Broumovsko

Úterý 16.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

seznam článků
Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

savage"V roce 1982 jsem se pod tlakem StB musel odstěhovat z Trutnova. Tak jsem se ocitnul v Šonově u Broumova. Již následující rok jsem si pronajal od sousedů statek a udělal tam hudební festival, který StB a VB rozprášila. Tuto sobotu je tomu 35 let a já si opět pronajal to magické místo a opět tento festival věnuji Václavu Havlovi," říká pořadatel akce Stanislav Pitaš. Festival začne v sobotu 6. října 2018 ve 14 hodin. Ti, co byli přítomni na festivalu v Šonově v roce 1983 budou mít 50% slevu.

Hvězdou festivalu budou australští Cash Savage & The Last Drinks, na Broumovsko se vrací také Krucipüsk, který v únoru letošního rohu hráli v undergroundovém klubu Eden. Dále v Šonově vystoupí zpěvák, písničkář a básník Záviš nazývaný Kníže pornofolku, undergroundová formace Prasečí farma z České Skalice a česká psychedelic-rocková skupina The Primitives Group.

Cash Savage & The Last Drinks se do České republiky vrací s novým albem Good Citizens. Šestičlenné uskupení pod vedením rázné zpěvačky a kytaristky Cash Savage mísí country, blues, indie rock a americanu, živé koncerty jsou nesmírnou energickou náloží. A pak jsou tu texty. Tvrdé i intimní, odrážející aktuální témata světového dění i osobního života samotné frontwoman. Good Citizens není ódou na dobráky, ale výpovědí o falešnosti mravokárců a obránců rodinných hodnot, všech těch "dobrých občanů", kteří hází do škatulky menšin vše, co se jim nelíbí. Jako kdyby na životech žen, dětí nebo příslušníků LGBTIQ+ komunity záleželo méně. "Všichni jsme lidé," říká Cash, "což znamená, že jsme součástí problému. A my všichni jsme také součástí řešení."

Dosud vydané singly "Better Than That" a "Pack Animals" svědčí o škodách, které předsudky způsobují. "Nepotřebujete práci, abyste byli dobrým občanem," dodává. "Nemusíte chodit do kostela, abyste byli dobrým občanem. Nemusíte být vdáni za dobrého občana. Ale trocha empatie by neškodila."

Sama Cash pochází z muzikantské rodiny, rodiče byli hudebně činní, jejím strýcem je nedávno zesnulý Conway Savage z The Bad Seeds Nicka Cavea. Od roku 2009 brázdí scénu s kytarou, brzy se přidala sebranka The Last Drinks, uslyšíte bicí, baskytaru, dvě kytary, banjo i housle a především drsně okouzlující hlas samotné Cash.

Cash Savage & The Last Drinks vystoupili s úspěchem na předních českých festivalech - Colours of Ostrava, Rock for People, Metronome, Nouvelle Prague a dalších, kapela letos přijíždí na své dosud nejdelší tuzemské klubové turné. Mezi 6. - 13. říjnem je vedle Šonova zastihnete v pražském Futuru, v Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Znojmě a Brně.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

V sobotu 6. října se rozehrála okresní soutěž v červeném a modrém minivolejbale. První turnajové kol...

Broumov navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Broumov navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Na návštěvu do našeho regionu zavítala v pátek ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. V Broum...

Předseda vlády České republiky se zajímá o teplický model vzdělávání

Předseda vlády České republiky se zajímá o teplický model vzdělávání

Na první pohled se může zdát, že o popularitu města Teplice nad Metují se starají pouze tamější skál...

Broumov rozstřílel Českou Skalici 5:0. Police vede tabulku

Broumov rozstřílel Českou Skalici 5:0. Police vede tabulku

V 10. kole 1.A třídy Slovan Broumov porazil Českou Skalici 5:0. Dvě branky vstřelil Hečko, po jedné ...

Broumov vyhlásil dotační programy na rok 2019

Broumov vyhlásil dotační programy na rok 2019

Rada města Broumova na svém zasedání dne 24. 9. 2018 projednala a schválila Program pro poskytování ...

Doporučujeme

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

domov

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě
a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo... celý článek

Poslední komentáře