Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park

Hyde Park

Stanislav Pitaš: Charta, můj osud

Email Tisk PDF

15875179 1283624531695177 4982989948560182662 oByl jsem požádán, zda bych nenapsal pár vět o svém vztahu k Chartě 77. Kdo mi ji dal k přečtení a kde a kdy to bylo, komu jsem ji podepsal apod. Já hrozně nerad píšu a nerad se přehrabávám ve vzpomínkách. Nějaké nepříjemné situace z minulosti jsem se snažil z hlavy vytěsnit už dávno, abych na ně zapomněl.

Jan Kozderka, absolvent broumovského gymnázia, a jeho "Rozhádané klima"

Email Tisk PDF

bazinaIng. Jan Kozderka maturoval na broumovském gymnáziu v roce 1992. Několik let pracoval v kanadském Vancouveru, dnes se živí jednak jako překladatel z angličtiny a francouzštiny, jednak jako ekologický zemědělec.

Týden s Herkulem a víkend nazvaný Muzeum dětem, aneb jak budou vypadat jarní prázdniny v Muzeu papírových modelů

Email Tisk PDF

tvorTLetošní rok Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují oslaví pět let od svého otevření. V měsíci květnu nás čeká velká oslava. Muzeum, které baví děti i dospělé, ale už nyní (20. – 24. února) připravilo program pro děti ve věku 5- 12 let na jarní prázdniny.

Model měsíce v Muzeu papírových modelů - Knížecí zahrada v Duchcově

Email Tisk PDF

DSCF3455Lidová pranostika o lednu říká, že "v lednu, za pec si sednu", což rozhodně nenaznačuje, že bychom se měli kamkoliv v tomto ročním období vydávat na výlet, snad s výjimkou zimní lyžovačky. Je to navíc období vegetačního klidu a obvykle i takových venkovních teplot, které k nějakým výletům nás, kteří nemají ve svém rodokmenu žádného eskymáka, příliš nelákají. Avšak již staří latiníci před nějakými dvěma tisíci lety znali holou pravdu, že "Nulla regula sine exceptione", a protože tento latinský citát je mým životním krédem, tak právě v lednu vás zvu k návštěvě a prohlídce jedné zahrady!

Povánoční nostalgie – aneb naše "Nesmrtelná teta"

Email Tisk PDF

milanJe asi zbytečné se vracet k vánočním svátkům, přesto si dovolím krátké ohlédnutí...

Novoroční řeč starosty Broumova Jaroslava Bitnara

Email Tisk PDF

bitnarVážení spoluobčané,
vánoční čas a konec roku je vždy časem bilancování. Dovolte mi, abych i já se pokusil bilancovat uplynulý rok.

Pozdrav z teplické hotelovky: Pečené banány s přelivem

Email Tisk PDF

DSCN2673Taky se vám někdy stává, že máte na něco chuť a nevíte na co? Tak právě pro tyto chvíle mám skvělý tip. Je rychlý a nikdy nezklame! Za 15 minut je hotovo. Mám na mysli pečené banány. Nelekejte se, je to opravdu "bašta". Budeme potřebovat (na 4 porce): 2 větší banány, 2 lžíce třtinového cukru, asi 50 g másla, 250 g jogurtu, 2–3 lžíce kakaa a 50 g hořké čokolády.

Bahenní koupel

Email Tisk PDF

Pohled 1 LícBývaly doby, kdy jsem se v Alpách nebo na Jutském poloostrově vyznal líp, než třeba v Krkonoších. Na jednu stranu na to můžu být třeba i pyšný, na druhou stranu se trochu stydím za to, že domov vlastně moc neznám.

Jakub Hejdánek: Přál bych si, aby se mezi nás vrátila laskavost

Email Tisk PDF

jakubKdyž mne René oslovil, abych napsal Vánoční přání pro Naše Broumovsko, říkal jsem si: "Hlavně nebuď patetickej...". No, asi to nevyjde.

Strana 9 z 92

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!