Broumovsko

Úterý 20.listopad 2018

Poslední aktualizace22.11.2018 04:01

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Exkurze zástupců základních škol projektu Motivace žáků

Email Tisk PDF

p1180344

Nejen žáci, ale i jejich kantoři by se měli vzdělávat a rozšiřovat svoje znalosti. A právě za tímto účelem byla uskutečněna exkurze pedagogů základních škol Broumovska ve firmě Kimberly – Clark v Jaroměři a v lázních Velichovky.

V Broumově začala výstava o historii hodinářského průmyslu na Broumovsku

Email Tisk PDF

hodiny

Muzeum Broumovska a Státní okresní archiv v Náchodě připravily pro návštěvníky místního muzea výstavu o historii hodinářské výroby na Broumovsku.

Reportáž redaktorů Toulavé kamery z broumovského kláštera

Email Tisk PDF

toul1

Reportérka Jitka Štěpánková a kameraman Petr Rousek z náchodské televize Té Vé natočili reportáž pro cestopisný cyklus České televize Toulavá kamera.

Koulovačka v srpnu na náchodském koupališti

Email Tisk PDF

dsc_0089

Od 22. srpna 2011 při teplém slunečném počasí mohou návštěvníci Jiráskova koupaliště Náchod každý den v týdnu okusit „opravdovou zimu v parném létě". Pro zpestření pobytu na koupališti bude do konce srpna přivážen sníh ze zimního stadionu.

Dnes uplynulo 160 let od narození Aloise Jiráska

Email Tisk PDF

alois3

Dnes 23. srpna si připomínáme 160 let od narození českého spisovatele, autora řady historických románů Aloise Jiráska (23. srpna 1851 Hronov - 12. března 1930 Praha), který v Broumově prožil pět školních let.

Noc pro hvězdáře v broumovské klášterní Zahradě*

Email Tisk PDF

m13final

Noční pozorování hvězd se uskutečnilo v broumovské klášterní Zahradě* v sobotu 20. srpna 2011. Téměř 30 zájemců o srpnovou oblohu se nejprve krátce seznámilo se stavbou dalekohledů a jejich fungováním.

V Broumově přednášel fenomenální bylinkář Pavel Váňa. Stejně skvělý byl i mykolog Jiří Baier.

Email Tisk PDF

sam_0586

Setkat se s lidmi, kteří něco skutečně umí a znají, je pro mě vždy zážitkem. Ačkoliv botanika nepatřila nikdy k mým silným zbraním, tak v sobotní podvečer ( 20.srpna ) jsem byl v broumovské restauraci Regina přímo konsternován. Přednášel tu Pavel Váňa, špičkový český bylinkář a léčitel, znalec více než 600 bylin, a mykolog Jiří Baier.

Dlouholetý volejbalový reprezentant Broumova Pavel Streubel se oženil

Email Tisk PDF

paja

Pavel Streubel, který byl dlouhá léta oporou broumovského volejbalového týmu, se v sobotu 13. srpna oženil. S nevěstou Alexandrou Froňkovou byli oddáni na terase penzionu U Doležalů v Hlavňově. Novomanžele oddával polický volejbalista, místostarosta, Jiří Škop.

Obhájce obnovy železnice do Polska Petr David zpracoval svůj názor na videu

Email Tisk PDF

vlak

Petr David, obhájce a fanoušek obnovy železničního spojení z Broumova do polského Tlumaczowa, natočil desetiminutové video, kterým chce prezentovat svůj názor. O této investici, kterou podporuje Královéhradecký kraj, se nejenom na stránkách Našeho Broumovska rozpoutala vášnivá dikuse.

Strana 103 z 109

Doporučujeme

Ustavující zasedání Zastupitelstva Broumova bez překvapení. Starostou je Jaroslav Bitnar

jaradadada

Nic převratného se na středečním ustavujícím zasedání Zastupitelstva v Broumově nestalo. Starostou bude i v dalším volebním období Jaroslav Bitnar a místostarostou Kamil Slezák... celý článek

Poslední komentáře