Broumovsko

Pátek 22.březen 2019

Poslední aktualizace24.03.2019 04:22

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"

V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"

seznam článků
V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"
Strana 2
Všechny strany

ninaTTTFrancouzsko/americká zpěvačka Nina Van Horn, která získala v Německu a ve Francii za své album Seven Deadly Sins ocenění "Nejlepší blues elektric CD" a v USA titul "Nejlepší ženský výkon", přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné v březnu 2019 opět do Česka a na Slovensko. V pátek 15. března vystoupí i v undergroundovém klubu Eden v Broumově.

Nina přijede se svým triem (zpěv, klávesy, bicí) a přiveze oblíbený koncertní program, v němž zpívá písně slavné Niny Simone. Její show je plná energie a dobré muziky, což se prokázalo již při jejím českém turné (2017 a 2018) nebo také pozváním na Jihočeský Jazzový festival či Jazz u Karla Rodena (srpen 2017)!

Tato zpěvačka, klavíristka i aktivistka za lidská práva se ve druhé polovině 20. století stala ikonou soulu, jazzu, gospelu i R&B. Cover verze jejich písní vytvořili třeba Aretha Franklin, David Bowie, Roberta Flack, Jeff Buckley, Muse, Katie Melua a mnoho hiphopových a jiných moderních umělců vytvořilo z jejích skladeb posluchačsky velmi úspěšné samply a mixy.

Nina Van Horn je bývalá klasická tanečnice, která se na scéně pohybuje od 14 let a dokazuje to pokaždé, když vstoupí na jeviště. Začala jako tanečnice klasických tanců když vystupovala s Lyric Company of France. Poté zjistila, že umí zpívat, a to dost dobře, a stala se sopranistkou. V klasickém zpěvu ale nenašla, co opravdu hledala. Rozhodla se proto odjet do Texasu a stát se country zpěvačkou. Její mnohá dobrodružství ji nakonec zavedla do New Orleans, kde našla skutečné uspokojení v blues, jízdě na Harley, ve whisky a cigaretách. Všechny tyto vášně vytvarovaly její hlas přesně pro tento druh hudby, která se stala jejím životem!

V roce 2013 získala dvě ocenění ve Francii a Německu za její poslední CD Seven Deadly Sins jako Best Blues electric CD "Nejsyrovější bluesová žena v showbyznysu - to je titul, který na ní napasoval její baskytarista, a který na Ninu velmi sedí. Nina Van Horn neúnavně cestuje po této planetě, pozoruje svět a přetváří ho do svých písní. Procestovala Indii, Argentinu, Malajsii, Evropu, Čínu, Korej a Thajsko, kam vždy přináší stejnou zprávu: Láska a hudba je odpověď!

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří přispívají na kulturní aktivity spolku MUSIC & THEATRE S.G.PITAŠ. Jsou to: Centrum Walzel, Město Broumov, Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov, Hronovský s. r. o. Náchod, BSS s. r. o., Z-Trade s. r. o., HS Flamingo, Královehradecký kraj, Lutoma, Coroll Hronov, Stavby Filipčík s. r. o., Petr Pakosta, Jiří Knopp, Zdeněk Křička Česká Skalice, Koželužna Strnad Solnice, Miroslav Votoček Trutnov, Igor Jirman, Mirka Jirmanová, Tomáš Čipera, Mikuška Ivan klempířství, Pivovar Broumov, Pivovar Primátor, Bohouškova pálenice Martinkovice. Mediální partneři: Naše Broumovsko, Broumovské noviny, Informační centrum Broumov. Musím také poděkovat návštěvníkům klubu Eden, kteří akce navštěvují. Za rok 2018 výše jmenovaný spolek uspořádal 28 akcí na které přišlo 2 800 lidí a s celkovými náklady takřka 900 000 korun. Děkuji," uvedl pořadatel akcí v Edenu Stanislav Pitaš.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Ve Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu 9. března konal již tradiční tenisový turnaj čtyřh...

Kočovná úča

Kočovná úča

UČÍM RÁDA – oslavila jsem narozeniny a přišel nový pracovní projekt. Z kočovné "umělkyně" se stala i...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Festival dokumentárních filmů Jeden svět, Dny otevřených dveří na střelnici Walzel, dvě kina, prezen...

V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

Rekonstrukce interny Nemocnice Broumov jde do finále. Rada Královéhradeckého kraje vybrala stavebník...

"Enduro démon" a Mistr ČR vyprodal sál v Pellyho domech v Polici nad Metují

"Enduro démon" a Mistr ČR vyprodal sál v Pellyho domech v Polici nad Metují

V pátek 15. března se v Polici nad Metují na sále Pellyho domů konala beseda s Frantou Žilákem. Fran...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře