Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Výtvarný obor ZUŠ Broumov má stále volná místa pro žáky i dospělé

logzusVýtvarný obor Základní umělecké školy Broumov je otevřený dětem od 5 let, dospívajícím, ale též zájemcům nad 18 let, kteří si v rámci studia pro dospělé mohou vybrat ze dvou předmětů: kresba a malba nebo dějiny umění (navštěvovat lze i oba předměty).

9. Gymplfest přivítal kolem 1000 diváků

DSC 0519Během dvoudenního pouličního festivalu studentské tvorby v Broumově se vystřídalo na více než 14 různých stanovištích kolem 1000 diváků. Produkce zahrnovala hudbu, film, divadlo, tanec, výtvarné výstavy obrazů, fotografií, plastik a interaktivní stage.

Celostátní soutěž v sólové hře na elektrickou kytaru má vítěze z Broumova

1Silná konkurence, velká jména v porotě, vysoká úroveň a vynikající individuální výkony - to je Hradecké Guitarreando - prestižní celonárodní soutěž kytaristů. Letošní ročník byl vypsán pro sólové hráče na elektrickou kytaru a baskytaru.

Polický symfonický orchestr hrál podruhé ve Vambeřicích

03 VšichniV sobotu 27. května uspořádal Police symphony orchestra (dále PSO) na schodech svatyně Matky Boží ve Vambeřicích již druhý koncert. Nová, možná už tradice, vznikla loni dohodou, jak už to bývá, dvou lidí. Radkowského burmistra a polické starostky. Však od Jana Bednarczyka dostala při zahájení Ida Jenková krásnou kytici. Každý, z Police i z orchestru, dobře ví za co.

Broumovská skupina Vivian hrála na Mistrovství Evropy v kopané žen

18741494 616617508544668 1665425120 nRocková kapela Vivian z Broumova je na scéně od roku 2014. Od té doby stihla vydat debutové album a zvítězit v juniorské kategorii soutěže Skutečná liga. Kromě toho se jí letos podařilo probojovat mezi tři poslední kapely soutěže UEFA EURO-WU17. Těm bylo umožněno zahrát si na stadiónech před začátkem fotbalových zápasů Mistrovství Evropy žen U17.

Vítězství dětí Základní umělecké školy v Polici nad Metují

Jursa 4TVe finále soutěže ve hře na smyčcové nástroje získali ve svých kategoriích první ceny houslistka Anna Novotná, violoncellistka Kája Soukupová a kontrabasista Josef Jursa. Pepa byl navíc vybrán, aby vystoupil na nedělním Koncertu vítězů, Karolína získala mimořádné ocenění za muzikální projev. Tyto úspěchy dosáhli žáci polické Základní umělecké školy (ZUŠ) v ústředním kole smyčcové soutěže v Liberci v polovině května.

Police nad Metují žila oslavami. Muzeum papírových modelů mělo páté narozeniny

DSC 9484Víkend 13. a 14. května byl v Polici nad Metují ve znamení oslav pátých narozenin Muzea papírových modelů. Oslavy ale začaly už v pátek, vernisáží výstavy spolku grafiků Hollar v Zeleném domečku a koncertem Zuzany Dumkové.

Broumovská klášterní zahrada slaví deset let

18423218 1556270581113248 1185593532535702837 oV pátek 19. května v podvečerních hodinách byla v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera zahájena výstava 10 let klášterní zahrady.

Skupina Energit předvedla v Edenu parádní koncert. A blíží se další lahůdka

IMG 0668V undergroundovém klubu Eden v Broumově v pátek 19. května vystoupila skupina Energit. Kapela ve složení Luboš Andršt - kytara, Vladimír Guma Kulhánek - basová kytara, Jiří Zelí Zelenka - bicí a Jan Holeček - klávesy Hammond během koncertu pokřtila své nové album Time's Arrow.

Strana 9 z 133

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!