Broumovsko

Neděle 19.květen 2019

Poslední aktualizace21.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

seznam článků
Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

savage"V roce 1982 jsem se pod tlakem StB musel odstěhovat z Trutnova. Tak jsem se ocitnul v Šonově u Broumova. Již následující rok jsem si pronajal od sousedů statek a udělal tam hudební festival, který StB a VB rozprášila. Tuto sobotu je tomu 35 let a já si opět pronajal to magické místo a opět tento festival věnuji Václavu Havlovi," říká pořadatel akce Stanislav Pitaš. Festival začne v sobotu 6. října 2018 ve 14 hodin. Ti, co byli přítomni na festivalu v Šonově v roce 1983 budou mít 50% slevu.

Hvězdou festivalu budou australští Cash Savage & The Last Drinks, na Broumovsko se vrací také Krucipüsk, který v únoru letošního rohu hráli v undergroundovém klubu Eden. Dále v Šonově vystoupí zpěvák, písničkář a básník Záviš nazývaný Kníže pornofolku, undergroundová formace Prasečí farma z České Skalice a česká psychedelic-rocková skupina The Primitives Group.

Cash Savage & The Last Drinks se do České republiky vrací s novým albem Good Citizens. Šestičlenné uskupení pod vedením rázné zpěvačky a kytaristky Cash Savage mísí country, blues, indie rock a americanu, živé koncerty jsou nesmírnou energickou náloží. A pak jsou tu texty. Tvrdé i intimní, odrážející aktuální témata světového dění i osobního života samotné frontwoman. Good Citizens není ódou na dobráky, ale výpovědí o falešnosti mravokárců a obránců rodinných hodnot, všech těch "dobrých občanů", kteří hází do škatulky menšin vše, co se jim nelíbí. Jako kdyby na životech žen, dětí nebo příslušníků LGBTIQ+ komunity záleželo méně. "Všichni jsme lidé," říká Cash, "což znamená, že jsme součástí problému. A my všichni jsme také součástí řešení."

Dosud vydané singly "Better Than That" a "Pack Animals" svědčí o škodách, které předsudky způsobují. "Nepotřebujete práci, abyste byli dobrým občanem," dodává. "Nemusíte chodit do kostela, abyste byli dobrým občanem. Nemusíte být vdáni za dobrého občana. Ale trocha empatie by neškodila."

Sama Cash pochází z muzikantské rodiny, rodiče byli hudebně činní, jejím strýcem je nedávno zesnulý Conway Savage z The Bad Seeds Nicka Cavea. Od roku 2009 brázdí scénu s kytarou, brzy se přidala sebranka The Last Drinks, uslyšíte bicí, baskytaru, dvě kytary, banjo i housle a především drsně okouzlující hlas samotné Cash.

Cash Savage & The Last Drinks vystoupili s úspěchem na předních českých festivalech - Colours of Ostrava, Rock for People, Metronome, Nouvelle Prague a dalších, kapela letos přijíždí na své dosud nejdelší tuzemské klubové turné. Mezi 6. - 13. říjnem je vedle Šonova zastihnete v pražském Futuru, v Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Znojmě a Brně.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Barevní" volejbalisté se stále lepší!

"Barevní" volejbalisté se stále lepší!

V sobotu 11. května se konalo ve Starém Městě předposlední 4. kolo Okresní soutěže ve žlutém a oranž...

Edison v SPŠ, OŠ a ZŠ, Nové Město nad Metují

Edison v SPŠ, OŠ a ZŠ, Nové Město nad Metují

Tak co nám říká encyklopedie: Thomas Alva Edison (1847-1931) byl americký vynálezce a podnikatel. Me...

Tenisová bitva s Lazy Lion

Tenisová bitva s Lazy Lion

Letošní antukovou sezónu jsme na tenisových kurtech ve Velké Vsi zahájili v sobotu 11. května téměř ...

Broumov je ve finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje!

Broumov je ve finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje!

Po jednoznačném průběhu zápasu ve středu Slovan Broumov smetl v semifinále Poháru hejtmana Královéhr...

V broumovském klášteře byla zahájena výstava fotografií

V broumovském klášteře byla zahájena výstava fotografií

V úterý 14. května v podvečerních hodinách byla v Dětské galerii Lapidárium ve Vzdělávacím a kulturn...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře