Broumovsko

Pátek 26.duben 2019

Poslední aktualizace26.04.2019 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Otovický dětský den na fotografiích

Email Tisk PDF

o6

Otovice u Broumova a polský Tlumaczow pořádaly minulý víkend na fotbalovém hřišti v Otovicích společný dětský den. Pro děti z Čech i z Polska, kterých se sešlo 147, byly připraveny atrakce, soutěže s cenami, občerstvení a večer diskotéka s Petrem Faltou. Mezi děti přišli se svými psy kynologové, ty odvážnější si vyzkoušely zorbing. Své umění předvedli šermíři. Největší úspěch však měla velká kupa pěny, kterou na hrací plochu nastříkali hasiči.

Policejní návštěva v jetřichovské škole

Email Tisk PDF

jetrichov2

Policisté přijeli za dětmi do Mateřské a Základní školy v Jetřichově u Broumova v pátek 20. května. Policejní preventistka si s dětmi povídala o bezpečném chování ve škole, doma, na hřišti, ale i na silnici.

Broumovská klávesa trochu jinak

Email Tisk PDF

jindra2

Již pro tu naději, že svět není tak beznadějně zkažený a veskrze špatný, je třeba poděkovat občanskému sdružení Agentura pro rozvoj Broumovska za inspirativní programy a akce, které pro nás v Broumově připravují.

Za úspěchy fotbalistů mladšího dorostu Slovanu Broumov stojí trenér Jindřich Kittler

Email Tisk PDF

jindra2

Za úspěchy fotbalistů broumovského mladšího dorostu je viditelný podpis jejich trenéra Jindřicha Kittlera. Tým je po dvou třetinách letošní sezóny krajského přeboru na 3. místě s nepatrnou ztrátou na vedoucí mužstvo Třebeše.

DOKUMENT - Jan Školník: Uvítací řeč k zahájení kulturní sezóny na Broumovsku

Email Tisk PDF

skolnik

Jako DOKUMENT v plném znění zveřejňujeme uvítací řeč k zahájení kulturní sezóny 2011 Agentury pro Rozvoj Broumovska, kterou 1. května pronesl v klášterní zahradě Jan Školník a poté nám ji poskytl ke zveřejnění. Původní článek o akci.

Broumovská klávesa

Email Tisk PDF

kahanek1

Když jsem v létě 2007 poprvé přijel do Broumova – účinkovat na koncertě festivalu Za poklady Broumovska – nevycházel jsem z údivu. Do docela netradičního koncertního prostředí (jen částečně zrekonstruovaného kostelíku v malé vesnici u hranic) přišlo na vystoupení dvou mladých muzikantů několik set lidí! Později jsem zjistil, že je to zde zcela normální, a začal jsem se pídit po důvodu.

Studovala v Broumově, oceněna byla na designerské soutěži v San Francisku

Email Tisk PDF

tension

Absolventka broumovského gymnázia Lenka Marková, která teď studuje na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity Plzeň byla oceněna v celosvětové soutěži Arts of Fashion Competition 2010, konané v San Francisku v USA.

První reality show s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem

Email Tisk PDF

franc_cv-s

Ve čtvrtek 21. dubna budou zájemci moci sledovat práci královéhradeckého hejtmana a broumovského zastupitele Lubomíra France v jeho kanceláři prostřednictvím internetové reality show. Vedení kraje se rozhodlo ještě více otevřít veřejnosti a na internetu umožnit sledovat průběh tiskové konference. Lidé budou moci v jeho společnosti prožít jeho běžné pracovní dopoledne.

Strana 109 z 114

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře