Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady

Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

117200156 1210047842678494 3304993480484527147 nLenka Vítková Kozárová je akční maminka, která vytvořila kreativní drátovací sady pro nás všechny, kteří si to chceme vyzkoušet. Na zakázku může udrátovat i lustr nebo misku na ovoce.

Leni, kde se vzala myšlenka drátování?

Drátovat jsem začala s kamarádkou před 11 lety v době, kdy jsem byla na mateřské dovolené s dcerou a drátování mě úplně nadchlo. Bylo to něco jiného, černý drát, ze kterého vznikne, co si člověk zamane. Nejvíc mě na tom baví, že se nejede podle žádných předloh a vzorců a to, že je každý výrobek jiný. Ještě se mi nepodařilo udrátovat dva úplně stejné výrobky. Kolikrát začnu drátovat, a ještě ani nevím, co chci dělat. Výrobek vzniká pod rukama podle momentální nálady.

Vytvořila jste drátovací sady, co to je? Kde je seženeme?

Pro všechny, kdo chtějí drátování vyzkoušet a jsou i úplní začátečníci nebo malé děti (od 5 let), jsem připravila "drátovací sady". Sada obsahuje tři drátovací obvody, slabý drát na obdrátování, korálky na zdobení a podrobný návod. V sadách se nejvíce objevují srdíčka, kytičky, zvířátka, vánoční nebo velikonoční motivy... je to dobrý start pro všechny, kteří chtějí práci s černým drátem vyzkoušet. Korálky nakupuji z Jablonce nad Nisou i drátek mám od české firmy.

Lidé na vás mohou narazit na trzích a jarmarcích v regionu, chystáte nějakou novinku?

Narazit na mě lidé mohou určitě na každém trhu v broumovském klášteře - prostředí kláštera je neskutečné. Přiznám se, že na jiné trhy moc nevyjíždím. Zastihnout mě zájemci mohou i v mém obchůdku v Polici nad Metují, kde si mohou prohlédnout i zakoupit mé výrobky nebo i potřeby na drátování.

Každý měsíc (pokud to epidemiologická situace dovoluje) pořádám drátovací kurzy v Pellyho domech v Polici nad Metují, spolupracuji se školami a volnočasovými institucemi pro děti. Ráda spolupracuji i se zájmovými složkami obcí a měst a pořádám workshopy pro jejich členy. Pro letošní rok jsem vytvořila drátovaná vajíčka, které skvěle ozdobí vaše květináče a nebo třeba vázičky s květinou.

Jste držitelkou značky Broumovsko - regionální produkt, co to pro vás znamená?

Hrdou držitelkou certifikátu jsem od jara minulého roku, znamená to pro mě zviditelnění mé práce, ale také hrdost patřit k regionálním výrobcům. Těším se na spolupráci a setkávání se zajímavými lidmi z našeho krásného regionu.

Na co se těšíte a co ráda děláte?

Nejvíce se těším až bude vše zase v "normálu", děti půjdou do školy, já půjdu naplno do práce a opět zahájím drátovací kurzy a workshopy.

Máte nějaké oblíbené místo v regionu k procházce?

Narodila jsem se a žiji se svojí rodinou v malé vesničce Hony - vesničkou mezi Policí a Broumovem, miluju to tady. Nejčastěji s dětmi procházíme přes Laudonovy valy na Hvězdu nebo na druhou stranu přes louky a lesy na Ostaš.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free