Broumovsko

Pátek 18.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru

Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru

seznam článků
Tulák po hvězdách měl v Edenu světovou premiéru
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

4K5A6546Legendární kapela Progres 2 slaví 50 let své existence a vydává album Tulák po hvězdách. Některé skladby z alba měly v pátek přímo světovou premiéru v undergroundovém klubu Eden v Broumově!

"Měli jsme trochu trému, protože jsme hráli pět nových věcí z alba Tulák po hvězdách ve světové premiéře. Byl to tady vlastně náš první koncert k našim padesátinám," připouští kytarista a zpěvák Pavel Váně a dodává: "Hrálo se dobře, vždyť to tady už dobře známe a víme, co můžeme čekat. Je to tu pravý undergroundový klub, my teda nejsme až tak undergroundová kapela, ale hraje se tady dobře. Fajn lidi, publikum skvělé, co více si přát?" A kdy přijede Progres 2, který klub Eden otvíral před třemi lety, zase? "Přijedeme, až nás Standa zavolá. Zvedne telefon a my jedem," řekl Pavel Váně.

Že i na "staré" rockové pardály padne tréma, potvrdil i bubeník a zpěvák Zdeněk Kluka: "Trochu nervóza tam byla, ale jenom malinko. Hrálo se velmi dobře také díky vynikajícímu broumovskému publiku. Samozřejmě si vzpomínám, jak jsme tu klub otvírali, je takový avantgardní, skutečně podzemní správný klub."

"Proč sem stále jezdíme? No protože tu jsou skvělí lidi, přesnej underground, krásná příroda. Tu jsme si teda dnes neužili, ale před třemi lety jsme tu spali a bylo to úžasný. Je to tady nádherný, výbornej aparát, myslím, že to bylo super," řekl klávesák a zpěvák Roman Dragoun. Ten už v Edenu také vystupoval při svém samostatném koncertu.

Jako předskokan Progresu vystoupil broumovský kytarista Jiří Rambousek. "Jirka Rambousek? To je kytarista naprosto šílenej, pregnantní. Nejenom "běhy", ale má i srdíčko, jak tam ty tóny tahal. Naprosto úžasný. Potřeboval by k sobě sehnat pořádný muzikanty, což nebude žádná sranda. Já bych ho tak viděl s Milošem Meierem, se kterým hraju v Supergroup. To je člověk, který by s ním mohl něco udělat. Ještě nějakého basáka... Přeju mu všechno dobrý," neskrýval nadšení z talentu Jirky Roman Dragoun.

"Progres je pro mne jedna z nejlepších kapel, která v České republice vůbec vznikla. Jsou to úžasní lidi, úžasní muzikanti. Kdyby tady nebyl "bolševik", tak by se zařadili minimálně do evropské špičky, protože to jsou výborný muzikanti. A to, že jim osekali Dialog s vesmírem, to jenom přispělo k jejich popularitě. Progres je prostě dodnes jedna z nejlepších českých kapel, která vůbec vznikla. Nezbývá než poděkovat Standovi Pitašovi, že tady takovou muziku pořádá," řekl jeden z posluchačů s přezdívkou Ťaur z Nového Města nad Metují.

"Ten koncert byl nádhernej, úžasnej. Tak, jako vždycky, tak, jako před třemi lety. I to undergroundové prostředí, naprosto úžasný. Jezdím sem pravidelně, nemám víc co říci, moc hezký," dodal Pigi z Náchoda.

"Progres znám od mládí. V této sestavě, co hráli, je to bomba. Je to jediná artrocková muzika tady u nás, vlastně ještě Synkopy, také Brňáci, který tady byli. Drží si stále svůj styl, hrají to, co cítí, není tam nic navíc a to na nich obdivuju. To není muzika pro každého. To je pro ty, které muzika zajímá," sdělil ještě své dojmy z koncertu Jiří Kostomlatský z Broumova.

"Ostrůvek svobody", jak při své návštěvě nazval undergroundový klub Eden zpěvák kapely Remake Revival Jaroslav Šatra, zase nadělil nádherný hudební zážitek!

Foto Milan Hanč

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Žáci ze Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují se opakovaně zapojují do Projektu ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit