Broumovsko

Čtvrtek 18.červenec 2019

Poslední aktualizace18.07.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"

V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"

seznam článků
V Edenu vystoupí "nejsyrovější bluesová žena showbyznysu"
Strana 2
Všechny strany

ninaTTTFrancouzsko/americká zpěvačka Nina Van Horn, která získala v Německu a ve Francii za své album Seven Deadly Sins ocenění "Nejlepší blues elektric CD" a v USA titul "Nejlepší ženský výkon", přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné v březnu 2019 opět do Česka a na Slovensko. V pátek 15. března vystoupí i v undergroundovém klubu Eden v Broumově.

Nina přijede se svým triem (zpěv, klávesy, bicí) a přiveze oblíbený koncertní program, v němž zpívá písně slavné Niny Simone. Její show je plná energie a dobré muziky, což se prokázalo již při jejím českém turné (2017 a 2018) nebo také pozváním na Jihočeský Jazzový festival či Jazz u Karla Rodena (srpen 2017)!

Tato zpěvačka, klavíristka i aktivistka za lidská práva se ve druhé polovině 20. století stala ikonou soulu, jazzu, gospelu i R&B. Cover verze jejich písní vytvořili třeba Aretha Franklin, David Bowie, Roberta Flack, Jeff Buckley, Muse, Katie Melua a mnoho hiphopových a jiných moderních umělců vytvořilo z jejích skladeb posluchačsky velmi úspěšné samply a mixy.

Nina Van Horn je bývalá klasická tanečnice, která se na scéně pohybuje od 14 let a dokazuje to pokaždé, když vstoupí na jeviště. Začala jako tanečnice klasických tanců když vystupovala s Lyric Company of France. Poté zjistila, že umí zpívat, a to dost dobře, a stala se sopranistkou. V klasickém zpěvu ale nenašla, co opravdu hledala. Rozhodla se proto odjet do Texasu a stát se country zpěvačkou. Její mnohá dobrodružství ji nakonec zavedla do New Orleans, kde našla skutečné uspokojení v blues, jízdě na Harley, ve whisky a cigaretách. Všechny tyto vášně vytvarovaly její hlas přesně pro tento druh hudby, která se stala jejím životem!

V roce 2013 získala dvě ocenění ve Francii a Německu za její poslední CD Seven Deadly Sins jako Best Blues electric CD "Nejsyrovější bluesová žena v showbyznysu - to je titul, který na ní napasoval její baskytarista, a který na Ninu velmi sedí. Nina Van Horn neúnavně cestuje po této planetě, pozoruje svět a přetváří ho do svých písní. Procestovala Indii, Argentinu, Malajsii, Evropu, Čínu, Korej a Thajsko, kam vždy přináší stejnou zprávu: Láska a hudba je odpověď!

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří přispívají na kulturní aktivity spolku MUSIC & THEATRE S.G.PITAŠ. Jsou to: Centrum Walzel, Město Broumov, Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov, Hronovský s. r. o. Náchod, BSS s. r. o., Z-Trade s. r. o., HS Flamingo, Královehradecký kraj, Lutoma, Coroll Hronov, Stavby Filipčík s. r. o., Petr Pakosta, Jiří Knopp, Zdeněk Křička Česká Skalice, Koželužna Strnad Solnice, Miroslav Votoček Trutnov, Igor Jirman, Mirka Jirmanová, Tomáš Čipera, Mikuška Ivan klempířství, Pivovar Broumov, Pivovar Primátor, Bohouškova pálenice Martinkovice. Mediální partneři: Naše Broumovsko, Broumovské noviny, Informační centrum Broumov. Musím také poděkovat návštěvníkům klubu Eden, kteří akce navštěvují. Za rok 2018 výše jmenovaný spolek uspořádal 28 akcí na které přišlo 2 800 lidí a s celkovými náklady takřka 900 000 korun. Děkuji," uvedl pořadatel akcí v Edenu Stanislav Pitaš.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na křinickém Bigboši vystoupí i Vladivojna La Chia

Na křinickém Bigboši vystoupí i Vladivojna La Chia

Čtrnáctý ročník oblíbeného hudebního festivalu Bigboš Křince na statku broumovského typu z 19. stole...

Laureáti Mezinárodní soutěže Broumovská klávesa zahráli v rámci festivalu Za poklady Broumovska v Martínkovicích

Laureáti Mezinárodní soutěže Broumovská klávesa zahráli v rámci festivalu Za poklady Broumovska v Martínkovicích

Letní festival klasické hudby Za poklady Broumovska dává každoročně prostor mladým talentovaným inte...

Blíží se nejstarší divadelní festival, 89. Jiráskův Hronov

Blíží se nejstarší divadelní festival, 89. Jiráskův Hronov

Před 89 lety se v Hronově zrodila tradice, kterou nerozbil čas ani politické systémy. Myšlenka o kaž...

Na dveře klepe 14. ročník Malého letního divadlení

Na dveře klepe 14. ročník Malého letního divadlení

Na nádvoří broumovského kláštera se uskuteční od 16. do 20. července 2019 14. ročník Malého letního ...

Gymplfest jde do puberty

Gymplfest jde do puberty

"Svěží zelenina... Jó pórek, květák, mrkvička, rajčátka, ředkvička, prasátka, zelí, meloun..." Tak n...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře