Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Týden s Herkulem o jarních prázdninách v Muzeu papírových modelů skončil

Email Tisk PDF

DSCN3781Jarní prázdninový týden v Muzeu papírových modelů je za námi. Už popáté muzeum v Polici nad Metují nabídlo místním dětem, ale i turistům program na volné dny. Letošní rok prázdninám počasí nepřálo, a tak se denně na řízený program scházelo poměrně dost dětí. Měli jsme plně obsazeno.

Pozdrav z teplické hotelovky: Výborný koláč z tatranek

Email Tisk PDF

IMG 20151027 183938Máte už dost štrúdlů a kynutých koláčů? Chcete rodině připravit něco neobvyklého a přitom jednoduchého? Tak to bych právě pro vás něco měla – koláč z tatranek. Máte – li v oblibě kakaové, zvolte je. Když vám chutnají spíše oříškové, použijte tyto. Rozhodnutí je jen na vás.

V Polici nad Metují začne výstava Vzlety a pády vzducholodi Norge

Email Tisk PDF

IMG 1336Počátkem tohoto tisíciletí postavil učitel Základní umělecké školy v Polici nad Metují Vladimír Beran se svými žáky kopii dvojníka vzducholodi, se kterou Roald Amundsen přeletěl v roce 1926 poprvé v historii severní pól. Tento model má pohnutý osud. Proto se autor s ředitelkou Muzea papírových modelů (MPM) v Polici nad Metují Martinou Váňovou rozhodli přiblížit jej výstavou Vzlety a pády vzducholodi Norge.

Rekonstrukce ozvučení divadla v Polici nad Metují

Email Tisk PDF

c4 oživitFilmovým digitálním projektorem vybavil Městský úřad v Polici nad Metují promítací kabinu Kolárova divadla už v loňském roce. Problémem do nedávna zůstala kvalita zvuku.

"Samoléčebná metoda je hotové a fungující zdravotnictví," tvrdí slovenský léčitel Štefan Zakuťanský

Email Tisk PDF

zaku"Nikdo vám nemůže zakázat léčit se tím, co vám pomáhá, co máte vrozené a zakódované v genech jako ostatní živočichové. Samoléčebná metoda je hotové a fungující zdravotnictví. Ignorovat samoléčebný pud by byla velká hloupost, protože příroda nám ho zakódovala proto, abychom jej podle potřeby využívali," říká o své metodě slovenský léčitel Štefan Zakuťanský. Jeho přednáška se v pondělí od 18 hodin koná v BB Kavárně hned vedle Muzea papírových modelů v Polici nad Metují.

Velkolepé miniatury v Muzeu papírových modelů

Email Tisk PDF

IMG 6429Ač máme únor, dovolím se vlastně tak trochu vrátit zpátky k Vánocům. Nebo bych snad měl předběhnout čas a vydat se dopředu k těm letošním svátkům?

Takovej ohňostroj jsem fakt ještě nikdy neviděl

Email Tisk PDF

P1200944Většinou to vypadá podobně: člověku není dobře, pak je mu vyloženě zle, potom ještě hůř a nakonec leží v nemocnici vedle podobně zkoušeného spolupacienta. Mně to postihlo před pár lety těsně před koncem roku.

Vyšla brožura o neobyčejných modelech jedinečné stavitelky papírových modelů

Email Tisk PDF

brozModely zvířat, živočichů a květin, zahrady, modely lidských obydlí, vývoj života na Zemi, jsou zde i vojáci. To vše uvidíte na autorské výstavě výjimečných modelů, zatím ne příliš známých v modelářském světě, učitelky dnes už v důchodu, Jany Žuravnyjové.

Pozdrav z teplické hotelovky: Krkovička na hořčici

Email Tisk PDF

IMG 20151027 182533Dnes si připravíme opravdu dobrotu. Přijde vhod všem, kteří mají v oblibě vepřové maso. Budeme potřebovat vepřovou krkovičku, francouzskou hořčici, trochu oleje, 6 lžic zakysané smetany. Ještě taky sůl, pepř a vývar.

Strana 8 z 92

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!