Broumovsko

Úterý 31.březen 2020

Poslední aktualizace30.03.2020 12:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín

Magazín

V Broumově začala výstava o historii hodinářského průmyslu na Broumovsku

Email Tisk PDF

hodiny

Muzeum Broumovska a Státní okresní archiv v Náchodě připravily pro návštěvníky místního muzea výstavu o historii hodinářské výroby na Broumovsku.

Reportáž redaktorů Toulavé kamery z broumovského kláštera

Email Tisk PDF

toul1

Reportérka Jitka Štěpánková a kameraman Petr Rousek z náchodské televize Té Vé natočili reportáž pro cestopisný cyklus České televize Toulavá kamera.

Koulovačka v srpnu na náchodském koupališti

Email Tisk PDF

dsc_0089

Od 22. srpna 2011 při teplém slunečném počasí mohou návštěvníci Jiráskova koupaliště Náchod každý den v týdnu okusit „opravdovou zimu v parném létě". Pro zpestření pobytu na koupališti bude do konce srpna přivážen sníh ze zimního stadionu.

Dnes uplynulo 160 let od narození Aloise Jiráska

Email Tisk PDF

alois3

Dnes 23. srpna si připomínáme 160 let od narození českého spisovatele, autora řady historických románů Aloise Jiráska (23. srpna 1851 Hronov - 12. března 1930 Praha), který v Broumově prožil pět školních let.

V Broumově přednášel fenomenální bylinkář Pavel Váňa. Stejně skvělý byl i mykolog Jiří Baier.

Email Tisk PDF

sam_0586

Setkat se s lidmi, kteří něco skutečně umí a znají, je pro mě vždy zážitkem. Ačkoliv botanika nepatřila nikdy k mým silným zbraním, tak v sobotní podvečer ( 20.srpna ) jsem byl v broumovské restauraci Regina přímo konsternován. Přednášel tu Pavel Váňa, špičkový český bylinkář a léčitel, znalec více než 600 bylin, a mykolog Jiří Baier.

Strana 83 z 88

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře