Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:48

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Zuzana Rainová je v celostátním kole Wolkerova Prostějova

zuzka2

Zuzana Rainová, studentka sexty broumovského gymnázia, postoupila do celostátního kola Wolkerova Prostějova v uměleckém přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídkou nejlepších sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie v České republice.

Populární skupina Jam & Bazar vystoupí na Plese podnikatelů v Broumově

bazar

K tanci a poslechu zahraje tuto sobotu na Plese podnikatelů v Broumově skupina Jam & Bazar. Kapela nabízí známé skladby, které oslovují již několik generací. To vše v živelné, pódiové show let sedmdesátých a osmdesátých, ke které patří také stylové kostýmy. Kapela koncertuje ve všech koutech České republiky, na Slovensku, v Německu i Polsku.

Ivan Martin Jirous - Magor má autorské čtení v Šonově

magor

V sobotu 5. února začne v Hostinci u Pitašů v Šonově u Broumova ve 20 hodin beseda, autorské čtení, prostě posezení s legendou českého undergroundu Ivanem Martinem Jirousem, řečeným Magorem. 

Výstava "Strom roku" bude otevřena od 8. února

decak1

Město Broumov ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá výstavu velkoplošných fotografií pod názvem „Strom roku". Výstava bude umístěna ve výstavní síni Staré radnice na Mírovém náměstí a pro veřejnost bude otevřena od 8. února do 4. března 2011. Vernisáž výstavy proběhne 7.února 2011 v 16 hodin.

Zahájení výstavy výtvarných prací ZUŠ Broumov

batika2

Ředitel Základní umělecké školy Rudolf Vogel zahájil 3. ledna 2011 ve výstavní síni Staré radnice v Broumově výstavu výtvarných prací žáků školy. Svěřenci Renaty Šrůtkové a Kláry Pavlové zde vystavují  své kresby, malby, grafiky, velmi oblíbené keramiky, a další výtvarné techniky.

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu skončila a zná vítěze

ozdoba

Polická knihovna a město Police nad Metují uspořádaly v rámci cyklu „Žijí mezi námi“ výstavu ručních prací. V rámci této výstavy, byla také vyhlášena soutěž o nejkrásnější - ručně vyrobenou - vánoční ozdobu.

Vánoční turné Jazz Generation zakončí v Broumově

jazzgeneration

Jedním z měst, kam při svém vánočním turné pod názvem Christmas Time Tour zavítá skupina Jazz Generation je i Broumov. V pondělí 27. prosince od 19:00 hodin vystoupí v Městském divadle v Broumově, kde svým koncertem zakončí sérii svých letošních vánočních koncertů.

Václav Hybš vyprodal polické Kolárovo divadlo

hybs

Vyprodané Kolárovo divadlo v Polici nad Metují zažilo ve čtvrtek 16. prosince Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše pro rok 2010.

Děti na Vánočním ladění v Broumově

ladeni1

I přes teploty, které se pohybovaly hodně pod bodem mrazu, přihlíželo letošnímu v pořadí již třetímu ročníku „Vánočního ladění“ na Kostelním náměstí v Broumově, ve čtvrtek 16. prosince mnoho diváků.

Strana 132 z 139

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře