Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Lenka Wimmerová: Marmeládová je cesta má

Email Tisk PDF

wimm 213Filmová režisérka, která má na kontě například pokračování seriálu Terapie nebo snímek Nespavost, se před pár lety odstěhovala z Prahy na venkov. Jejím vyvoleným místem se stalo Broumovsko. Koupila tu statek a začala vařit vynikající marmelády.

Papírové těšení se na Ježíška

Email Tisk PDF

Jihočeský Betlém 1Prosinec považujeme za plně zimní měsíc, ač astronomická zima začíná až těsně před vánočními svátky 21.12. A rozhodně to v dnešní době nemáme se zimou jednoduché. Jak se na ní připravit? Jasně - šály, kulichy, rukavice, teplé bundy a boty, ale nevím jestli po té minulé zimě nenechám někde po ruce i kraťasy, sandále a opalovací krém. Ovšem začátek prosince se nedal zahanbit a vítal nás sněhovou nadílkou. Lyžaře a děti potěšila, řidiče a teplomilce vystrašila.

Jdi do tance naplno a staň se svým vlastním mistrem

Email Tisk PDF

tereBylo to pár dní po skončení mé druhé taneční dílny, kdy jsme se s mou přítelkyní Jájou sešly s dětmi na hřišti. Mezi řečí se mi svěřila, že pro ni byla tato dílna ještě přínosnější, než ta první. A to hlavně proto, že byla úplně jiná než ta první, prožitky a pocity šly mnohem více do hloubky.

Studenti Gymnázia v Broumově úspěšní v testování Českou školní inspekcí

Email Tisk PDF

gygygygygygV listopadu 2016 proběhlo na mnoha školách v České republice testování žáků třetích ročníků středních škol z informační gramotnosti. Toto testování bylo realizováno jako inspekční šetření České školní inspekce. Na Gymnáziu Broumov se testování zúčastnili žáci 3.A a septimy. Základní výslednou hodnotou byla průměrná úspěšnost - podíl počtu bodů získaných v celém testu a počtu otázek v celém testu. Testování se v republice zúčastnilo 12 808 žáků. Výsledky jsou pro školu potěšující.

Broumovský klášter zveřejnil prosincový informační bulletin

Email Tisk PDF

bullleČtyřikrát do roka vydává Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov svůj elektronický informační bulletin. Nyní bylo na webu kláštera zveřejněno aktuální, prosincové vydání bulletinu.

Přemýšlíte, jak budete trávit vánoční volno? Přijďte do Muzea papírových modelů

Email Tisk PDF

ABC2f135e vanocePřemýšlíte, jak budete trávit vánoční volno? Přijďte do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Vánoce v Muzeu začínají opravdu brzy. Hned v pondělí 5. prosince jsme pro vás připravili volný vstup do expozice i na výstavu ZOO Jany Žuravnyjové.

Pozdrav z teplické hotelovky: Nadívané hlavičky

Email Tisk PDF

DSCN2093Tentokrát vám nabídnu další laskominku. Základem budou žampiony. Nejprve si uvaříme brambory ve slupce, necháme je vychladnout a poté oloupeme. Každou překrojíme na čtvrtky.

Milan Kotrnec: Měšťanský pivovar Broumov – můj pohled

Email Tisk PDF

pivomestNa měšťanském pivovaru lze historicky zaznamenat spoustu "otisků" lidí, kteří měli v našem městě nebo regionu úmysl vtisknout této nemovitosti nový smysl, účel a přínos pro město. Padl dotaz na názor "minulost, současnost a případnou budoucnost řešení tohoto projektu". Uvažuji v rovině, kdy předpokládám, že minimálně většina účastníků měla dobrý úmysl řešit prospěšnost této nemovitosti.

Pozvání na přednášku o bastionovém opevnění (aneb urbanismus jinýma očima)

Email Tisk PDF

DSC 0067 kopieaVíte, co mají společného Dientzenhoferové, dvousetkoruna s portrétem J. A. Komenského a město Josefov? Je to tvarosloví bastionového opevnění, které více než tři sta let určovalo vzhled mnoha sídel.

Strana 10 z 92

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!