Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Otomar Černý pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin

Otomar Černý pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin

Email Tisk PDF
seznam článků
Otomar Černý pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

otomar letoOtomar Černý již před 22 lety pronikl do kouzla divoce rostoucích bylin. Začal je sbírat a zpracovávat. Léčivé byliny nepěstuje monokulturním způsobem na polích a ani je nevykupuje od jiných dodavatelů. Sbírá je v regionu Broumovsko a vyrábí z nich různé přípravky.

Kde se zrodila myšlenka výroby kosmetiky?

Již od mladí jsem se zajímal o bylinky. Začal jsem vyrábět výluhy pro mou rodinu i pro známé. Jednou mě kamarád požádal o něco na vyrážku. Jezdil totiž do Chorvatska a vždy se po sluníčku osypal. Tak jsem mu vyrobil třezalkový gel a on přijel celý spokojený. Pak jsem začal vyrábět gel s kostivalem a už to bylo. Postupem času poptávka vzrůstala a já tedy začal podnikat. Vůbec to nebyl záměr, vzniklo to vše živelně

Název "Divoká kosmetika" vás napadla jak?

Vždy jsem se rád toulal přírodou, miluju přírodu. Byliny mě vždy zajímali. Nikdy jsem nechtěl nic pěstovat. Již od začátku jsem používal divoce rostoucí byliny, protože právě ony mají tu největší sílu. Tak jsem se inspiroval a vymyslel název divoká kosmetika – planě rostoucí byliny. Chodím je sbírat s nůší na zádech.

Jak vůbec vznikají vaše produkty a co vás na té práci nejvíce baví?

Všechno, ale nejraději sbírám bylinky. Letní období sběru je takové romantické. Příroda voní, člověk se u sběru uvolní. Mám i oblíbenou bylinku a to Vlaštovičník. Je to taková mocná bylinka, která má spoustu způsobů využití. Sice nevoní, ale najdete ji ve znaku několika známých alchymistů. Čerstvě nasbírané byliny se zpracovávají za studena bez tepelných úprav manufakturní technologií. Byliny nesušíme, ani je jinak neupravujeme. Jen tak je zajištěna maximální účinnost produktů.

Jak byste zhodnotil vývoj vaší firmy a chování zákazníků za 20 let firemní existence?

No, někdo chodí rád k lékaři a někdo má rád bylinky. Zákazníci se k nám vracejí a poptávka po přírodní kosmetice stále stoupá. Samozřejmě i my naše přípravky používáme a rádi. Dokonce jsem jezdíval na rekondiční pobyty Českého červeného kříže, kde jsem přednášel. Povídal jsem o bylinkách a jejich účincích. Nabízíme gely, šampony a chystáme novinku. Ta je nyní ve schvalovacím procesu. Proto zatím nebudu nic prozrazovat.

Jste držitelem certifikátu Broumovsko – regionální produkt, co to pro vás znamená?

No víte, mě nikdy nenapadlo, že krajina Broumovska mě tak přitáhne. Teprve asi po třetí, když jsem jel směrem sem, řekl jsem si, že je to správné místo. Výhledy, příroda, čerstvý vzduch, boží klid a ty rozkvetlé louky. Díky ocenění mám spoustu možností a pozvánek na trhy. Účastním se seminářů a školení, které mě i dále inspirují. Moc doufám, že rok 2021 bude lepší než ten letošní – myslím, co se týká setkávání. Má práce není práce, ale koníček, dokonce i rodina se zapojuje do výroby kosmetiky. Vždy se tak moc nasmějeme. Jsem moc rád, že jsem pronikl do tajů divokých bylin a jsem držitelem certifikátu Broumovsko - regionální produkt.

Stále usměvavého Otomara můžete potkat na trzích a to nejen v našem regionu.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na ...

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Šest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v do...

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free