ochudil o kvanta dobré hudby, kterou je Pitaš schopen "za devatero řek, hor a ještě dál" dostat.

Návštěvníky (jejichž počet samozřejmě odpovídal nařízeným regulím) přivítala hned u vstupu nově naistalovaná stylová pípa, čímž se zmenšily čekací časy a nápor na obsluhu u původního výčepu. Kolem osmé hodiny večerní počet příchozích utěšeně narůstal a o chvíli později už se mohla rockuchtivá masa přesunout do sálu, kde zrovna začíanal rozjíždět svůj set Brit Phil Shoenfelt s trojicí českých spoluhráčů. Když bicmen Jaroslav Kvasnička poprvé otestoval svoji soupravu, znělo to - minimálně pro autora těchto řádků - jako rajské zvony. Nejen, že bylo vše výtečně ozvučeno, hlavně se ale člověk po vynucené pauze na živé rockové dunění vyloženě klepal. Britsko-česká formace v tomto ohledu nezklamala a svým repertoárem, jenž po hudební stránce obsáhl širokou škálu subžánrových nuancí, správně nažhavila většinu přítomných. Skladby se nesly v pohodovém bluesrockovém módu, nechyběly komplexně rozložené příspěvky s poutavým artrockovým vyústěním, nebo ostřejší grungeové či rock´n´rollové vypalovačky (těch mohlo být klidně daleko víc).

Po pauze nastoupila tuzemská parta Echt! se svým osvědčeným rockem, kterému dodává na pestrosti širší nástrojová paleta v čele s elektronickým cellem a saxofonem, na nějž si s gustem zahrál frontman kapely Karel Malík (v nezbytném pruhovaném tričku). Poctivě odehraná rocková show znamenala úspěšné uzavření pátečního večera, který byl - jak vidno z čím dál více se zaplňujícího programu - pouhým závdavkem k věcem příštím. Klub Eden, to je nadmíru pestré a mnohdy vpravdě jedinečné oživení broumovského kulturního dění, za což patří Stanislavu Pitašovi velký dík.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Dorazte v sobotu 25. července od 14 do Křinic na jubilejní 15. ročník festivalu Bigboš Křinice 2020....

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Když se budete mezi lidmi v České republice ptát na jméno nejznámějšího fotbalisty naší historie, je...

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Beseda s Robertem Šlachtou

Beseda s Robertem Šlachtou

Robert Šlachta. Pro někoho kontroverzní policista, pro jiného úctyhodná osobnost, každopádně člověk,...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře