Broumovsko

Sobota 18.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

V období adventu se zvyšuje riziko požárů od zapálených svíček

Email Tisk PDF

venecJiž tento víkend nás čeká první adventní neděle, která značí začátek liturgického roku. Jedním z nejdůležitějších symbolů této doby je adventní věnec. Po čtyři neděle budeme na věnci zapalovat svíčky, které se pak poslední neděli a o vánočních svátcích rozsvítí najednou.

Stanislav Pitaš: Mým přátelům

Email Tisk PDF

pitasMyslím si, že již kalich trapnosti přetekl a že už každý rozumný člověk v této zemi má důvod otevřeně kritizovat naše nejvyšší politické představitele. Je zajímavé, jak dobrovolně si necháváme nasadit chomout, který nás pomalu a jistě zbavuje svobody a fantazie. Jak začínáme hrát roli, kterou nám ONI určili, a s jakou lehkostí se zbavujeme svých snů, práv a nadějí. Zpohodlněli jsme a ONI z nás udělali statické jedince, kteří mají zájem jenom sami o sebe. Odnaučili nás se starat o přítele, o potřebné, o demokratické principy.

Otevřený dopis zastupitelům města Broumova

Email Tisk PDF

pivoVážení zastupitelé,
apelujeme na vás jako na volené zástupce občanů Broumova, aby při rozhodování o budoucnosti bývalého měšťanského pivovaru a pozemků v jeho okolí byla upřednostněna hodnota pozemku v majetku města a nedošlo k jeho prodeji.

Jan Birke: "Autor nevybíravých útoků se sám přiznal, podali jsme si ruku…"

Email Tisk PDF

janPo volbách do krajských zastupitelstev se na mém profilu na sociální síti objevil výrok, který vybízel k mé likvidaci, a natolik vyděsil mě i mou rodinu, že jsem 10. října 2016 podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie ČR se na můj podnět celou věcí začala okamžitě intenzivně zabývat. V návaznosti na práci policistů a zřejmě i mediální povědomí o celé věci se autor příspěvku, který vystupoval na Facebooku pod falešným profilem, ozval přímo mně formou e-mailu a návrhem ke společnému setkání.

"Spolupráce je lepší než boj," říká o smyslu Broumovských diskusí Jan Školník

Email Tisk PDF

skolSál Dřevník v zahradě broumovského kláštera bude 7. a 8. listopadu hostit "festival rozmluv, myšlenek a naslouchání" – 3. ročník Broumovských diskusí. Letošním hlavním tématem je evropská identita. Diskutovat přijede řada zajímavých hostů a ke sdílení názorů jsou zváni i všichni ti, kteří se zamýšlejí nad důležitými tématy naší doby. O vzniku i poslání Broumovských diskusí jsme si povídali s jejich iniciátorem Janem Školníkem.

Strana 10 z 39

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře