Broumovsko

Neděle 27.září 2020

Poslední aktualizace27.09.2020 11:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Povedený bluesrockový dýchánek

Povedený bluesrockový dýchánek

seznam článků
Povedený bluesrockový dýchánek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

IMG 20200619 214246V pátek 19. června se v broumovském klubu Eden konala další mimořádná akce. Do naší kotliny zavítala kapela, která vzdává hold Gary Mooreovi, a v jejímž středu nestojí nikdo jiný, nežli syn tohoto ikonického kytaristy. Bylo tedy evidentní, že se daný večer ponese v bluesrockovém duchu, což ještě umocnila předkapela Blues Mystery.

A jak se mohla zhruba stovka diváků přesvědčit hned po několika tónech, tato parta má žánr vepsaný nejen ve svém názvu, ale hlavně v krvi. Co předváděl trutnovský kvintet na pódiu bylo jedním slovem strhující, a pokud snad pro někoho byl bluesrockový žánr malou neznámou, tuzemské těleso mu začalo tajemství a vnady daného stylu mistrovským způsobem odhalovat. Instrumentální výkony byly předvedeny s chirurgickou přesností a sledování jednotlivých hudebníků se stalo - i díky opět naprosto preciznímu ozvučení - bezmála filmovým zážitkem. Frontman Radek Kalenský vše okořenil jistým vokálním výkonem a výsledkem bylo další nezapomenutelné vystoupení, jež si klub Eden - respektive jeho principál Stanislav Pitaš - mohl připsat na svůj již notně bohatý seznam.

Po pauze, kterou mnohdy vyplňovaly uznalé debaty návštěvníků, nastoupila na scénu tributní kapela. Obecenstvo ihned zaujal charismatický, bezmála dvoumetrový frontman, jehož si Jack Moore "vyhlédl" - společně se zbytkem osazenstva - v sousedním Polsku. Zpěvák Szymon Pejski si brzy vynutil spolupráci obecenstva, když jej opakovaně a úspěšně pobízel pokynem "make some noise!". Ani bluesrockový set této kapely nepostrádal kvalitu, oproti tuzemské formaci šlo ale přece jenom více o "zábavový", nežli umělecký charakter vystoupení. Divákům to ale pranic nevadilo, naopak se začal zahušťovat prostor těsně pod pódiem, stejně jako počet pohybujících se - a mnohdy vyloženě "pařících" - osob. V tomto ohledu nejvíce zabíraly rytmicky zdynamizované songy, většina produkce se nicméně nesla v pohodové, často i poprockové rovině.

Když pak závěr vystoupení vygradoval v podobě dlouhé sólující pasáže, kterou nadnášely melodramaticky teskné a nasládle vyklenuté kytarové linky, odměnilo publikum kapelu spokojeným křičením a upřímným aplausem. Páteční večer se povedl a dá se předpokládat, že většina diváků návštěvy Edenu ani v nejmenším nelitovala.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Objevovali jsme broumovské podzemí

Objevovali jsme broumovské podzemí

Ojedinělou akci, kterou historie města nepamatuje, uskutečnila Komise cestovního ruchu a zahraniční ...

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

V neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumo...

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web