Broumovsko

Středa 23.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 04:37

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Novoroční poštovna na Jiráskově chatě na Dobrošově

Email Tisk PDF

postovna1

Jiráskova chata s rozhlednou na Dobrošově spolu s odborem Klubu českých turistů v Náchodě zprovoznily novoroční poštovnu na Jiráskově chatě.

Hrady na Bischofsteině - Teplice nad Metují

Email Tisk PDF

bisik11

V posledních dvou letech se již tak málo přehledná situace okolo průzkumu hradů na Bischofsteině (u Teplic nad Metují)  ještě více zkomplikovala. Přesto ale dochází k určitému pomalému objasňování, jak to vlastně s hrady v dávné době bylo. Každý nový průzkum přinese nejen nové poznatky, ale i názory, které tříděním – čemu věříme a nebo co se nám zdá nelogické – se posunujeme blíže k objasnění, i když u konce nebudeme nikdy!

Fotoreportáž: Koncert v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově

Email Tisk PDF

kostel110

Fotograf Tomáš Šrejber, který nám už několikrát poskytl své fotografie z hudebních akcí, tentokrát zdokumentoval páteční koncert polské houslistky Karolíny Matuszkiewicz v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.

Literární pásmo o Broumovsku

Email Tisk PDF

meier

Senioři tleskali ukázkám z prózy o našem kraji. Jen pro ně je připravil, uváděl a jednotlivé úryvky glosoval řadou postřehů z osobního setkávání s některými spisovateli, vedoucí Městské knihovny v Broumově Jan Meier.

CHKO Broumovsko pořádá exkurzi Po stopách zvěře

Email Tisk PDF

stopa

Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko ve spolupráci s Centrem rozvoje Česká Skalice a Mysliveckým sdružením SKÁLY pořádá v sobotu 26. listopadu exkurzi do přírody Adršpašsko-teplických skal a okolí Teplic nad Metují zaměřenou na myslivost, ochranu přírody a poznávání stop zvěře nazvanou Po stopách zvěře. Je to poslední akce pro veřejnost připravená k 20. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Strana 77 z 84

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře