Napsat e-mail Tisk

Varhanní léto 2011 - koncert ve Vernéřovicích  

Název:
Varhanní léto 2011 - koncert ve Vernéřovicích
Datum konání:
12.08.2011 19.00 h
Místo konání:
Vernéřovice - Vernéřovice
Kategorie:
Hudba

Popis

Vernéřovice u Sv. arch. Michaela

Jiří Tymel – varhany, Kristýna Kováříčková – housle

Pořádá MUSICA Mgr. Ladislav Šikut, 776 869 379, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Vstupné: Kč 70, studenti Kč 20, děti zdarma, pro zájezdy množstevní slevy.

Prodej lístků na místě 20 min. před začátkem koncertu.

Možnost kdykoliv objednat prohlídku poustevny s kostelem v Teplicích nad Metují i s výkladem, vstupné dobrovolné.

Místo konání

Místo:
Vernéřovice -
Město:
Vernéřovice

Popis

Obec se nachází nedaleko města Meziměstí. Leží na potoce, který tvoří přítok řeky Stěnavy. Za vesnicí se zdvíhají kopce navazující na Mirošovské stěny - hřeben tvoří rozvodí Baltského a Severního moře.

Přesné datum vzniku obce není známo. Do r. 1434 místo nepatřilo mezi vsi klášterního panství, ale již v r. 1375 je ve Vernéřovicích zmiňován vlastní farní kostel. Později farnost ztratila a opět nabyla samostatnost. Matrika zaznamenávající narození existovala ve vesnici od r. 1629, od r. 1724 potom také smuteční a úmrtní matrika farního úřadu. Do r. 1890 byla ve Vernéřovicích lékařská praxe a až do r. 1945 zde působila porodní asistentka. První škola vznikla v obci v r. 1582.

V obci se nachází kostel sv. Michaela archanděla - autorem je pravděpodobně Kryštof Dientzenhofer. Tento barokní kostel je centrální stavbou, patří k nejzachovalejším z celé barokní skupiny. Vznikl v l. 1719-20. Další méně zachovalou památkou je bývalá kaplička vybudovaná r. 1878 u studánky a zbytky křížové cesty v jejím okolí. Po jejím zřízení se studánka stala hojně navštěvovaným místem.

Webové stránky obce.

verne1

verne


Zvětšit mapu