Broumovsko

Úterý 19.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Akordeonový orchestr sklidil dlouhotrvající potlesk

img_8754

Velký aplaus sklidil čtyřicetičlenný akordeonový orchestr z německé Postupimi, který včera 26. dubna 2011 při svém turné po České republice vystoupil v Broumově. Původně plánované vystoupení pod dubem v klášterní Zahradě* bylo pro nepřízeň počasí přeloženo do kostela svatého Vojtěcha.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

Čtyřicetičlenný orchestr vystoupí v Broumově

akordeon

Akordeonový orchestr z německé Postupimi vystoupí v úterý 26. dubna 2011 v 18 hodin pod dubem v klášterní Zahradě* v Broumově. Čtyřicetičlenný soubor mladých muzikantů má v repertoáru nejznámější melodie z populárních muzikálů, filmovou a klasickou hudbu i popové písně.

Mezinárodní klavírní soutěž pro děti a mládež Broumovská klávesa – 1. ročník

klavesa1

Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB) již delší dobu a k oboustranné spokojenosti spolupracuje s klavírním virtuosem MgA. Ivo Kahánkem, PhD. Z této ověřené spolupráce vyšla i myšlenka uspořádání klavírní soutěže pro děti a mládež právě v Broumově, v místě, kde hudba zněla již od nepaměti a zní dodnes.

V klášterní Zahradě* v Broumově bude 1. května zahájena kulturní sezóna

domek

Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011 zvou veřejnost na neděli 1.května 2011, kdy bude již tradičně slavnostně zahájena kulturní sezóna 2011 v klášterní Zahradě* v Broumově. V odpoledních hodinách zde bude probíhat pestrý kulturní program.

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Ředitel Ulity Broumov o divadelním souboru NE.DIV.SE.

finle

Autorské představení Zlatíčka divadelního souboru NE.DIV.SE. mělo svou premiéru 8. dubna 2011v Městském divadle v Broumově. Byl to zdařilý pokus nahlédnout do života mladých lidí, dotknout se jejich problémů, odhalit „kostlivce" ve skříni, snaha o to, aby oslovili své vrstevníky a dali jim možnost zamyslet se nad hledáním životních hodnot.

Ivan Hlas hrál a zpíval v Šonově

ivan10

Přes "kulturní krizi", jež se zřejmě nezadržitelně do Šonova blíží, jsme mohli tuto sobotu být svědky dalšího kulturního svátku. Parta dobrovolníků kolem S.G. Pitaše – Music Theatre tentokráte do vesničky na česko-polském pomezí pozvala "hitmakera" české hudební scény Ivana Hlase se svým komorním triem s názvem Ivan Hlas Trio.

Italská kapela Waiting for Memories vystoupí v klubu Ambra v Broumově

minisrumec2

Italská kapela Waiting for Memories navštíví v rámci svého malého evropského turné klub Ambra v Broumově - Olivětíně. Po nedávné premiéře série klubových koncertů, které se pořadatelé rozhodli uvádět pod názvem miniŠrumec, přichází druhé pokračování. 

Strana 145 z 155

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře