Broumovsko

Neděle 29.březen 2020

Poslední aktualizace29.03.2020 00:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Místa Podrobnosti - Vostatkovej maškarní průvod

Napsat e-mail Tisk

Vostatkovej maškarní průvod  

Název:
Vostatkovej maškarní průvod
Datum konání:
12.02.2013 15.30 h
Místo konání:
Machovská Lhota - Machovská Lhota
Kategorie:
Oznámení

Popis

Vostatkovej maškarní průvod

Lhotský zpívánky, Hostinec u Lidmanů a pan Norbert Wintr, náš kamarád a hlauni Nouzinskej mecenáš, pořádaj v úterý dne 12. února 2013 jedinej mezinárodní "VOSTATKOVEJ MAŠKARNÍ PRŮVOD" krz celou Lhotu, až do Nouzina, s nevobyčejnym překvapením u hranic, no a přenáramnou veselici na sále u Lidmanů, s hudbou kapelníka, pana Emila Maryšky (za laskavého přispění a pochopení Úřadu Městyse Machov a Kvíčerouský pekárny z Police).

Po celý cestě bude vyhrávat tradičně dechouka "Broumovanka" začátek bude u mostku na Řejšnej v 15.30 hod Z vozu se budou prodávat túze dobrý jitrnice řeznika pana Hampla z Truntova, po kerejch se voblizuje i sám Krakonoš. K máni budou i předobrý, pořánně cukrovaný koblihy, kerý jediný na sjetě umí upíct Kvíčerouská pekárna z Police. Veškerý vobecenstvo z širokýho vokolí, na tu slávu do Lhoty, dovolujeme si s úctou pozvat. Špalír, aby pořánnej kolem cesty zmáklo, na průvod mávalo a kořaukou nepančovanou v dobrý náladě porád pryc udržovalo. Soukromý a uzauřený zábavy v hospodě se može účastnit každej, kdo se jen malinko vochomejtne kolem průvodu.

Místo konání

Místo:
Machovská Lhota -
Město:
Machovská Lhota

Popis

Machovská Lhota, místní část městyse Machova, leží uprostřed Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, v údolí mezi Broumovskými stěnami a polským národním parkem Góry Stołowe. Klidné horské prostředí Machovské Lhoty je ideálním východiskem pro všechny typy turistiky, horská kola, horolezectví, lyžování, houbaření nebo jednoduše kvalitní odpočinek pro celou rodinu či jednotlivce. Okolí Machova nabízí krásnou a romantickou přírodu včetně skalních měst.

Machovská Lhota je rodištěm Karla Dostála (1750–1813), vůdce vzbouřených sedláků na Policku. Spisovatel Alois Jirásek sem zasadil část děje svých románů "U nás" a "Skaláci". Zajímavou památkou je dům s vysazenou patrovou komorou na sloupech – bývalá Kubečkova evangelická fara.

V místě se nachází proslulá stylová hospůdka U Lidmanů, kde se pravidelně konají plesy místních organizací a spolků. Každý týden se také stává dějištěm známých Zpívánek, které přitahují nejen místní nadšence folkloru, ale i návštěvníky z okolních obcí. Sbor dobrovolných hasičů ve Lhotě pořádá pravidelné hasičské soutěže. Machovská Lhota je také dějištěm významných sportovních akcí jako je například přeshraniční závod Českého poháru běhu do vrchu s mezinárodní účastí Běh na Hejšovinu. Lhotou každý rok projíždí účastníci nejtěžšího maratonu horských kol v České Republice Rallye Sudety. Populární recesní akcí se v posledních letech stal podzimní běh na lyžích Lhotské struhadlo.

Webové stránky obce.

Foto archiv obce

ml


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře