Broumovsko

Úterý 2.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Primář náchodského ARO: Nastavování nových postupů byla prověrka týmu

Email Tisk PDF

img 4701Primář Petr Štěpánek a vrchní sestra Šárka Štěpánková nesou jako vedoucí lékařů a sester náchodského anesteziologicko-resuscitačního oddělení už celé týdny tíhu starostí péče o pacienty přicházející s podezřením na onemocnění COVID-19. Nová situace podle nich prověřila všechny členy týmu, kteří se vzájemně ve vypjatých momentech lépe poznali. Postupy, které se v nemocnicích obvykle tvoří dlouhé týdny a měsíce, se v "době covidové" nastavovaly během dní. V náchodské nemocnici je tak díky tomu nyní zaveden vysoce funkční systém triáže – tedy třídění pacientů podle jejich stavu a pravděpodobnosti onemocněním COVID-19.

Lucie Bošinová: "V nouzi poznáš přítele! Jsem moc šťastná, že je všude kolem tolik hodných a rozumných lidí."

Email Tisk PDF

IMG 1332ttttttO své nemoci hovoří farmářka Lucie Bošinová.

Vzpomínky na Libuši Růčkovou

Email Tisk PDF

lib1V neděli 5. dubna zemřela JUDr. Libuše Růčková. Požádali jsme některé osobnosti, které se s ní ve svém pracovním či soukromém životě setkaly, aby napsaly pár řádků úvah či myšlenek, které je při vzpomínce na ni napadnou.

DynEd unikátní výukový systém angličtiny - bezplatný přístup všem žákům ZŠ a studentům SŠ

Email Tisk PDF

34 First English picture in betwen text 768x412V souvislosti s mimořádnou situací chceme učitelům angličtiny, rodičům i dětem maximálně pomoci a ulehčit jim výuku angličtiny na dálku. Proto jsme umožnili bezplatný přístup k našemu výukovému systému DynEd pro všechny žáky ZŠ a studenty SŠ do 30. června 2020.

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Email Tisk PDF

pap2Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne postní doby. Komentoval evangelní příběh o nemocném, kterého po 38 letech choroby, uzdravil Ježíš u rybníka Bethzatha. Bohoslužbu streamingově přenášenou z kaple Domu sv. Marty uvedl Svatý otec intencí, věnovanou těm, kdo onemocněli při péči o nemocné a za jejich rodiny. "Dostal jsem zprávu, že v těchto dnech zemřelo několik lékařů, kněží, nevím, zda i nějaká ošetřovatelka, kteří se nakazili a onemocněli ve službě nemocným. Modleme se za ně a za jejich rodiny. A děkuji Bohu za příklad hrdinství, který nám dali svojí péčí o nemocné."

Strana 2 z 46

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře