Broumovsko

Úterý 25.červen 2019

Poslední aktualizace27.06.2019 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* byla zahájena

zahajeni10

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* v Broumově oficiálně začala tuto neděli 1. května 2011. Organizaci slavnostního zahájení zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011. Lidé si v celoodpoledním programu mohli vybrat z několika žánrů.

Hronovský Čapkův sál na vlně reggae

united4

Mezinárodní uskupení muzikantů s názvem United Flavour, vyrazilo na turné po českých a slovenských hudebních klubech k představení své druhé studiové nahrávky s názvem "Attitude". Jedna ze šestnácti zastávek patřila v pátek 29. dubna 2011 i hronovskému publiku v Čapkově sálu.

Pozvánka na letní dílny v Broumově

dilna

Stejně jako v loňském roce pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska letní výtvarné dílny. Připravenou novinkou je i dílna fotografická.

Akordeonový orchestr sklidil dlouhotrvající potlesk

img_8754

Velký aplaus sklidil čtyřicetičlenný akordeonový orchestr z německé Postupimi, který včera 26. dubna 2011 při svém turné po České republice vystoupil v Broumově. Původně plánované vystoupení pod dubem v klášterní Zahradě* bylo pro nepřízeň počasí přeloženo do kostela svatého Vojtěcha.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

Čtyřicetičlenný orchestr vystoupí v Broumově

akordeon

Akordeonový orchestr z německé Postupimi vystoupí v úterý 26. dubna 2011 v 18 hodin pod dubem v klášterní Zahradě* v Broumově. Čtyřicetičlenný soubor mladých muzikantů má v repertoáru nejznámější melodie z populárních muzikálů, filmovou a klasickou hudbu i popové písně.

Mezinárodní klavírní soutěž pro děti a mládež Broumovská klávesa – 1. ročník

klavesa1

Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB) již delší dobu a k oboustranné spokojenosti spolupracuje s klavírním virtuosem MgA. Ivo Kahánkem, PhD. Z této ověřené spolupráce vyšla i myšlenka uspořádání klavírní soutěže pro děti a mládež právě v Broumově, v místě, kde hudba zněla již od nepaměti a zní dodnes.

V klášterní Zahradě* v Broumově bude 1. května zahájena kulturní sezóna

domek

Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011 zvou veřejnost na neděli 1.května 2011, kdy bude již tradičně slavnostně zahájena kulturní sezóna 2011 v klášterní Zahradě* v Broumově. V odpoledních hodinách zde bude probíhat pestrý kulturní program.

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Strana 150 z 160

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře