Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Ve skalní dutině na Křížovém vrchu hnízdí puštík

Email Tisk PDF

IMG 5458Začátkem dubna oznámili lezci na Správu CHKO neobvyklé pozorování neznámého druhu sovy. Při výstupu na jednu ze skalních věží v přírodní rezervaci Křížový vrch v Teplicko-adršpašských skalách totiž zpozorovali, jak sova vylétla ze skalní dutiny a po chvíli se znovu vrátila.

S Toulavým baťohem můžete letos vyhrát víkend strávený na farmě

Email Tisk PDF

batTToulavý baťoh už třetím rokem úspěšně provází malé návštěvníky v regionech Kladské pomezí a Broumovsko. Letos sebou opět přináší novou ilustrovanou mapu, která je součástí oblíbené cestovatelské hry, do níž se může zapojit každý. Soutěž jako v předchozích letech spočívá ve sběru samolepek, které získáte na 24 odběrných místech regionu.

Muzeum Broumovska vystavuje předměty a archiválie mapující historii a vznik místních hasičských sborů

Email Tisk PDF

ec3c9579a4 102911206 o2V Muzeu Broumovska, v 1. patře opatského křídla kláštera v Broumově, stále probíhá výstava nazvaná Ladná krása hasičské zbroje. Výstava je věnována historii a vzniku hasičských sborů na Broumovsku a potrvá do 19. června 2016.

Polickým náměstím opět zavoní zelňačka

Email Tisk PDF

LJ7A9551Zapálením ohňů pod kotli začne v sobotu 11. června Polická zelňačka. Zdejší náměstí ožije touto akcí již podruhé a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Zkušební - nultý ročník - se konal v květnu 2015 a za hojného zájmu veřejnosti se zde utkalo pět kuchařských týmů.

V Centru Walzel je nejmodernější komplex krytých střelnic ve střední Evropě

Email Tisk PDF

4R2B3892V Centru Walzel v Meziměstí se nachází nejmodernější komplex krytých střelnic ve střední Evropě. V sobotu a v neděli zde pro veřejnost pořádají Dny otevřených dveří, při kterých si můžete vyzkoušet zbraně od firmy Česká zbrojovka a.s.

Strana 10 z 72

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!