Broumovsko

Čtvrtek 27.únor 2020

Poslední aktualizace28.02.2020 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Osobitá živelnost protinožců v Edenu

Osobitá živelnost protinožců v Edenu

seznam článků
Osobitá živelnost protinožců v Edenu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

IMG 20190623 170210V broumovském Edenu se v neděli 23. června konal další koncert. Zahájení v neobvyklém odpoledním čase obstarala pražská formace Echt!, která publikum navnadila pohodovým bigbítem. Zdánlivě nekomplikovaný instrumentální základ povyšovalo nad běžnou úroveň vnesení několika nástrojů, v čele s elektronickým cellem, jež hudebník Tomáš Schilla obsluhoval s virtuózní jistotou. Lídr kapely, zpěvák a kytarista Karel Malík, do sestavy zapojil saxofon, který dodal muzice skáčkové i noirové prvky, foukací harmonika pak umocnila funkční pubrockovou ležérnost celého vystoupení. Tato nálada ideálně korespondovala s venkovním počasím, kde úřadovaly parné paprsky raného léta.

Po přestávce se akce ujala australská parta Cash Savage And The Last Drinks, která se na Broumovsko vrátila po loňském vystoupení na šonovském výročním festivalu. Ani v případě této kapely nepřišla nějaká strmá rytmická palba, důraz byl naopak kladen na křesání pocitů a atmosféry, v jejíž tvorbě hrály prim klávesy a housle. Díky bohatému instrumentálnímu rejstříku jsme s kapelou projeli celý svět, přítomen byl závan Ameriky ve formě Divokého západu, blues a indie rocku, nechyběla odzbrojující nespoutanost britského punku, v jednu chvíli dokonce hudební asociace evokovaly vzletnost japonského symfo-poweru.

Osobitá frontwomanka Cash Savage stíhala krom syrového zpěvu a hry na beglajtovou kytaru rozdávat drsné hypnotické pohledy směrem k publiku, při proslovech naopak nešetřila slovy radosti za možnost zahrát si v broumovském klubu (zejména k majiteli Standovi Pitašovi mířilo několik upřímných díků a poklon).

Šestice muzikantů (v rámci genderové demokracie rozdělených půl na půl) se vystoupením jednoznačně bavila, na jejich tvářích nechyběl úsměv (včetně houslistky nejednou potící řemeslnou krev) a nasazení australského sexteta spolehlivě strhlo několik návštěvníků – pokud ne rovnou k osvobozujícím pohybům, pak minimálně k uznalému pokyvování hlavou. Na konci show nebylo pochyb o tom, že undergroundovému klubu Eden přibyl na pažbě zachycující vystoupení kvalitních kapel další výrazný zářez.

(Nedělní koncert se zároveň nesl ve znamení protestu, který paralelně probíhal na pražské Letné. Na scéně proto byly k vidění tematické nápisy, týkající se vládnutí premiéra Babiše, došlo i na společné foto.)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z Izraele do Broumova

Z Izraele do Broumova

Gábina Javorská má velmi zajímavý osud. Pochází ze Slovenska a za prací krupiérky v kasinu se vyprav...

Zapomeňte, vzpomeňte!

Zapomeňte, vzpomeňte!

Stojím vprostřed parkoviště a holky z kapely mě šacují. Je mrazivá půlnoc. Musím se dokonce i vyzout...

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Nedávné počínání vichřice Sabine způsobilo vyhození jednoho celého okna na klášterním kostele sv. Vo...

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Podkrkonoší bude po roce zase patřit bajkerům. V Úpici a okolí se v sobotu 23. května uskuteční už 1...

Úspěchy broumovských gymnastek

Úspěchy broumovských gymnastek

O víkendu, přesněji v sobotu 15. 2. 2020, se broumovské gymnastky zúčastnily Valentýnského závodu ve...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře