Broumovsko

Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace22.04.2019 04:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru

Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru

seznam článků
Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

4K5A6546Legendární kapela Progres 2 slaví 50 let své existence a vydává album Tulák po hvězdách. Některé skladby z alba měly v pátek přímo světovou premiéru v undergroundovém klubu Eden v Broumově!

"Měli jsme trochu trému, protože jsme hráli pět nových věcí z alba Tulák po hvězdách ve světové premiéře. Byl to tady vlastně náš první koncert k našim padesátinám," připouští kytarista a zpěvák Pavel Váně a dodává: "Hrálo se dobře, vždyť to tady už dobře známe a víme, co můžeme čekat. Je to tu pravý undergroundový klub, my teda nejsme až tak undergroundová kapela, ale hraje se tady dobře. Fajn lidi, publikum skvělé, co více si přát?" A kdy přijede Progres 2, který klub Eden otvíral před třemi lety, zase? "Přijedeme, až nás Standa zavolá. Zvedne telefon a my jedem," řekl Pavel Váně.

Že i na "staré" rockové pardály padne tréma, potvrdil i bubeník a zpěvák Zdeněk Kluka: "Trochu nervóza tam byla, ale jenom malinko. Hrálo se velmi dobře také díky vynikajícímu broumovskému publiku. Samozřejmě si vzpomínám, jak jsme tu klub otvírali, je takový avantgardní, skutečně podzemní správný klub."

"Proč sem stále jezdíme? No protože tu jsou skvělí lidi, přesnej underground, krásná příroda. Tu jsme si teda dnes neužili, ale před třemi lety jsme tu spali a bylo to úžasný. Je to tady nádherný, výbornej aparát, myslím, že to bylo super," řekl klávesák a zpěvák Roman Dragoun. Ten už v Edenu také vystupoval při svém samostatném koncertu.

Jako předskokan Progresu vystoupil broumovský kytarista Jiří Rambousek. "Jirka Rambousek? To je kytarista naprosto šílenej, pregnantní. Nejenom "běhy", ale má i srdíčko, jak tam ty tóny tahal. Naprosto úžasný. Potřeboval by k sobě sehnat pořádný muzikanty, což nebude žádná sranda. Já bych ho tak viděl s Milošem Meierem, se kterým hraju v Supergroup. To je člověk, který by s ním mohl něco udělat. Ještě nějakého basáka... Přeju mu všechno dobrý," neskrýval nadšení z talentu Jirky Roman Dragoun.

"Progres je pro mne jedna z nejlepších kapel, která v České republice vůbec vznikla. Jsou to úžasní lidi, úžasní muzikanti. Kdyby tady nebyl "bolševik", tak by se zařadili minimálně do evropské špičky, protože to jsou výborný muzikanti. A to, že jim osekali Dialog s vesmírem, to jenom přispělo k jejich popularitě. Progres je prostě dodnes jedna z nejlepších českých kapel, která vůbec vznikla. Nezbývá než poděkovat Standovi Pitašovi, že tady takovou muziku pořádá," řekl jeden z posluchačů s přezdívkou Ťaur z Nového Města nad Metují.

"Ten koncert byl nádhernej, úžasnej. Tak, jako vždycky, tak, jako před třemi lety. I to undergroundové prostředí, naprosto úžasný. Jezdím sem pravidelně, nemám víc co říci, moc hezký," dodal Pigi z Náchoda.

"Progres znám od mládí. V této sestavě, co hráli, je to bomba. Je to jediná artrocková muzika tady u nás, vlastně ještě Synkopy, také Brňáci, který tady byli. Drží si stále svůj styl, hrají to, co cítí, není tam nic navíc a to na nich obdivuju. To není muzika pro každého. To je pro ty, které muzika zajímá," sdělil ještě své dojmy z koncertu Jiří Kostomlatský z Broumova.

"Ostrůvek svobody", jak při své návštěvě nazval undergroundový klub Eden zpěvák kapely Remake Revival Jaroslav Šatra, zase nadělil nádherný hudební zážitek!

Foto Milan Hanč

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov postoupil do semifinále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje

Broumov postoupil do semifinále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje

Fotbalisté Slovanu Broumov postoupili do semifinále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje! Ve stře...

Letošní Velikonoce v Broumově oslavili tradičně aprílově

Letošní Velikonoce v Broumově oslavili tradičně aprílově

Velikonoční slavnosti na broumovském náměstí se uskutečnili v pátek 12. dubna odpoledne. Koupěchtiví...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Velikonoční program pro děti, kulečníkový turnaj, koncert Vladivojny či několika kapel v Soulkostele...

Velikonoční prázdniny v Muzeu papírových modelů

Velikonoční prázdniny v Muzeu papírových modelů

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují připravilo pro návštěvníky, kteří přijdou v době Veliko...

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

Poprvé jsme se sešli v klubovně 23. března na seznámení s novinkami, které nám přinesla celosvětová ...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře