Broumovsko

Čtvrtek 18.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

V Broumově přednášel fenomenální bylinkář Pavel Váňa. Stejně skvělý byl i mykolog Jiří Baier.

Email Tisk PDF

sam_0586

Setkat se s lidmi, kteří něco skutečně umí a znají, je pro mě vždy zážitkem. Ačkoliv botanika nepatřila nikdy k mým silným zbraním, tak v sobotní podvečer ( 20.srpna ) jsem byl v broumovské restauraci Regina přímo konsternován. Přednášel tu Pavel Váňa, špičkový český bylinkář a léčitel, znalec více než 600 bylin, a mykolog Jiří Baier.

Dlouholetý volejbalový reprezentant Broumova Pavel Streubel se oženil

Email Tisk PDF

paja

Pavel Streubel, který byl dlouhá léta oporou broumovského volejbalového týmu, se v sobotu 13. srpna oženil. S nevěstou Alexandrou Froňkovou byli oddáni na terase penzionu U Doležalů v Hlavňově. Novomanžele oddával polický volejbalista, místostarosta, Jiří Škop.

Obhájce obnovy železnice do Polska Petr David zpracoval svůj názor na videu

Email Tisk PDF

vlak

Petr David, obhájce a fanoušek obnovy železničního spojení z Broumova do polského Tlumaczowa, natočil desetiminutové video, kterým chce prezentovat svůj názor. O této investici, kterou podporuje Královéhradecký kraj, se nejenom na stránkách Našeho Broumovska rozpoutala vášnivá dikuse.

Polický útulek nabízí malé štěňátko

Email Tisk PDF

pes1

V Polici nad Metují čeká malé psí štěně na novou rodinu. Minulý týden bylo nalezeno asi 8týdenní štěně černé barvy, pejsek. Pravděpodobně kříženec knírače.

Hudbou k povýšení dobra na Broumovsku

Email Tisk PDF

jindra2

Ruprechtice. Kostel, ve kterém po desetiletí sloužil mše za minulého režimu sem násilím a za trest dosazený vikář broumovský, pan Josef Norbert Zeman. I on má nemalou zásluhu na „zázraku", že i když zchátralá, broumovská skupina devíti kostelů z jedné architektonické dílny otce a syna Dientzhofferů dnes stojí.

Beatles v Zahradě*

Email Tisk PDF

jz-20110701-210523

Již se pomalu stmívalo, když se v pátek 1. července v Zahradě* broumovského kláštera „zjevili chlapci z Liverpoolu". Vlastně z Košic, „len ten jeden tam vzadu, trocha hamblivý, je z Teplic – Daniel Škorvaga (Ringo Starr)", říkal Dalibor Štroncer (John Lennon). Oblečení, účesy, pohyby, dokonce, jak jsme se na závěr dozvěděli, Miroslav Džunko (Paul McCartney) ač pravák, se naučil na kytaru levou rukou, aby i zrakový dojem opravdových Beatles byl dokonalý. Tak třeba František Suchanský svým vystupováním, hrou i zjevem, si se svým originálem George Harrisonem nezadal.

Rozhovor se starostou Otovic Petrem Novákem na téma: železnice do Polska

Email Tisk PDF

vlacek111

Starosta Otovic Petr Novák nám odpověděl na několik otázek na téma uvažovaného obnovení železničního spojení s Polskem, které vyvolává na Broumovsku a našich stránkách bohaté diskuse.

Z broumovského gymnázia na Floridu: Amerika - můj druhý domov

Email Tisk PDF

marie1

Jet do Ameriky, tak to byl vždycky můj sen. Nikdy jsem si však nemyslela, že by se mohl stát skutečností. Vše začalo, když jsem před čtyřmi lety pracovala jako brigádnice u jedné pokladny v Praze. Tam se mi naskytla příležitost odletět do Ameriky jako au-pair na jeden rok.

Názor: Rozvoj území česko - polského příhraničí v závislosti na obnově a modernizaci železniční trati Broumov - Tlumaczów

Email Tisk PDF

mapa

Jako NÁZOR zveřejňujeme článek k problematice navrhované obnovy železnice z Broumova do Polska, který nám poslal Antonín Kohl.

Strana 102 z 108

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře