Broumovsko

Pondělí 13.červenec 2020

Poslední aktualizace14.07.2020 04:56

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Primář náchodského ARO: Nastavování nových postupů byla prověrka týmu

Email Tisk PDF

img 4701Primář Petr Štěpánek a vrchní sestra Šárka Štěpánková nesou jako vedoucí lékařů a sester náchodského anesteziologicko-resuscitačního oddělení už celé týdny tíhu starostí péče o pacienty přicházející s podezřením na onemocnění COVID-19. Nová situace podle nich prověřila všechny členy týmu, kteří se vzájemně ve vypjatých momentech lépe poznali. Postupy, které se v nemocnicích obvykle tvoří dlouhé týdny a měsíce, se v "době covidové" nastavovaly během dní. V náchodské nemocnici je tak díky tomu nyní zaveden vysoce funkční systém triáže – tedy třídění pacientů podle jejich stavu a pravděpodobnosti onemocněním COVID-19.

Lucie Bošinová: "V nouzi poznáš přítele! Jsem moc šťastná, že je všude kolem tolik hodných a rozumných lidí."

Email Tisk PDF

IMG 1332ttttttO své nemoci hovoří farmářka Lucie Bošinová.

Vzpomínky na Libuši Růčkovou

Email Tisk PDF

lib1V neděli 5. dubna zemřela JUDr. Libuše Růčková. Požádali jsme některé osobnosti, které se s ní ve svém pracovním či soukromém životě setkaly, aby napsaly pár řádků úvah či myšlenek, které je při vzpomínce na ni napadnou.

DynEd unikátní výukový systém angličtiny - bezplatný přístup všem žákům ZŠ a studentům SŠ

Email Tisk PDF

34 First English picture in betwen text 768x412V souvislosti s mimořádnou situací chceme učitelům angličtiny, rodičům i dětem maximálně pomoci a ulehčit jim výuku angličtiny na dálku. Proto jsme umožnili bezplatný přístup k našemu výukovému systému DynEd pro všechny žáky ZŠ a studenty SŠ do 30. června 2020.

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Email Tisk PDF

pap2Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne postní doby. Komentoval evangelní příběh o nemocném, kterého po 38 letech choroby, uzdravil Ježíš u rybníka Bethzatha. Bohoslužbu streamingově přenášenou z kaple Domu sv. Marty uvedl Svatý otec intencí, věnovanou těm, kdo onemocněli při péči o nemocné a za jejich rodiny. "Dostal jsem zprávu, že v těchto dnech zemřelo několik lékařů, kněží, nevím, zda i nějaká ošetřovatelka, kteří se nakazili a onemocněli ve službě nemocným. Modleme se za ně a za jejich rodiny. A děkuji Bohu za příklad hrdinství, který nám dali svojí péčí o nemocné."

Strana 2 z 46

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře