Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Měděný důl Bohumír má za sebou významný mezník svého působení

Email Tisk PDF

12Jako jediný rudný důl v České Republice v sedimentárním ložisku a jako ojedinělá technická památka Východních Čech byl důl Bohumír v Jívce začátkem srpna prohlášen za kulturní památku.

Broumovský klášter se letos zapojí do Hradozámecké noci

Email Tisk PDF

hradoTKlášter Broumov se 27. srpna zapojí do celorepublikové akce s názvem Hradozámecká noc. Čtyři mimořádné noční prohlídky odstartují v 19 hodin. Vstupenky je lepší rezervovat s předstihem.

Unikátní cestovatelsko-parkourový projekt pokračuje výletem do Anglie

Email Tisk PDF

parkourParkouristi Lukáš a Honza točí originální freeruningová videa z celého světa. Dnes nás vezmou do anglického Brightonu.

Broumovská pouť objektivem Járy Wintera

Email Tisk PDF

po2Krásné horké počasí, pouťové atrakce, doprovodný program, muzika všech žánrů, stánky s lákadly pro děti, drinky. Taková byla, a i přes vášnivé a samozřejmě anonymní kritiky na diskusním fóru, zase bude, tradiční Broumovská pouť. Momentky nafotil Jaroslav Winter.

Místo narození: broumovský klášter

Email Tisk PDF

IMG 9357Na římse okna broumovského kláštera se v uplynulých dnech vylíhlo šest mláďat poštolky obecné. Okno je situované do Rajské zahrady kam není přístup, do místnosti prohlídky s turisty nechodí, takže mláďata mají klid pro svůj další růst. A rodiče se o ně vzorně starají.

Strana 10 z 73

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře