Broumovsko

Sobota 24.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Osobitá živelnost protinožců v Edenu

Osobitá živelnost protinožců v Edenu

seznam článků
Osobitá živelnost protinožců v Edenu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

IMG 20190623 170210V broumovském Edenu se v neděli 23. června konal další koncert. Zahájení v neobvyklém odpoledním čase obstarala pražská formace Echt!, která publikum navnadila pohodovým bigbítem. Zdánlivě nekomplikovaný instrumentální základ povyšovalo nad běžnou úroveň vnesení několika nástrojů, v čele s elektronickým cellem, jež hudebník Tomáš Schilla obsluhoval s virtuózní jistotou. Lídr kapely, zpěvák a kytarista Karel Malík, do sestavy zapojil saxofon, který dodal muzice skáčkové i noirové prvky, foukací harmonika pak umocnila funkční pubrockovou ležérnost celého vystoupení. Tato nálada ideálně korespondovala s venkovním počasím, kde úřadovaly parné paprsky raného léta.

Po přestávce se akce ujala australská parta Cash Savage And The Last Drinks, která se na Broumovsko vrátila po loňském vystoupení na šonovském výročním festivalu. Ani v případě této kapely nepřišla nějaká strmá rytmická palba, důraz byl naopak kladen na křesání pocitů a atmosféry, v jejíž tvorbě hrály prim klávesy a housle. Díky bohatému instrumentálnímu rejstříku jsme s kapelou projeli celý svět, přítomen byl závan Ameriky ve formě Divokého západu, blues a indie rocku, nechyběla odzbrojující nespoutanost britského punku, v jednu chvíli dokonce hudební asociace evokovaly vzletnost japonského symfo-poweru.

Osobitá frontwomanka Cash Savage stíhala krom syrového zpěvu a hry na beglajtovou kytaru rozdávat drsné hypnotické pohledy směrem k publiku, při proslovech naopak nešetřila slovy radosti za možnost zahrát si v broumovském klubu (zejména k majiteli Standovi Pitašovi mířilo několik upřímných díků a poklon).

Šestice muzikantů (v rámci genderové demokracie rozdělených půl na půl) se vystoupením jednoznačně bavila, na jejich tvářích nechyběl úsměv (včetně houslistky nejednou potící řemeslnou krev) a nasazení australského sexteta spolehlivě strhlo několik návštěvníků – pokud ne rovnou k osvobozujícím pohybům, pak minimálně k uznalému pokyvování hlavou. Na konci show nebylo pochyb o tom, že undergroundovému klubu Eden přibyl na pažbě zachycující vystoupení kvalitních kapel další výrazný zářez.

(Nedělní koncert se zároveň nesl ve znamení protestu, který paralelně probíhal na pražské Letné. Na scéně proto byly k vidění tematické nápisy, týkající se vládnutí premiéra Babiše, došlo i na společné foto.)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Netradiční, a navíc rodinné spojení saxofonu, klarinetu a varhan nabídne devátý koncert festivalu, k...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Mezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, ...

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře