Broumovsko

Pátek 24.leden 2020

Poslední aktualizace27.01.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Osobitá živelnost protinožců v Edenu

Osobitá živelnost protinožců v Edenu

seznam článků
Osobitá živelnost protinožců v Edenu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

IMG 20190623 170210V broumovském Edenu se v neděli 23. června konal další koncert. Zahájení v neobvyklém odpoledním čase obstarala pražská formace Echt!, která publikum navnadila pohodovým bigbítem. Zdánlivě nekomplikovaný instrumentální základ povyšovalo nad běžnou úroveň vnesení několika nástrojů, v čele s elektronickým cellem, jež hudebník Tomáš Schilla obsluhoval s virtuózní jistotou. Lídr kapely, zpěvák a kytarista Karel Malík, do sestavy zapojil saxofon, který dodal muzice skáčkové i noirové prvky, foukací harmonika pak umocnila funkční pubrockovou ležérnost celého vystoupení. Tato nálada ideálně korespondovala s venkovním počasím, kde úřadovaly parné paprsky raného léta.

Po přestávce se akce ujala australská parta Cash Savage And The Last Drinks, která se na Broumovsko vrátila po loňském vystoupení na šonovském výročním festivalu. Ani v případě této kapely nepřišla nějaká strmá rytmická palba, důraz byl naopak kladen na křesání pocitů a atmosféry, v jejíž tvorbě hrály prim klávesy a housle. Díky bohatému instrumentálnímu rejstříku jsme s kapelou projeli celý svět, přítomen byl závan Ameriky ve formě Divokého západu, blues a indie rocku, nechyběla odzbrojující nespoutanost britského punku, v jednu chvíli dokonce hudební asociace evokovaly vzletnost japonského symfo-poweru.

Osobitá frontwomanka Cash Savage stíhala krom syrového zpěvu a hry na beglajtovou kytaru rozdávat drsné hypnotické pohledy směrem k publiku, při proslovech naopak nešetřila slovy radosti za možnost zahrát si v broumovském klubu (zejména k majiteli Standovi Pitašovi mířilo několik upřímných díků a poklon).

Šestice muzikantů (v rámci genderové demokracie rozdělených půl na půl) se vystoupením jednoznačně bavila, na jejich tvářích nechyběl úsměv (včetně houslistky nejednou potící řemeslnou krev) a nasazení australského sexteta spolehlivě strhlo několik návštěvníků – pokud ne rovnou k osvobozujícím pohybům, pak minimálně k uznalému pokyvování hlavou. Na konci show nebylo pochyb o tom, že undergroundovému klubu Eden přibyl na pažbě zachycující vystoupení kvalitních kapel další výrazný zářez.

(Nedělní koncert se zároveň nesl ve znamení protestu, který paralelně probíhal na pražské Letné. Na scéně proto byly k vidění tematické nápisy, týkající se vládnutí premiéra Babiše, došlo i na společné foto.)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Magnetická rezonance v Náchodě začne sloužit pacientům

Magnetická rezonance v Náchodě začne sloužit pacientům

Oblastní nemocnice Náchod slavnostně spustila provoz magnetické rezonance a začala přijímat objednáv...

Temné mraky nad Broumovem

Temné mraky nad Broumovem

Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by toho dne mělo být cokoli jinak. Pondělní ráno sice na náladě ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Sláva českého piva a polských klobás, Vinná brána, plesy, amškarní pro děti, program v Ulitě a v Muz...

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Celkem 180 milionů korun obdrželi žadatelé prostřednictvím programových dotací Královéhradeckého kra...

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3104 novor...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře