Broumovsko

Sobota 17.březen 2018

Poslední aktualizace19.03.2018 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016

Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016

Email Tisk PDF
seznam článků
Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

titilkaStřihni si návštěvu Muzea papírových modelů na míru! Kdo ještě neviděl, neuvěří. Kdo už Muzeum papírových modelů navštívil, zažije opět něco nového. Svět dokonalých iluzí z materiálu, který lidstvo používá denně už celá staletí, jako na dlani. To je motto, které nás provázelo po celý rok 2016.

V tomto roce jsme pokračovali v naplňování vizí a koncepce MPM. Pokračovali jsme v nastavených aktivitách a každodenní činnosti, nově jsme si předsevzali několik nových úkolů. A to pokusit se a připravit žádost o grant na Euroregion Glacensis, což se podařilo. Nabídku spolupráce a společnou cestu jsme našli s Muzeem dávného kupectví z partnerského města Police nad Metují – Swídnice. V tuto chvíli máme žádost na 30 000 EUR schválenou.

Získali jsme také příspěvek na Tvořivé dílny pro děti a příměstské tábory, které každoročně pořádáme o jarních a letních prázdninách. Dalším novým úkolem bylo uspořádat výstavu a získat kolekci modelů výtvarnice a učitelky Jany Žuravnyjové z Loun. K této výstavě se také podařilo vydat se svým ISBN číslem katalog, který napsal Jindřich Horkel.

Mezi další velmi významné výstavy roku 2015 patřila výstava s názvem Malý velký muž Michal Kavalier, jehož výstava vzbudila ohlas v modelářském světě a byla prodloužena.

Po celý rok jsme pořádali akce pro širokou veřejnost, zvali školy a školky na nové tematické programy. Novinkou bylo uspořádání modelářské soutěže v Pellyho domech – MODEL CUP POLICE 2016. Uspořádali jsme ji ve spolupráci s modelářským klubem z České Metuje a Broumova. Soutěž předčila všechna očekávání a chceme ji uspořádat i v tomto roce v termínu 14. října 2017.

Významně se proměnil prostor v prvním patře v Muzeu papírových modelů. Depozit postupně v několika etapách získal nové regály a celkový systém skladování modelů. To vše ve spolupráci s panem Miroslavem Konopkou, jeho správcem.

Muzeum se stále více dostávalo do povědomí turistických míst v okolí a nabídky spolupráce tak přicházely mnohem častěji. Kladské pomezí i Broumovsko nás "nabízelo" jako jedno z lákadel tohoto kraje. Na turistickou sezonu jsme připravili nové atraktivnější vícejazyčné propagační materiály. Na facebooku nás sledovalo necelých 800 lidí. Pravidelně naše články uveřejňoval regionální tisk a webové stránky Naše Broumovsko.

Muzeum papírových modelů je jedinou stálou výstavou modelů z papíru v Evropě. Vystaveno je téměř 2000 exponátů. Tisíce hodin lidské práce, umu a trpělivosti návštěvníky vtahuje do světa dokonalých iluzí. Součástí expozice je i vybavená dílna, kde si nejen děti mohou toto umění vyzkoušet. Muzeum je otevřeno každý den. Patronkou muzea je herečka a zpěvačka Marie Doležalová, vítězka poslední řady StarDance.

Veřejnosti jsme otevřeli také místnost sběratelů, ve které jsou vystaveny různé obory sběratelství se zaměřením na motivy z Policka. Klub sběratelů Policka pořádá dvakrát ročně sběratelské setkání a vydává každoročně zápalky, kalendáříky. Více se můžete dozvědět na našem webu.

V tomto roce jsme změnili podobu webových stránek ve spolupráci s panem Jindřichem Horkelem a změnili jsme celý systém rozesílání infoemailů. Stálá expozice modelů z papíru představuje více jak 80 českých i zahraničních autorů. Při prohlídce papírovým světem uvidíte vypracované zmenšeniny světové architektury, k jejichž návštěvě ve skutečnosti by nestačilo několik dovolených.

Mezi nejzajímavější modely architektury jistě patří model Zlaté uličky v neuvěřitelné zmenšenině 1:1400, nebo model celého Pražského hradu s kompletním funkčním pouličním osvětlením. Uvidíte modely historických i současných automobilů, letadla, která bojovala na frontách 1. a 2. světové války, kosmické dopravní prostředky, jež zejména v minulém století poutaly zájem lidí na celém světě. V expozici jistě nepřehlédnete modely zvířat, všelijakých brouků, ptáků, a budete obdivovat nejen um a zručnost těch, co modely postavili, ale i kreativitu a nápaditost tvůrců vystřihovánek, ze kterých je vystříhali a slepili. Uchvátí vás zmenšenina baltského pobřeží s majáky. Řada lodí z různých historických dob. Každý den na návštěvníky čeká doprovodná projekce dokumentů z papírového světa a mnoho dalších překvapení. K expozici najdete pracovní listy.

Příjmy za rok 2016 činily 835 654,-Kč. Výdaje: 1187 669,-Kč. Celkem Muzeum papírových modelů navštívilo 11 332 lidí.

V Muzeu najdete kamenný obchod s modelářským zbožím, turistické suvenýry a turistické informace. Vedle Muzea je nová kavárna s nabídkou domácích dortíků. Přes léto na terase před muzeem pořádá spolek Apeiron koncerty, výstavy, přednášky i projekci filmů pod širým nebem. Více informací najdete na našem webu a facebooku. Těšíme se na Vás a věříme, že si letošní rok k nám cestu najdete!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Broumovská Tereza Frydrychová vozí z turnajů individuální ocenění

Broumovská Tereza Frydrychová vozí z turnajů individuální ocenění

Koncem ledna se Tereza Frydrychová z Broumova stala nejlepší hráčkou Zimní halové ligy okresních výb...

Jakub Šuda už boxuje v kategorii mužů

Jakub Šuda už boxuje v kategorii mužů

Broumovský boxer Jakub Šuda už od ledna 2018 boxuje v kategorii mužů. Přechod do této kategorie z ka...

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Základní kámen ve Velkém Poříčí je položen a unikátní lezecký polygon může začít růst

Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. března

Taneční večer, setkání rodáků, velikonoční jarmarky, fotografický workshop, divadlo pro děti, turnaj...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře