Broumovsko

Středa 23.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 04:37

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Výstava dětských výtvarných prací Co nás baví začala

bavi1

Výstavu dětských výtvarných prací Co nás baví zahájila minulý týden vernisáž v síni Staré radnice v Broumově. Již 7. ročník výstavy pořádá občanské sdružení Rodiče olivětínským dětem.

Broumovské kytaře je patnáct let, přijedou: Sto zvířat, Skyline i Turbo

kytara

Soutěžní hudební festival Broumovská kytara letos oslavuje patnáct let. Řadí se tak mezi nejstarší v České republice, v ranku soutěžních je zřejmě nejstarší vůbec. Jubilejní ročník budou moci hudební fanoušci spolu s pozvanými kapelami oslavit v areálu Dětského hřiště v Broumově v sobotu 18. června 2011. Začátek je ve 13 hodin.

Májový promenádní koncert v broumovské Alejce

alejka3

Dechová hudba Broumovanka hrála v neděli 8. května v parku Alejka na odpoledním promenádním koncertu v Broumově, který se pořádal v rámci projektu Broumov – Město stromů 2010 – 2011.

Koncert laureátů uzavřel 1. ročník Broumovské klávesy

img_8725

Nedělním vystoupením laureátů v klášterním kostele svatého Vojtěcha v Broumově byl ukončen 1. ročník klavírní soutěže pro mládež Broumovská klávesa. Celý koncert nahrával Český rozhlas Hradec Králové.

Zahájení kulturní sezóny v klášterní Zahradě* na fotografiích Jana Fliegera

zahajeni39

Přinášíme obrazovou reportáž  ze  zahájení letní kulturní sezóny v klášterní Zahradě* v Broumově 1. května od fotografa Jana Fliegera. Fotky jsou z divadelní hry Jana Přeučila a Evy Hruškové, z vernisáže výstavy Marie Jo Růžičkové a z koncertu Karla Růžičky v kostele svatého Vojtěcha.

Mezinárodní klavírní soutěž pro mládež Broumovská klávesa byla zahájena

klavesa1

Pět hlavních cen udělili pořadatelé v první den Mezinárodní klavírní soutěže pro mládež Broumovská klávesa. Soutěžící jsou rozděleni do 3 kategorií podle svého věku. V první den konání soutěže v pátek 6. května své umění předvedla 2. kategorie, děti ve věku 11 - 12 let. Úroveň výkonů přihlášených žáků byla dle pořadatelů vysoká a měla skutečně mezinárodní parametry.

Nadšenci z Holandska rekonstruují kostel ve Vernéřovicích

holand9

Několik nadšenců z Holandska už několik let postupně na vlastní náklady ve Vernéřovicích u Meziměstí rekonstruuje kostelíček sv. Panny Marie Pomocné u Vernéřovické studánky. Tento týden zde probíhá již druhý ročník jarního festivalu Strooikunst 2011.

Stanislav Pitaš ze Šonova v pořadu České televize Neznámí hrdinové

standa_u_knihovny

Zvláštní znamení: Rebel - Stanislav Pitaš se jmenuje díl z cyklu Neznámí hrdinové, který Česká televize odvysílala v pondělí 2. května 2011.

Prvomájový jazzový koncert v klášterním kostele v Broumově

ruzicka3

Vyvrcholením akcí, jež v Broumově na prvního máje proběhly u příležitosti zahájení letní kulturní sezóny, byl podvečerní jazzový koncert v klášterním kostele svatého Vojtěcha.

Strana 143 z 154

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře