Broumovsko

Sobota 16.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016

Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016

Email Tisk PDF
seznam článků
Polické Muzeum papírových modelů slaví 5 let – rok 2016
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

titilkaStřihni si návštěvu Muzea papírových modelů na míru! Kdo ještě neviděl, neuvěří. Kdo už Muzeum papírových modelů navštívil, zažije opět něco nového. Svět dokonalých iluzí z materiálu, který lidstvo používá denně už celá staletí, jako na dlani. To je motto, které nás provázelo po celý rok 2016.

V tomto roce jsme pokračovali v naplňování vizí a koncepce MPM. Pokračovali jsme v nastavených aktivitách a každodenní činnosti, nově jsme si předsevzali několik nových úkolů. A to pokusit se a připravit žádost o grant na Euroregion Glacensis, což se podařilo. Nabídku spolupráce a společnou cestu jsme našli s Muzeem dávného kupectví z partnerského města Police nad Metují – Swídnice. V tuto chvíli máme žádost na 30 000 EUR schválenou.

Získali jsme také příspěvek na Tvořivé dílny pro děti a příměstské tábory, které každoročně pořádáme o jarních a letních prázdninách. Dalším novým úkolem bylo uspořádat výstavu a získat kolekci modelů výtvarnice a učitelky Jany Žuravnyjové z Loun. K této výstavě se také podařilo vydat se svým ISBN číslem katalog, který napsal Jindřich Horkel.

Mezi další velmi významné výstavy roku 2015 patřila výstava s názvem Malý velký muž Michal Kavalier, jehož výstava vzbudila ohlas v modelářském světě a byla prodloužena.

Po celý rok jsme pořádali akce pro širokou veřejnost, zvali školy a školky na nové tematické programy. Novinkou bylo uspořádání modelářské soutěže v Pellyho domech – MODEL CUP POLICE 2016. Uspořádali jsme ji ve spolupráci s modelářským klubem z České Metuje a Broumova. Soutěž předčila všechna očekávání a chceme ji uspořádat i v tomto roce v termínu 14. října 2017.

Významně se proměnil prostor v prvním patře v Muzeu papírových modelů. Depozit postupně v několika etapách získal nové regály a celkový systém skladování modelů. To vše ve spolupráci s panem Miroslavem Konopkou, jeho správcem.

Muzeum se stále více dostávalo do povědomí turistických míst v okolí a nabídky spolupráce tak přicházely mnohem častěji. Kladské pomezí i Broumovsko nás "nabízelo" jako jedno z lákadel tohoto kraje. Na turistickou sezonu jsme připravili nové atraktivnější vícejazyčné propagační materiály. Na facebooku nás sledovalo necelých 800 lidí. Pravidelně naše články uveřejňoval regionální tisk a webové stránky Naše Broumovsko.

Muzeum papírových modelů je jedinou stálou výstavou modelů z papíru v Evropě. Vystaveno je téměř 2000 exponátů. Tisíce hodin lidské práce, umu a trpělivosti návštěvníky vtahuje do světa dokonalých iluzí. Součástí expozice je i vybavená dílna, kde si nejen děti mohou toto umění vyzkoušet. Muzeum je otevřeno každý den. Patronkou muzea je herečka a zpěvačka Marie Doležalová, vítězka poslední řady StarDance.

Veřejnosti jsme otevřeli také místnost sběratelů, ve které jsou vystaveny různé obory sběratelství se zaměřením na motivy z Policka. Klub sběratelů Policka pořádá dvakrát ročně sběratelské setkání a vydává každoročně zápalky, kalendáříky. Více se můžete dozvědět na našem webu.

V tomto roce jsme změnili podobu webových stránek ve spolupráci s panem Jindřichem Horkelem a změnili jsme celý systém rozesílání infoemailů. Stálá expozice modelů z papíru představuje více jak 80 českých i zahraničních autorů. Při prohlídce papírovým světem uvidíte vypracované zmenšeniny světové architektury, k jejichž návštěvě ve skutečnosti by nestačilo několik dovolených.

Mezi nejzajímavější modely architektury jistě patří model Zlaté uličky v neuvěřitelné zmenšenině 1:1400, nebo model celého Pražského hradu s kompletním funkčním pouličním osvětlením. Uvidíte modely historických i současných automobilů, letadla, která bojovala na frontách 1. a 2. světové války, kosmické dopravní prostředky, jež zejména v minulém století poutaly zájem lidí na celém světě. V expozici jistě nepřehlédnete modely zvířat, všelijakých brouků, ptáků, a budete obdivovat nejen um a zručnost těch, co modely postavili, ale i kreativitu a nápaditost tvůrců vystřihovánek, ze kterých je vystříhali a slepili. Uchvátí vás zmenšenina baltského pobřeží s majáky. Řada lodí z různých historických dob. Každý den na návštěvníky čeká doprovodná projekce dokumentů z papírového světa a mnoho dalších překvapení. K expozici najdete pracovní listy.

Příjmy za rok 2016 činily 835 654,-Kč. Výdaje: 1187 669,-Kč. Celkem Muzeum papírových modelů navštívilo 11 332 lidí.

V Muzeu najdete kamenný obchod s modelářským zbožím, turistické suvenýry a turistické informace. Vedle Muzea je nová kavárna s nabídkou domácích dortíků. Přes léto na terase před muzeem pořádá spolek Apeiron koncerty, výstavy, přednášky i projekci filmů pod širým nebem. Více informací najdete na našem webu a facebooku. Těšíme se na Vás a věříme, že si letošní rok k nám cestu najdete!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Tři dopravní nehody a další tři výjezdy s technickou pomocí. Takový byl čtvrtek pro policisty a hasi...

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

V Obecním domě v Praze se v neděli konal Galavečer u příležitosti 125. výročí založení fotbalového k...

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. prosince

Adventní trh v broumovském klášteře, Galavečer boxu, koncert skupiny Lucie revival, přednáška, chari...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře