Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

Muzeum papírových modelů připravilo pro návštěvníky novou podzimní výstavu s názvem Nová ZOO v České republice

Email Tisk PDF

DSCF3288Muzeum papírových modelů připravilo pro návštěvníky Police nad Metují novou podzimní výstavu s názvem Nová ZOO v České republice. Výstava představí originální výtvarnici Janu Žuravnyjovou, která se již několik desetiletí věnuje tvorbě z papíru. Učitelka přírodopisu v důchodu, která žije v Lounech, vytváří jeden originální papírový model za druhým. Její vášní je příroda, především je milovnicí fauny. Na výstavě je představeno přes 150 zvířat. Její tvorba je výjimečná. Úvodní text výstavy přednesl při vernisáži kurátor Miroslav Konopka.

V broumovském klášteře se bude ochutnávat bílý, červený i růžový burčák

Email Tisk PDF

IMG 2748V sobotu 10. září ožije broumovský klášter tradiční zářijovou akcí - Broumovským vinobraním. Ochutnávku burčáku doplní živá muzika. Vstupné je zdarma.

Mladí hasiči z Bukovice a Nízké Srbské si o prázdninách zastříleli na broumovské střelnici Hubert

Email Tisk PDF

strelciTábor mladých hasičů, který už téměř 60 let organizuje Sbor dobrovolných hasičů Bukovice (v posledních 15 letech společně se Sborem dobrovolných hasičů Nízká Srbská), má dlouholetou tradici. Letos o prázdninách se vedoucí opět snažili vymyslet pro táborníky zajímavý program, a tak oslovili správce střelnice Hubert Broumov - Olivětín, která je pěšky v dosahu místa konání tábora.

Měděný důl Bohumír má za sebou významný mezník svého působení

Email Tisk PDF

12Jako jediný rudný důl v České Republice v sedimentárním ložisku a jako ojedinělá technická památka Východních Čech byl důl Bohumír v Jívce začátkem srpna prohlášen za kulturní památku.

Broumovský klášter se letos zapojí do Hradozámecké noci

Email Tisk PDF

hradoTKlášter Broumov se 27. srpna zapojí do celorepublikové akce s názvem Hradozámecká noc. Čtyři mimořádné noční prohlídky odstartují v 19 hodin. Vstupenky je lepší rezervovat s předstihem.

Strana 8 z 72

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!