Broumovsko

Úterý 18.prosinec 2018

Poslední aktualizace19.12.2018 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

seznam článků
Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

savage"V roce 1982 jsem se pod tlakem StB musel odstěhovat z Trutnova. Tak jsem se ocitnul v Šonově u Broumova. Již následující rok jsem si pronajal od sousedů statek a udělal tam hudební festival, který StB a VB rozprášila. Tuto sobotu je tomu 35 let a já si opět pronajal to magické místo a opět tento festival věnuji Václavu Havlovi," říká pořadatel akce Stanislav Pitaš. Festival začne v sobotu 6. října 2018 ve 14 hodin. Ti, co byli přítomni na festivalu v Šonově v roce 1983 budou mít 50% slevu.

Hvězdou festivalu budou australští Cash Savage & The Last Drinks, na Broumovsko se vrací také Krucipüsk, který v únoru letošního rohu hráli v undergroundovém klubu Eden. Dále v Šonově vystoupí zpěvák, písničkář a básník Záviš nazývaný Kníže pornofolku, undergroundová formace Prasečí farma z České Skalice a česká psychedelic-rocková skupina The Primitives Group.

Cash Savage & The Last Drinks se do České republiky vrací s novým albem Good Citizens. Šestičlenné uskupení pod vedením rázné zpěvačky a kytaristky Cash Savage mísí country, blues, indie rock a americanu, živé koncerty jsou nesmírnou energickou náloží. A pak jsou tu texty. Tvrdé i intimní, odrážející aktuální témata světového dění i osobního života samotné frontwoman. Good Citizens není ódou na dobráky, ale výpovědí o falešnosti mravokárců a obránců rodinných hodnot, všech těch "dobrých občanů", kteří hází do škatulky menšin vše, co se jim nelíbí. Jako kdyby na životech žen, dětí nebo příslušníků LGBTIQ+ komunity záleželo méně. "Všichni jsme lidé," říká Cash, "což znamená, že jsme součástí problému. A my všichni jsme také součástí řešení."

Dosud vydané singly "Better Than That" a "Pack Animals" svědčí o škodách, které předsudky způsobují. "Nepotřebujete práci, abyste byli dobrým občanem," dodává. "Nemusíte chodit do kostela, abyste byli dobrým občanem. Nemusíte být vdáni za dobrého občana. Ale trocha empatie by neškodila."

Sama Cash pochází z muzikantské rodiny, rodiče byli hudebně činní, jejím strýcem je nedávno zesnulý Conway Savage z The Bad Seeds Nicka Cavea. Od roku 2009 brázdí scénu s kytarou, brzy se přidala sebranka The Last Drinks, uslyšíte bicí, baskytaru, dvě kytary, banjo i housle a především drsně okouzlující hlas samotné Cash.

Cash Savage & The Last Drinks vystoupili s úspěchem na předních českých festivalech - Colours of Ostrava, Rock for People, Metronome, Nouvelle Prague a dalších, kapela letos přijíždí na své dosud nejdelší tuzemské klubové turné. Mezi 6. - 13. říjnem je vedle Šonova zastihnete v pražském Futuru, v Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Znojmě a Brně.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Už 13. ročník grantového programu Máme rádi Broumovsko rozdá 45 tisíc korun

Už 13. ročník grantového programu Máme rádi Broumovsko rozdá 45 tisíc korun

Obecně prospěšná společnost Pro rozvoj Broumovska vyhlašuje 13. ročník grantového programu Máme rádi...

Vánoční prázdniny v Muzeu papírových modelů

Vánoční prázdniny v Muzeu papírových modelů

Vánoční prázdniny by měly být plné sněhu, sáňkování, lyžování či stavění sněhuláků. Ale co dělat, kd...

"Vítáme všechny, kdo se necháte rádi předvánočně naladit. Letos se tu scházíme již jedenáctým rokem!"

"Vítáme všechny, kdo se necháte rádi předvánočně naladit. Letos se tu scházíme již jedenáctým rokem!"

Těmito slovy uvítali všechny přítomné na Kostelním náměstí 13. prosince členové dramatického kroužku...

Štědrý den v Muzeu papírových modelů

Štědrý den v Muzeu papírových modelů

Štědrý den patří k nejvíce vyhlíženým svátkům v roce. Celý adventní čas je spojen s množstvím tradic...

Přeshraniční doprava se bude dál rozvíjet

Přeshraniční doprava se bude dál rozvíjet

Trutnov ve čtvrtek hostil mezinárodní konferenci věnovanou dopravě v česko-polském pohraničí. Odborn...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře