Broumovsko

Pondělí 16.červenec 2018

Poslední aktualizace16.07.2018 04:12

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná již tuto sobotu

harfa

Tuto sobotu 2. července začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Úvodní festivalový podvečer bude patřit harfenistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, které doprovodí recitací herec Jan Čenský.

Video: Žáci umělecké školy v Broumově převzali absolventské šerpy

absolventi

Absolventské šerpy převzali žáci Základní umělecké školy na závěrečném koncertu žáků ZUŠ Broumov ve čtvrtek 23. června. Koncert v bývalé Kreslírně klášterního gymnázia v Broumově proběhl ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska. 

Noční klášterní Zahrada* ožila postavami z bájí a pověstí Broumovska

noc9

S postavami z broumovských bájí a pověstí se v pátek 24. června setkali večerní návštěvníci benediktinského kláštera a jeho Zahrady* v Broumově.

Pexeso z fotografií Broumova je výsledkem jednoho z projektů programu Máme rádi Broumovsko

dsc_0086_1060

Žáci osmých a devátých tříd Základní školy Hradební v Broumově se již mohou pyšnit výsledkem projektu Tenkrát a teď, jímž je pexeso z fotek starého a nového Broumova. Projekt byl financován v rámci grantového programu Máme rádi Broumovsko, který každý rok vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska.

Nový klip broumovské skupiny Imodium bude mít 27. června premiéru

imodium1

Nový videoklip ze singlu Polarity broumovské rockové skupiny Imodium bude mít oficiální premiéru v pondělí 27. června 2011. Klip se v minulém týdnu natáčel v areálu benediktinského kláštera v Broumově.

Noční prohlídky kláštera a Zahrady* v Broumově

nocni_zahrada_006

Již čtvrtým rokem mohou návštěvníci zhlédnout klášter a klášterní Zahradu* v Broumově vedle denní doby rovněž v nočních hodinách. Protože noční prohlídka kláštera vede odlišnou trasou od prohlídky denní, lze tu zažít leckterá překvapení.

Video: Úspěchy tanečního oboru Základní umělecké školy v Broumově

bara16

Taneční obor Základní umělecké školy v Broumově dosáhl v letošním roce několik úspěchů na soutěžích a tanečních přehlídkách.

Broumovská kytara na fotografiích Jana Záliše

1

Již 15. ročník festivalu Broumovská kytara se konal v sobotu v areálu dětského hřiště v Broumově. V soutěžní části se jak divákům tak i odborné porotě nejvíc líbila skupina The Rest, která si odnesla obě dvě ceny. Hosty festivalu byly skupiny Turbo, Imodium, Skyline, Pumpa a Sto zvířat.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná za dva týdny

pokl2

Už za dva týdny začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Od soboty 2. července do soboty 3. září se každý sobotní podvečer rozezní jeden z deseti unikátních barokních kostelů na Broumovsku hudbou starých mistrů i současných autorů.

Strana 132 z 145

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře