Broumovsko

Středa 20.únor 2019

Poslední aktualizace21.02.2019 04:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi

seznam článků
Po 35 letech se do Šonova vrací festival věnovaný Václavu Havlovi
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

savage"V roce 1982 jsem se pod tlakem StB musel odstěhovat z Trutnova. Tak jsem se ocitnul v Šonově u Broumova. Již následující rok jsem si pronajal od sousedů statek a udělal tam hudební festival, který StB a VB rozprášila. Tuto sobotu je tomu 35 let a já si opět pronajal to magické místo a opět tento festival věnuji Václavu Havlovi," říká pořadatel akce Stanislav Pitaš. Festival začne v sobotu 6. října 2018 ve 14 hodin. Ti, co byli přítomni na festivalu v Šonově v roce 1983 budou mít 50% slevu.

Hvězdou festivalu budou australští Cash Savage & The Last Drinks, na Broumovsko se vrací také Krucipüsk, který v únoru letošního rohu hráli v undergroundovém klubu Eden. Dále v Šonově vystoupí zpěvák, písničkář a básník Záviš nazývaný Kníže pornofolku, undergroundová formace Prasečí farma z České Skalice a česká psychedelic-rocková skupina The Primitives Group.

Cash Savage & The Last Drinks se do České republiky vrací s novým albem Good Citizens. Šestičlenné uskupení pod vedením rázné zpěvačky a kytaristky Cash Savage mísí country, blues, indie rock a americanu, živé koncerty jsou nesmírnou energickou náloží. A pak jsou tu texty. Tvrdé i intimní, odrážející aktuální témata světového dění i osobního života samotné frontwoman. Good Citizens není ódou na dobráky, ale výpovědí o falešnosti mravokárců a obránců rodinných hodnot, všech těch "dobrých občanů", kteří hází do škatulky menšin vše, co se jim nelíbí. Jako kdyby na životech žen, dětí nebo příslušníků LGBTIQ+ komunity záleželo méně. "Všichni jsme lidé," říká Cash, "což znamená, že jsme součástí problému. A my všichni jsme také součástí řešení."

Dosud vydané singly "Better Than That" a "Pack Animals" svědčí o škodách, které předsudky způsobují. "Nepotřebujete práci, abyste byli dobrým občanem," dodává. "Nemusíte chodit do kostela, abyste byli dobrým občanem. Nemusíte být vdáni za dobrého občana. Ale trocha empatie by neškodila."

Sama Cash pochází z muzikantské rodiny, rodiče byli hudebně činní, jejím strýcem je nedávno zesnulý Conway Savage z The Bad Seeds Nicka Cavea. Od roku 2009 brázdí scénu s kytarou, brzy se přidala sebranka The Last Drinks, uslyšíte bicí, baskytaru, dvě kytary, banjo i housle a především drsně okouzlující hlas samotné Cash.

Cash Savage & The Last Drinks vystoupili s úspěchem na předních českých festivalech - Colours of Ostrava, Rock for People, Metronome, Nouvelle Prague a dalších, kapela letos přijíždí na své dosud nejdelší tuzemské klubové turné. Mezi 6. - 13. říjnem je vedle Šonova zastihnete v pražském Futuru, v Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Znojmě a Brně.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Malý krůček pro volejbalový svět, ale velký krok pro broumovské kadetky

Malý krůček pro volejbalový svět, ale velký krok pro broumovské kadetky

V sobotu 16. února hrály broumovské ženy "B" - kadetky Zimní pohár o 8. - 10. místo doma ve Sportovn...

Výtvarná skupina Cyróza oslaví 25 let od svého založení výstavou v Broumově

Výtvarná skupina Cyróza oslaví 25 let od svého založení výstavou v Broumově

Ve výstavní síni Staré radnice v Broumově začne koncem března dlouho připravovaná výstava výtvarné s...

O chlup lepší prasečí nožičky

O chlup lepší prasečí nožičky

Vařené zaječí lebky, kapří líčka, kachní biskup a prasečí mozeček... to jsou příběhy mého dětství. V...

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Kulaté výročí čeká v pondělí 18. února 2019 Agenturu pro rozvoj Broumovska. Nezisková společnost byl...

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Kompletní medailovou sbírku přivezli studenti Gymnázia Broumov z okresního kola Soutěže v anglickém ...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře