Broumovsko

Úterý 26.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Bára Hrdá z broumovského souboru získala cenu za hlavní ženský herecký výkon na festivalu Sítko v Brně

bara

Bára Hrdá z broumovského Divadelního souboru Hlavy získala cenu za hlavní ženský herecký výkon za roli umrlce v představení Kytice na divadelním festivalu Sítko 2011 v Brně. Tuto přehlídku, která byla letos v termínu 4. až 7. června, každoročně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Pozvánka na Dětskou hudební dílnu s Clarinet Factory a Alanem Vitoušem

vitous

Lektory letošní Dětské hudební dilny pořádané v rámci 6. ročníku festivalu Za poklady Broumovska bude soubor Clarinet Factory a multiinstrumentalista a skladatel Alan Vitouš. Dílna proběhne 23. července 2011 od 11 hodin v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově.

Vystoupení dětí broumovských mateřských škol

deti9

Děti z Mateřské školy Broumov se v sále bývalého kina sešly ke společnému vystoupení. V úterý 7. června patřil dopolední program setkání dětí ze všech odloučených pracovišť, odpoledne přišli rodiče zhlédnout nacvičený program.

Studenti gymnázia v Broumově získali pro Oblastní charitu Hradec Králové 7632 korun

klub11

Studenti gymnázia Broumov uspořádali v prostorách zahrady nového klubu ROK na Masarykově třídě v Broumově benefiční koncert ROK fest a pro Oblastní charitu Hradec Králové získali 7 632 korun. 

Ohlédnutí za Festivalem umění dětí a mládeže v Broumově

umeni11

Návštěvnost mezinárodního projektu Zahrada II. - Festival umění dětí a mládeže 2011 předčila očekávání organizátorů. Podle nich během celého dne v pátek 27. května navštívilo klášterní Zahradu* v Broumově asi 600 návštěvníků, které bavilo 250 účinkujících z Broumovska a polského příhraničí.

Benefiční koncert v Broumově podpoří Oblastní charitu v Hradci Králové

dummatky

Benefiční koncert ROKfest, který pořádá Dům dětí a mládeže Ulita Broumov, Nadační fond gymnázia Broumov a Město Broumov, podpoří Oblastní charitu v Hradci Králové.

Největší regionální sbírka zkamenělin v Muzeu Broumovska

zkameneliny

Výpravu za zkamenělým světem je možno podniknout, pokud se vydáte do výstavní síně Muzea Broumovska v broumovském klášteře.

Hip hopoví tanečníci z Broumova vozí ze soutěží své první medaile

hiphop1

Hip hopoví tanečníci z Domu dětí a mládeže Ulita v Broumově začali vozit ocenění z tanečních soutěží. Počátkem března získali na Hronovském jablíčku 2. místo v kategorii 10 - 15 let hip hop a breakdance s choreografií Cool Schell.

Výstava dětských výtvarných prací Co nás baví začala

bavi1

Výstavu dětských výtvarných prací Co nás baví zahájila minulý týden vernisáž v síni Staré radnice v Broumově. Již 7. ročník výstavy pořádá občanské sdružení Rodiče olivětínským dětem.

Strana 158 z 170

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře