Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Nadšenci z Holandska rekonstruují kostel ve Vernéřovicích

holand9

Několik nadšenců z Holandska už několik let postupně na vlastní náklady ve Vernéřovicích u Meziměstí rekonstruuje kostelíček sv. Panny Marie Pomocné u Vernéřovické studánky. Tento týden zde probíhá již druhý ročník jarního festivalu Strooikunst 2011.

Stanislav Pitaš ze Šonova v pořadu České televize Neznámí hrdinové

standa_u_knihovny

Zvláštní znamení: Rebel - Stanislav Pitaš se jmenuje díl z cyklu Neznámí hrdinové, který Česká televize odvysílala v pondělí 2. května 2011.

Prvomájový jazzový koncert v klášterním kostele v Broumově

ruzicka3

Vyvrcholením akcí, jež v Broumově na prvního máje proběhly u příležitosti zahájení letní kulturní sezóny, byl podvečerní jazzový koncert v klášterním kostele svatého Vojtěcha.

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* byla zahájena

zahajeni10

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* v Broumově oficiálně začala tuto neděli 1. května 2011. Organizaci slavnostního zahájení zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011. Lidé si v celoodpoledním programu mohli vybrat z několika žánrů.

Hronovský Čapkův sál na vlně reggae

united4

Mezinárodní uskupení muzikantů s názvem United Flavour, vyrazilo na turné po českých a slovenských hudebních klubech k představení své druhé studiové nahrávky s názvem "Attitude". Jedna ze šestnácti zastávek patřila v pátek 29. dubna 2011 i hronovskému publiku v Čapkově sálu.

Pozvánka na letní dílny v Broumově

dilna

Stejně jako v loňském roce pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska letní výtvarné dílny. Připravenou novinkou je i dílna fotografická.

Akordeonový orchestr sklidil dlouhotrvající potlesk

img_8754

Velký aplaus sklidil čtyřicetičlenný akordeonový orchestr z německé Postupimi, který včera 26. dubna 2011 při svém turné po České republice vystoupil v Broumově. Původně plánované vystoupení pod dubem v klášterní Zahradě* bylo pro nepřízeň počasí přeloženo do kostela svatého Vojtěcha.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

Čtyřicetičlenný orchestr vystoupí v Broumově

akordeon

Akordeonový orchestr z německé Postupimi vystoupí v úterý 26. dubna 2011 v 18 hodin pod dubem v klášterní Zahradě* v Broumově. Čtyřicetičlenný soubor mladých muzikantů má v repertoáru nejznámější melodie z populárních muzikálů, filmovou a klasickou hudbu i popové písně.

Strana 160 z 170

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře