Broumovsko

Neděle 17.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

klavPražské Rudolfinum přivítá ve středu 18. října laureáty letošního ročníku Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa.

Na slavnostním koncertě laureátů Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa v Sukově síni pražského Rudolfina zazní 18. října 2017 díla F. Chopina, F. Schuberta, J. Brahmse, B. Bartóka. Koncert bude zahájen v 19:30 hodin. Na koncertě se představí vítězové všech kategorií soutěže Broumovská klávesa: Anna Urzędowska (Polsko), Piotr Czerwińsky (Polsko), Máté Dömötör (Maďarsko) a Kristine Ayvazyan (Česká republika / Arménie).

"Na letošní koncert laureátů mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa v Sukově síni pražského Rudolfina se obzvláště těším. Budeme totiž svědky konfrontace tří středoevropských klavírních škol - české, polské a maďarské - přičemž úroveň jednotlivých vítězů je natolik vysoká, že slibuje skutečně silný umělecký zážitek bez ohledu na věk účinkujících," uvedl Ivo Kahánek, ředitel soutěže Broumovská klávesa.

Koncert je přístupný veřejnosti po předchozím potvrzení účasti do 9. října 2017 na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do naplnění kapacity sálu. Rezervované vstupenky budou k vyzvednutí v Sukově síni hodinu před začátkem koncertu.

Sedmý ročník Broumovské klávesy se uskutečnil počátkem letošního května v prostorách národní kulturní památky broumovského kláštera. Přivítal téměř šest desítek soutěžících z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Ukrajiny, Černé Hory a Vietnamu.

Výkony soutěžících hodnotila studentská a hlavní porota ve složení: koncertní pianista a generální ředitel Intergramu Jan Simon, generální ředitel České filharmonie a pedagog Konzervatoře Brno David Mareček, koncertní pianista a vedoucí oddělení klávesových nástrojů Pražské konzervatoře Milan Langer, koncertní pianistka a profesorka Scholy Cantorum v Paříži Marina Samson-Moussu, koncertní pianistka a profesorka Ostravské univerzity Eliška Novotná a koncertní pianista ze Singapuru Boris Kraljević.

Foto Michal Sedláček

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Tři dopravní nehody a další tři výjezdy s technickou pomocí. Takový byl čtvrtek pro policisty a hasi...

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

V Obecním domě v Praze se v neděli konal Galavečer u příležitosti 125. výročí založení fotbalového k...

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Adventní trh v broumovském klášteře, Galavečer boxu, koncert skupiny Lucie revival, přednáška, chari...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře