Broumovsko

Čtvrtek 20.červen 2019

Poslední aktualizace21.06.2019 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba V Šonově zazní Mozart, Beethoven, Bach a Martinů v podání souboru Trio Arundo

V Šonově zazní Mozart, Beethoven, Bach a Martinů v podání souboru Trio Arundo

arundo1

V sobotu 16. července otevře své brány kostel sv. Markéty v Šonově pro třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska. Mladý soubor Trio Arundo rozezní jeho stěny tóny skladeb Mozarta, Beethovena, Bacha či Martinů. Koncert začíná v 18.00 hodin.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek z něj je určen na péči o kostely tzv. broumovské skupiny.

Kostely na Broumovsku zní festivalovou hudbou každou letní sobotu až do 3. září. Třetí sobota bude patřit mladému souboru Trio Arundo. Vzniklo v oce 2005 z iniciativy trojice nadaných studentů hudební akademie v Praze Jana Součka (hoboj), Jana Macha (klarinet) a Václava Vonáška (fagot). Profilovali se jako interpreti té nejnáročnější hudby autorů 20. století, uvádějí například tria B. Martinů, J. Francaixe či E. Schulhoffa. Název tria je odvozen z latinského názvu rostliny, z níž se vyrábí plátky a strojky, které jsou nutnou součástí hoboje, klarinetu i fagotu.

Program koncertu

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 - 1791) - Divertimento č. 1 B dur KV Anh.229/2

Ludwig van Beethoven (1770 - 1827) - Trio (výběr)

Bohuslav Martinů (1890 - 1959) - Madrigaly (výběr)

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750) - Tříhlasé invence (výběr)

Erwin Schulhoff (1894 - 1942) - Divertimento (výběr)

 

Jan Souček (1983) začal hrát na hoboj v 10 letech pod vedením Vladimíra Hanuše. Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě F. X. Thuriho a HAMU v Praze u Jany Brožkové a stáž na konzervatoři ve francouzském Lyonu. Zdokonaloval se také na mistrovských kurzech u M. Bourgua, H. Schellenbergera a S. Schilliho. Jan je laureátem Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2008, kde získal 3. cenu, vítězem mezinárodní akademické soutěže v polské Lodži (2005) a semifinalistou mezinárodních soutěží v japonské Karuizawě (2006) a v Ženevě (2010). V roce 2001 byl členem orchestru mladých Gustava Mahlera, od října 2006 působí jako hobojista Pražské komorní filharmonie. V komorní oblasti pravidelně spolupracuje s klavíristkou Miloslavou Machovou.

Jan Mach (1976) vystudoval konzervatoř v Brně. HAMU v Praze ukončil doktorským studiem u prof. Vlastimila Mareše a prof. Jiřího Hlaváče. V r. 1993 získal 1. cenu na soutěži konzervatoří v Kroměříži a jeho největším soutěžním úspěchem je 4. místo na mezinárodní soutěži ARD v Mnichově 2003. V roce 2002 se stal členem festivalového orchestru Aix-en-Provence, se kterým neustále spolupracuje. V rámci komorní hudby účinkoval s řadou známých těles, provedl premiéru klarinetového kvintetu Jindřicha Felda s Pražákovým kvartetem. Vystupuje s Pražským klarinetovým ansámblem a je členem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Václav Vonášek (1980), rodák z jihočeské Blatné, studoval hru na fagot na plzeňské konzervatoři pod vedením Ladislava Šmídla a Matouše Křiváčka. Následovalo studium na HAMU v Praze ve třídě profesorů Františka Hermana a Jiřího Seidla, které zakončil roku 2005. Na základě vítězství v soutěži Talent roku 2002 získal roční stipendium na Royal College of Music v Londýně. Je též laureátem soutěží Pražské jaro 2002 (2.cena), IDRS Melbourne 2004 (1.cena), Łódź 2005 (1.cena), Markneukirchen 2006 (3.cena), ARD Mnichov 2008 (3.cena) a Pražské jaro 2009 (1.cena). Václav je nadšeným propagátorem fagotu jako neprávem opomíjeného sólového nástroje, a to jak ve skladbách originálních, tak v transkripcích (zejména díla J.S.Bacha). Zabývá se také moderními skladbami pro fagot bez doprovodu, které jsou předmětem jeho doktorandské disertace. Působí v souborech Trio Arundo, Prague Bassoon Band a PhilHarmonia Octet. Od roku 2006 je členem České filharmonie.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. června

Hned čtyři koncerty, Svatojánský jarmark, Běh z Police do Police, volejbalový turnaj či komentované ...

Sezónu letních open air koncertů v broumovském klášteře zahájí Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové

Sezónu letních open air koncertů v broumovském klášteře zahájí Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové

V pátek 21. června vystoupí v zahradě broumovského kláštera Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové. ...

Enablers v pátek v Soulkostele

Enablers v pátek v Soulkostele

Před rokem nás v Soulkostele navštívil kytarista Kevin Robert Thomson. Poslední červnový den to byl ...

Pohár Mistrů Evropy nese stopu Golf Clubu Grosshof

Pohár Mistrů Evropy nese stopu Golf Clubu Grosshof

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4. - 6. června 2019 odehrálo Mistrovství ...

MTB Trilogy klepe na dveře. "Kdo nemá najeto, může zkusit pouze poslední etapu," vzkazují organizátoři

MTB Trilogy klepe na dveře. "Kdo nemá najeto, může zkusit pouze poslední etapu," vzkazují organizátoři

Za necelé tři týdny se do Teplic nad Metují sjedou závodníci ze všech koutů světa. 3. července se to...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře