Broumovsko

Pátek 3.duben 2020

Poslední aktualizace 2.04.2020 18:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

Email Tisk PDF
seznam článků
Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

IMG 2737V Meziměstí se obyvatelé i přespolní sešli první prosincovou neděli, aby přivítali advent, období plné očekávání. Město Meziměstí připravilo bohatý program v Centru Walzel a slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí pro obyvatele města a celého příhraničí. Adventní jarmark se konal v rámci projektu - Pod jednou střechou 2/Pod jednym dachem 2 CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000098 z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Den plný zážitků zahájil po poledni místostarosta Jiří Sadílek, který laskavým slovem přivítal všechny vystavující a ocenil pořadatelský tým, který pod vedením Ivany Ptáčkové připravil první adventní neděli.

Jarmarku ve víceúčelovém sále v Centru Walzel se zúčastnilo přes dvacet trhovců, kteří vystavovali svůj sortiment, většinou rukodělné práce. Svoje místo na sále měli školy a školky z Meziměstí, ale i ostatní z širokého okolí. Své výrobky přijela představit například Střední škola hotelnictví a společného stravování z Teplic nad Metují, ZŠ z Police nad Metují a Střední průmyslová škola Otty Wichterleho z Velkého Poříčí. V hojném počtu přijely umělkyně a tvořivé ženy z Miroszowa a z Walbřichu. Ručně vyrobené výrobky představilo i mateřské centrum MC Mamina z Police nad Metují a Dětský domov z Broumova. Mezi dalšími, které je potřeba zmínit, patří Cech panen rukodělných, Včelí farma Rokytník a paní Barbora Kotyzová neboli Jasmínek z Velkého Poříčí.

Během celého odpoledne se na pódiu vystřídalo nespočet dětí, které pod vedením svých učitelek zpívaly a tančily. Všechna vystoupení byla inspirována Vánoci, tématikou nejkouzelnějších svátků v roce. Atmosféra, kterou děti vytvořily byla výjimečná, vystoupení dojala nejen samotné rodiče, ale všechny přihlížející. O vystoupení se postupně podělily děti ze ZŠ Meziměstí, MŠ Vižňov, MŠ Meziměstí a ZUŠ Broumov.

Jeden z nejkrásnějších momentů dne bylo slavnostní předání poukazu Dětskému domovu v Broumově na částku 25 000 korun na Cestu za poznáním do Polska. Předání proběhlo přímo na podiu za účasti místostarosty Jiřího Sadílka, který s upřímností poděkoval vychovatelkám dětského domova a vyjádřil hrdost, že město Meziměstí může dětem, které třeba nikdy nepoznaly pohlazení od maminky a bezpečnou náruč tatínka, pomoci tímto darem i netradičním zážitkem.

Řada vystavovatelů, která se jarmarku zúčastnila, jsou certifikovaní Regionální značkou Broumovska. Tu přijela na jarmark představit Kateřina Agnolozzi, která promluvila o přínosech certifikace a vyzvala šikovné výrobce z regionu k účasti do tohoto projektu.

V salonku s výstavou se veřejnosti pochlubili "vižňováci", školky i škola. Ovšem pan Souček se představil se svým ohromným, realistickým betlémem z Vižňova. V salonku bylo také možné ochutnat polskou tradiční kuchyni, kterou připravily ženy z Miroszowa. Děti si mohly vyrobit papírové vánoční ozdoby a jmenovky na dárky v dílničce, kterou připravilo Muzeum papírových modelů z Police nad Metují.

cdcdcdcdcdcdcdcd

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Je nám to velmi líto, ale vzhledem k současné epidemii COVID-19 a z toho vyplývajících vládních naří...

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

V části Horní Adršpach havaroval na silnici spojující Adršpach a Chvaleč osobní automobil.

Hospodářská komora spouští celostátní projekt Zachraň práci!

Hospodářská komora spouští celostátní projekt Zachraň práci!

Hospodářská komora vyzývá zaměstnavatele, aby se zapojili do celostátního projektu Zachraň práci! Um...

K odběru vzorků na COVID-19 pouze s žádankou na vyšetření od praktického lékaře či hygienické stanice!

K odběru vzorků na COVID-19 pouze s žádankou na vyšetření od praktického lékaře či hygienické stanice!

Dnes v 8 hodin začala pracovat nová odběrová místa vzorků na COVID-19 v nemocnicích v Náchodě a v Ry...

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře