Broumovsko

Pátek 25.září 2020

Poslední aktualizace25.09.2020 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Hana Lundiaková z Broumova a Lou Fanánek Hagen v televizním pořadu Čtenářský deník

vrhSobotní televizní pořad Čtenářský deník byl věnovaný broumovské rodačce, spisovatelce a harmonikářce Haně Lundiakové. O její knize Vrhnout si povídal frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jejich rozhovor se odehrává v dekadentním prostředí paintballového hřiště na bývalé vojenské základně Hájek.

 

Manželé Steinerovi z Police nad Metují byli nominováni do soutěže Dobrovolník roku 2010

dobrovol

Již po sedmé je vyhlášena soutěž k ocenění dobrovolníků východních Čech. Město Police nad Metují do této soutěže  nominovalo manžele Steinerovy.

Premiéra zhudebněných básní ze sbírky Kytice

divadlo

Drama na motivy básnické sbírky Kytice Karla Jaromíra Erbena v nastudování Divadelního souboru Hlavy mělo premiéru v pondělí 21. března v Městském divadle v Broumově. Členy souboru jsou žáci literárně - dramatického oboru při Základní umělecké škole v Broumově, kteří už vystupovali ve hře Byl jednou jeden drak.

Výstava fotografií Štěpána Landy

vystava

Do 11. března je v předsálí Pellyho domů v Polici nad Metují možné zhlédnout fotografickou výstavu Štěpána Landy. Výstava nese název Portréty svých vrstevníků. Landa fotí od roku 2008 a toto je jeho první samostatná výstava.

Zahájení veřejného promítání v broumovském kině

dama6

V nově zrekonstruovaném sále broumovského kina bylo v neděli 27. února 2011  slavnostně zahájeno veřejné promítání, které v letošním roce 2011 organizuje klub MY 2011 při Českém svazu žen v Broumově.

Věra Špinarová na fotografiích z koncertu v Broumově

spinarka7

17. února 2011 koncertovala v Městském divadle v Broumově legenda české hudby Věra Špinarová s kapelou Adama Pavlíka. Ke koncertu, který byl beznadějně vyprodaný, se vracíme několika fotografiemi Petra Cirkla.

 

Na Broumovsku přibývá filmových produkcí

kino

S rekonstrukcí sálu bývalého kina na náměstí v Broumově se nabídla možnost obnovení filmových produkcí. Této nabídky se ujal nově vzniklý klub MY 2011, který plánuje pravidelné promítání filmů. První představení je už tuto neděli 27. února od 15 hodin, kdy se bude promítat film z roku 1966 Dáma na kolejích s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým v hlavních rolích.

V Broumově vznikl nový klub MY 2011

my

V Broumově vznikl nový spolek MY 2011. S nápadem založit aktivní skupinu, spolek nebo klub přišli Eva a Dalibor Novotní. Eva Novotná se dlouhá léta angažuje v Českém svazu žen, v současné době je i jeho předsedkyní. S činností svazu pomáhá řada mužů a čím dál víc lidí, kteří nechtějí být závazně organizováni. Navíc spousta lidí si Svaz žen spojuje s předrevoluční organizací.

Zimní koncert Základní umělecké školy v Broumově

zzus1

V prostorách sálu staré radnice v Broumově, s kulisami obrázků a fotografií Výstavy stromů, včera večer vystoupili studenti Základní umělecké školy v Broumově. Koncert tradičně zahájil ředitel školy Rudolf Vogel.

Strana 168 z 176

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web