Broumovsko

Úterý 20.listopad 2018

Poslední aktualizace21.11.2018 04:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Dnes uplynulo 160 let od narození Aloise Jiráska

Email Tisk PDF

alois3

Dnes 23. srpna si připomínáme 160 let od narození českého spisovatele, autora řady historických románů Aloise Jiráska (23. srpna 1851 Hronov - 12. března 1930 Praha), který v Broumově prožil pět školních let.

V Broumově přednášel fenomenální bylinkář Pavel Váňa. Stejně skvělý byl i mykolog Jiří Baier.

Email Tisk PDF

sam_0586

Setkat se s lidmi, kteří něco skutečně umí a znají, je pro mě vždy zážitkem. Ačkoliv botanika nepatřila nikdy k mým silným zbraním, tak v sobotní podvečer ( 20.srpna ) jsem byl v broumovské restauraci Regina přímo konsternován. Přednášel tu Pavel Váňa, špičkový český bylinkář a léčitel, znalec více než 600 bylin, a mykolog Jiří Baier.

Polický útulek nabízí malé štěňátko

Email Tisk PDF

pes1

V Polici nad Metují čeká malé psí štěně na novou rodinu. Minulý týden bylo nalezeno asi 8týdenní štěně černé barvy, pejsek. Pravděpodobně kříženec knírače.

Z broumovského gymnázia na Floridu: Amerika - můj druhý domov

Email Tisk PDF

marie1

Jet do Ameriky, tak to byl vždycky můj sen. Nikdy jsem si však nemyslela, že by se mohl stát skutečností. Vše začalo, když jsem před čtyřmi lety pracovala jako brigádnice u jedné pokladny v Praze. Tam se mi naskytla příležitost odletět do Ameriky jako au-pair na jeden rok.

Posezení na zahradě v Domově důchodců v Broumově

Email Tisk PDF

duchodci1

Posezení na zahradě spojené s opékáním buřtů v Domově důchodců uspořádal Český svaz žen v Broumově 17. června. K atmosféře pátečního odpoledne přispěl i pěvecký spolek mužů Rozpuk, který se postaral o zábavu a zpěv.

Strana 78 z 83

Doporučujeme

Ustavující zasedání Zastupitelstva Broumova bez překvapení. Starostou je Jaroslav Bitnar

jaradadada

Nic převratného se na středečním ustavujícím zasedání Zastupitelstva v Broumově nestalo. Starostou bude i v dalším volebním období Jaroslav Bitnar a místostarostou Kamil Slezák... celý článek

Poslední komentáře