Broumovsko

Úterý 14.červenec 2020

Poslední aktualizace16.07.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Povedený bluesrockový dýchánek

Povedený bluesrockový dýchánek

seznam článků
Povedený bluesrockový dýchánek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

IMG 20200619 214246V pátek 19. června se v broumovském klubu Eden konala další mimořádná akce. Do naší kotliny zavítala kapela, která vzdává hold Gary Mooreovi, a v jejímž středu nestojí nikdo jiný, nežli syn tohoto ikonického kytaristy. Bylo tedy evidentní, že se daný večer ponese v bluesrockovém duchu, což ještě umocnila předkapela Blues Mystery.

A jak se mohla zhruba stovka diváků přesvědčit hned po několika tónech, tato parta má žánr vepsaný nejen ve svém názvu, ale hlavně v krvi. Co předváděl trutnovský kvintet na pódiu bylo jedním slovem strhující, a pokud snad pro někoho byl bluesrockový žánr malou neznámou, tuzemské těleso mu začalo tajemství a vnady daného stylu mistrovským způsobem odhalovat. Instrumentální výkony byly předvedeny s chirurgickou přesností a sledování jednotlivých hudebníků se stalo - i díky opět naprosto preciznímu ozvučení - bezmála filmovým zážitkem. Frontman Radek Kalenský vše okořenil jistým vokálním výkonem a výsledkem bylo další nezapomenutelné vystoupení, jež si klub Eden - respektive jeho principál Stanislav Pitaš - mohl připsat na svůj již notně bohatý seznam.

Po pauze, kterou mnohdy vyplňovaly uznalé debaty návštěvníků, nastoupila na scénu tributní kapela. Obecenstvo ihned zaujal charismatický, bezmála dvoumetrový frontman, jehož si Jack Moore "vyhlédl" - společně se zbytkem osazenstva - v sousedním Polsku. Zpěvák Szymon Pejski si brzy vynutil spolupráci obecenstva, když jej opakovaně a úspěšně pobízel pokynem "make some noise!". Ani bluesrockový set této kapely nepostrádal kvalitu, oproti tuzemské formaci šlo ale přece jenom více o "zábavový", nežli umělecký charakter vystoupení. Divákům to ale pranic nevadilo, naopak se začal zahušťovat prostor těsně pod pódiem, stejně jako počet pohybujících se - a mnohdy vyloženě "pařících" - osob. V tomto ohledu nejvíce zabíraly rytmicky zdynamizované songy, většina produkce se nicméně nesla v pohodové, často i poprockové rovině.

Když pak závěr vystoupení vygradoval v podobě dlouhé sólující pasáže, kterou nadnášely melodramaticky teskné a nasládle vyklenuté kytarové linky, odměnilo publikum kapelu spokojeným křičením a upřímným aplausem. Páteční večer se povedl a dá se předpokládat, že většina diváků návštěvy Edenu ani v nejmenším nelitovala.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Dorazte v sobotu 25. července od 14 do Křinic na jubilejní 15. ročník festivalu Bigboš Křinice 2020....

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Fotbalový básník nebude v Polici hrát, ale povídat

Když se budete mezi lidmi v České republice ptát na jméno nejznámějšího fotbalisty naší historie, je...

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Beseda s Robertem Šlachtou

Beseda s Robertem Šlachtou

Robert Šlachta. Pro někoho kontroverzní policista, pro jiného úctyhodná osobnost, každopádně člověk,...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře