Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Broumov má své želízko v ohni v soutěži Muž roku

Broumov má své želízko v ohni v soutěži Muž roku

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumov má své želízko v ohni v soutěži Muž roku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

IMG 20200708 WA0014Muž roku je soutěž krásy pro muže, kterou každoročně od roku 2000 pořádá David Novotný z Náchoda. Letošní ročník budou zřejmě prožívat i fanynky z Broumova, protože mezi dvanáctkou finalistů je i 29letý Josef Dittrich, mimochodem, absolvent broumovského gymnázia z roku 2011. Finále soutěže se koná 23. října v náchodském Beránku. Josef Dittrich startuje s číslem 10!

Proč jste se přihlásil do soutěže Muž roku?

Již dříve mě chtěla přihlásit sestra. Ale přihlásil jsem se až tento rok, protože je to velká šance zviditelnit sport, který miluju a kterému se věnuju na vrcholové úrovni a tím je armwrestling.

Co by pro vás znamenalo vítězství v téhle soutěži?

Vyhrát tuto soutěž znamená bezesporu otevřít spoustu možností, které do teď nebyly, znamená to pro mě v jistém smyslu slova i výhru nad sebou samým, protože, jsem se ničeho podobného nikdy neúčastnil. Vítězství by pro mě také znamenalo, jít příkladem.

Jak se na finále připravujete?

Moje fyzická příprava se nezměnila, co nevidět začíná sezona v armwrestlingu, na kterou musím být v top kondici. Moje příprava spočívá spíše ve čtení knížek, sledování kulturního dění. Rád bych se zlepšil v rétorice, schopnosti zaujmout publikum a mým koníčkem je psychologie, která mi snad k přípravě také trochu pomůže.

Máte ve finálové dvanáctce nějakého favorita? Koho a proč?

Já to vidím tak, že každý máme silné a slabé stránky, podle mě dokáže vyhrát ten, který nejlépe zapracuje na těch slabších stránkách, protože například vzhledem je to tak, že každému se líbí něco jiného, tak za sebe to spíše vidím, jak jsem již řekl, vyhraje ten, kdo nejvíce zapracuje na tom, co mu až tolik nejde.

Proč byste měl titul Muž roku 2020 vyhrát právě vy?

Proč právě já? Vždycky jsem bral jako nejcennější chlapskou vlastnost, schopnost poradit si v každé situaci a věřím, že tuhle schopnost já mám. Rád se bavím s lidmi, věřím, že každý člověk, vás může naučit něčemu, co sami ještě neumíte. Věřím, že dokážu lidi inspirovat i motivovat a být pozitivním vzorem pro druhé.

Jaký je váš profesní sen? Čeho byste chtěl v životě dosáhnout?

Z čeho jsem měl v životě vždy největší radost, je pocit, že se díky mému přičinění má někdo lépe. Nic nepotěší víc, než když vidíte, jak nějaký váš počin, někomu vykouzlil úsměv na tváři. A v tomto duchu chci, aby vše, co dělám a čemu se věnuji, pokračovalo dál. Chci a hodlám vybudovat svou vlastní firmu, na což se v současné době připravuji. A co se týče neprofesních záležitostí. Pracuji na tom, abych se stal mistrem republiky v armwrestlingu a posunul se dál jako sportovec. Mé velké přání je mít morálně silnou a stabilní rodinu, které bych já sám mohl jít příkladem.

Co pro vás znamená mužská krása? Přijdete si hezký?

Velmi zajímavá otázka. Jsem odchovanec akčních filmů a řekněme takových stereotypních hodnot. Chlap by podle mě měl mít široká ramena, vousy a působit dojmem, že ať se stane cokoliv, nic ho nerozhodí. Těžko říct, jestli to lze definovat jako krásu. Spíš jde podle mě o hodnoty, čest, odvaha, schopnost přijmout výzvu, umění uznat porážku, schopnost postarat se o svou ženu. Muže zdobí především ctnosti. Ale čistě fyzicky jsem toho názoru, že muž by měl být fyzicky zdatný s visáží takovou, která na první pohled říká, na tohohle člověka se můžu spolehnout a zároveň aby tomu tak bylo uvnitř. Ale jo, věřím, že mám něco do sebe.

Jste zadaný? Co si myslíte o nevěře?

Jsem zadaný. Nevěra, ať už k ní vede cokoliv, zničí důvěru vztahu, která tam do té doby byla. Nevěra může být konec, ale někdy také restart vztahu. Těžko říct, jestli lze mít vyhraněný názor na nevěru. Každý máme nějakou osobní zkušenost Znám vztahy, které si nevěrou prošly a jsou pevnější než dřív, na druhou stranu, někde to znamenalo konec. Z toho čistého lidského hlediska řeknu, nevěra je podraz. Ale nevěra může znamenat i to, že si někdo uvědomí, co je pro něho opravdu důležité.

Řídíte se nějakým životním heslem?

Believe, always believe (Věř, vždycky věř)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na ...

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Šest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v do...

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free