Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Cech panen rukodělných pořádal Velikonoční jarmark v Křinicích

Email Tisk PDF

ja1I když astronomické jaro letos začalo několik minut před půlnocí v pátek 20. března a tedy oficiálně je 20. březen prvním jarním dnem, já těch několik nočních minut nepočítám. Den byl až ráno a byl tedy první jarní. A v tento den 21. března byl ve Křinicích v bývalé škole pořádán již tradiční Velikonoční jarmark s prodejní výstavou "Cechu panen rukodělných" spolu se starším sdružením "Ruce", neboť ony jedno jsou a společně se v úterý scházejí a věnují svým zálibám v tradičních rukodělných činnostech.

Broumovský Anthropoid vydal nový singl, jímž upozorňuje na protestní benefici

Email Tisk PDF

an1V neděli 8. března 2014 vydal redaktor kulturního webového magazínu The Aardvark a hudebník Jan Hamerský z Broumova, strůjce doometalového projektu Anthropoid, nový singl V noře. Na protest, proti podle něj nesmyslnému zdanění časopisu Nový Prostor, se rozhodl každé jeho stažení zpoplatnit právě 20% z ceny jednoho výtisku, tj. 10 korunami, a veškerý výnos z prodeje věnovat na konto o. s. Nový prostor. Skladbu si lze stáhnout ZDE.

Před pěti lety zemřel legendární ředitel broumovského gymnázia Jan Holý

Email Tisk PDF

holTDnes je to již neuvěřitelných pět let, co zemřel Mgr. Jan Holý. Kamarád a kantor, jak má být!

Stanislav Pitaš napsal dopis starostovi Šonova Vladimíru Grusmanovi. Ten mu odpověděl

Email Tisk PDF

sermStanislav G. Pitaš, který dlouhá léta provozoval v Šonově u Broumova hospodu a pořádal zde kulturní akce, nedávno své působení v Šonově ukončil. V těchto dnech napsal otevřený dopis starostovi obce Vladimíru Grusmanovi, který na něj okamžitě reagoval.

Moderní škola – smysluplné vzdělávání

Email Tisk PDF

hronovV úterý 20. ledna 2015 se na Střední průmyslové škole v Hronově uskutečnilo setkání významných zaměstnavatelů v regionu, představitelů Královéhradeckého kraje, Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, úřadu práce, ředitelů základních škol a starostů okolních obcí. Na pořadu dne bylo aktuální téma – škola, absolventi a trh práce.

Strana 10 z 34

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře