Broumovsko

Úterý 19.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

CHKO Broumovsko pořádá exkurzi Po stopách zvěře

Email Tisk PDF

stopa

Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko ve spolupráci s Centrem rozvoje Česká Skalice a Mysliveckým sdružením SKÁLY pořádá v sobotu 26. listopadu exkurzi do přírody Adršpašsko-teplických skal a okolí Teplic nad Metují zaměřenou na myslivost, ochranu přírody a poznávání stop zvěře nazvanou Po stopách zvěře. Je to poslední akce pro veřejnost připravená k 20. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Nový dres české fotbalové reprezentace se poprvé objevil na veřejnosti v Broumově

Email Tisk PDF

dres1

Na broumovském náměstí jsme měli možnost vyfotografovat nový dres české fotbalové reprezentace, jehož podobu Českomoravský fotbalový svaz oficiálně představí až v úterý 8. listopadu.

Film o podzemním labyrintu v Teplických skalách získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu filmů o ekologii

Email Tisk PDF

poseifoto

Film o podzemním labyrintu v Teplických skalách "Poseidon - Podzemní labyrint" získal na 36. ročníku mezinárodního festivalu filmů a videoprogramů "Týká se to také tebe" v Uherském Hradišti hlavní cenu v kategorii amatérských snímků.

Před 75 lety navštívila Teplické skály holandská královna Wilhelmina a korunní princezna Juliana

Email Tisk PDF

princ

Od doby, kdy bylo skalní město u Teplic nad Metují zpřístupněno bylo mnohokrát navštíveno významnými hosty z řad spisovatelů, výtvarníků či aristokratů se šlechtickým titulem.

Pozdrav z Ostrovů aneb z broumovského nákupčího dublinským kuchařem

Email Tisk PDF

cimg7573

Když jsem byl požádán, jestli bych nenapsal pár řádků o mých zkušenostech za devatero horami a jedním mořem, přemýšlel jsem, jak slušně odmítnout. Nakonec jsem ale vymyslel způsob, jak se o pár poznatků podělit, aniž by to zavánělo nějakou osobní exhibicí. Pokusím se vám strasti a slasti života v irském Dublinu přiblížit v několika kapitolkách.

Strana 78 z 84

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře