Broumovsko

Úterý 26.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Nejstarší muž České republiky je z Náchoda

Email Tisk PDF

birthday_cake

Císaře, vznik samostatného československého státu i dvě světové války zažil nejstarší žijící muž v České republice Karel Kašpárek, který bydlí v náchodském domově důchodců. Své sto šesté narozeniny se chystá oslavit 21. prosince.

Adventní koncert v Broumově: zvuk a kasičky vyzněly rozpačitě

Email Tisk PDF

vojtech

Druhá Adventní neděle roku 2011, klášterní kostel sv. Vojtěcha v Broumově. Zpívali Magda Malá a Petr Dopita. Charitativní koncert pořádal, za podpory města Broumov, David Novotný z Náchoda, známý především jako organizátor charitativních akcí zejména v náchodském  okrese. Výtěžek by měl být předán, podle jeho slov, dětským zařízením v Broumově a v Náchodě.

Novoroční poštovna na Jiráskově chatě na Dobrošově

Email Tisk PDF

postovna1

Jiráskova chata s rozhlednou na Dobrošově spolu s odborem Klubu českých turistů v Náchodě zprovoznily novoroční poštovnu na Jiráskově chatě.

O východu slunce nad Olympem a jaká jsou rána na Broumovsku

Email Tisk PDF

p9240143

Letošní, na Broumovsku příjemný podzim, a letošní, u moře prožitá dovolená. Oboje se mnohým přihodilo. A někteří si to vskutku užili. V Řecku pomalu končilo léto, slunečný kočár boha Hélia vyjížděl den co den později na svoji pouť po obloze, a místo, kde se každé ráno nad hladinou moře poprvé objevuje naším zrakům, se posouvalo k jihu.

Hrady na Bischofsteině - Teplice nad Metují

Email Tisk PDF

bisik11

V posledních dvou letech se již tak málo přehledná situace okolo průzkumu hradů na Bischofsteině (u Teplic nad Metují)  ještě více zkomplikovala. Přesto ale dochází k určitému pomalému objasňování, jak to vlastně s hrady v dávné době bylo. Každý nový průzkum přinese nejen nové poznatky, ale i názory, které tříděním – čemu věříme a nebo co se nám zdá nelogické – se posunujeme blíže k objasnění, i když u konce nebudeme nikdy!

Fejeton Jindřicha Horkela: Šetříme čas i peníze

Email Tisk PDF

jindra2

Pomalu se blíží Vánoce a já chtěl svému dospívajícímu vnukovi napsat povídku. A protože na Google je všechno, kromě Pána Boha, vložil jsem příslušné heslo a kliknul.

Fotoreportáž: Koncert v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově

Email Tisk PDF

kostel110

Fotograf Tomáš Šrejber, který nám už několikrát poskytl své fotografie z hudebních akcí, tentokrát zdokumentoval páteční koncert polské houslistky Karolíny Matuszkiewicz v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.

Broumovské stěny mají roli v televizní reklamě

Email Tisk PDF

kovarova

Záběry na Kovářovu rokli a vyhlídka Skalní divadlo se objevily ve spotu agentury CzechTourism. Reklama je natočena v rámci projektu Kudy z nudy, který má oživit domácí cestovní ruch.

Literární pásmo o Broumovsku

Email Tisk PDF

meier

Senioři tleskali ukázkám z prózy o našem kraji. Jen pro ně je připravil, uváděl a jednotlivé úryvky glosoval řadou postřehů z osobního setkávání s některými spisovateli, vedoucí Městské knihovny v Broumově Jan Meier.

Strana 115 z 124

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře