Broumovsko

Pondělí 18.leden 2021

Poslední aktualizace18.01.2021 04:51

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Místa Podrobnosti - Vostatkovej maškarní průvod

Napsat e-mail Tisk

Vostatkovej maškarní průvod  

Název:
Vostatkovej maškarní průvod
Datum konání:
04.03.2014 15.30 h
Místo konání:
Machovská Lhota - Machovská Lhota
Kategorie:
Oznámení

Popis

Lhotský zpívánky, Hostinec u Lidmanů a pan Norbert Wintr, náš kamarád a hlauni Nouzinskej mecenáš,pořádaj v úterý dne 4.března 2014 !!jedinej mezinárodní !! „Vostatkovej maškarní průvod" krz celou Lhotu, až do Nouzina, s nevobyčejnym překvapenim u hranic, no a přenáramnou veselici na sále u Lidmanů, s hudbou kapelnika, pana Emila Maryšky za laskavýho přispění a pochopení Úřadu Městyse Machov a Kvíčerouský pekárny z Police a mnoha jednotliuců.

Po celý cestě bude vyhrávat tradičně dechouka „Broumovanka". Začátek bude u mostku na Řejšnej v 15.30. Z vozu se budou prodávat túze dobrý jitrnice řeznika pana Hampla z Trutnova, po kerejch se voblizuje i sám Krakonoš. K máni budou i předobrý, pořánně cukrovaný koblihy, kerý jediný na sjetě umí upíct Kvíčerouská pekárna z Police. Veškerý vobecenstvo z širokýho vokolí,na tu slávu do Lhoty dovolujeme si s úctou pozvat. Špalír, aby pořánnej kolem cesty zmáklo, na průvod mávalo a kořaukou nepančovanou v dobrý náladě porád pryč udržovalo. Soukromý a uzauřený zábavy v hospodě se može účasnit každej, kdo se jen malinko vochomejtne kolem průvodu.

Místo konání

Místo:
Machovská Lhota -
Město:
Machovská Lhota

Popis

Machovská Lhota, místní část městyse Machova, leží uprostřed Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, v údolí mezi Broumovskými stěnami a polským národním parkem Góry Stołowe. Klidné horské prostředí Machovské Lhoty je ideálním východiskem pro všechny typy turistiky, horská kola, horolezectví, lyžování, houbaření nebo jednoduše kvalitní odpočinek pro celou rodinu či jednotlivce. Okolí Machova nabízí krásnou a romantickou přírodu včetně skalních měst.

Machovská Lhota je rodištěm Karla Dostála (1750–1813), vůdce vzbouřených sedláků na Policku. Spisovatel Alois Jirásek sem zasadil část děje svých románů "U nás" a "Skaláci". Zajímavou památkou je dům s vysazenou patrovou komorou na sloupech – bývalá Kubečkova evangelická fara.

V místě se nachází proslulá stylová hospůdka U Lidmanů, kde se pravidelně konají plesy místních organizací a spolků. Každý týden se také stává dějištěm známých Zpívánek, které přitahují nejen místní nadšence folkloru, ale i návštěvníky z okolních obcí. Sbor dobrovolných hasičů ve Lhotě pořádá pravidelné hasičské soutěže. Machovská Lhota je také dějištěm významných sportovních akcí jako je například přeshraniční závod Českého poháru běhu do vrchu s mezinárodní účastí Běh na Hejšovinu. Lhotou každý rok projíždí účastníci nejtěžšího maratonu horských kol v České Republice Rallye Sudety. Populární recesní akcí se v posledních letech stal podzimní běh na lyžích Lhotské struhadlo.

Webové stránky obce.

Foto archiv obce

ml


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free