Broumovsko

Sobota 15.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

seznam článků
Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

petraNadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!

"Nevím, čím to je, ale mám kliku na lidi, které potkávám, a jedním ze zázraků, co mě obklopují, je i Petra Soukupová," říká dlouholetá moderátorka koncertů Polického symfonického orchestru Lucie Peterková, která Petru na Cenu Via Bona nominovala a pokračuje: "Neumím říci stručně, proč jsem se rozhodla nominovat Petru Soukupovou na Cenu Nadace Via. Protože důvodů je moc. Třeba ten, že je Petra výjimečná! Ve všem a od samého začátku, co ji znám... Zažila jsem s ní stovky hodin, a byly to tisíce okamžiků, kdy jsem mohla sledovat, jak mladá dívka, s obrovským talentem pro komunikaci s lidmi, s neskutečnou pokorou k lidem okolo sebe, ale i s nezlomnou vůlí dotáhnout věci k dokonalosti, na úkor vlastního spánku, vlastního pohodlí, jezdí, telefonuje, píše, staví a školní povinnosti řeší v nočních hodinách. A přesto dokáže přejít plynule z gymnázia (Broumov!) na brněnskou JAMU a studium završit bakalářským titulem. A hlavně NIKDY nezapomene poděkovat, poprosit a motivovat ostatní! Věřte, že to je neobvyklý úkaz, protože nás dělí od sebe 14 let, o které jsem starší, ale posledních osm se od Petry Soukupové učím, jak dělat věci, které mají hluboký smysl. Dělat je ve skupině, která už je tak početná, že to vyžaduje neuvěřitelnou dávku diplomacie, kombinatoriky a ochoty. Dělat je naplno a poctivě a taky s pokorou! Zní to jako fráze, ale není!!!!!!"

Hlasovat pro příběh Petry Soukupové do konce dubna můžete ZDE.

Cenu Via Bona organizuje už jednadvacátým rokem Nadace Via. Oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým, věnují svůj čas, energii, peníze či zkušenosti pro dobrou věc. Zatímco loňský jubilejní ročník oceňoval vybrané filantropické příběhy za celých uplynulých dvacet let, ten letošní již opět hledá příběhy zcela nové. Ba co víc – soustředí se na budoucnost filantropie a na moderní a inovativní způsoby pomoci v 21. století. "Letos bychom chtěli mimo jiné podporovat filantropii ve světě moderních technologií, vyzdvihovat nové způsoby dárcovství a cílit více na mladé lidi, ve kterých je obrovský potenciál," vysvětluje Monika Skopalová, programová manažerka Nadace Via.

Programový ředitel Nadace Via Zdeněk Mihalco k tomu dodává: "Zatímco před dvaceti lety byla filantropie v Česku takřka neznámým pojmem, v současnosti filantropii považuje za běžnou součást života řada firem i jednotlivců. To potvrzuje i počet letošních nominací, kterých se sešlo neuvěřitelných 140."

Ze zaslaných nominací vybrala nezávislá komise patnáct nejsilnějších příběhů, a to v pěti kategoriích – Srdcař, Mladý srdcař (do 26 let), Dobrá firma, Mecenáš a Závět pomáhá.

Na webu www.cenaviabona.cz je nyní možné podpořit svým hlasem ty, kteří v květnu obdrží ocenění v podobě sošky Františka Skály. Příběh, který navíc obdrží největší počet hlasů, dostane Cenu veřejnosti, jejímž patronem je Česká televize.

Petra Soukupová na Našem Broumovsku.

Foto Martin Kábrt

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Muzeum papírových modelů zve na tvoření s vánoční tématikou

Muzeum papírových modelů zve na tvoření s vánoční tématikou

Během posledního předvánočního víkendu nabízí Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují už tradič...

V sobotu se v Broumově začne bruslit

V sobotu se v Broumově začne bruslit

Provoz kluziště za Klubem ROK v Broumově bude zahájen v sobotu 15. prosince. První den je vstup zdar...

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Více než 50 prodejců nabídne své zboží na Adventním trhu v broumovském klášteře

Tradiční Adventní trh v broumovském klášteře klepe na dveře. Oblíbená předvánoční akce se uskuteční ...

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy Maiwaldovy akademie odhalují krásy přírodního dědictví Broumovska

Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzděl...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. prosince

Adventní koncert v klášteře, koncert šansoniérů 6 NaChodníku, Česká mše vánoční v Kolárově divadle, ...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře