Broumovsko

Čtvrtek 16.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

The Grande Mothers: V divočině mezi vlky, starými medvědy a skvělou muzikou ...

Email Tisk PDF

P2145863

"Come out to see us play in your old Bear and Wolf infested wilderness" - těmito slovy zval ve středu v podvečer na svém facebookovém profilu kytarista Robbie Seahag Mangano k návštěvě šonovského koncertu americké rockové formace The Grande Mothers. Zážitky zatím stále vstřebávám, nicméně už teď můžu říci, že mně koncert přinesl naprosto fenomenální zážitek. Standa Pitaš nám tentokrát do Šonova "dovezl" muzikanty, kteří část své hudební kariéry spojili s Frankem Zappou či Captainem Beefheartem, a ti vedle sebe, jak známo, žádný hudební průměr nestrpěli.

Pro peníze cokoliv aneb plyn místo vody

Email Tisk PDF

lilie

Vážení spoluobčané a přátelé posledních zbytků přírody a našich krásných domovů. Doslechl jsem se o plánech na vymezení průzkumného území pro vyhledávání ložisek břidlicového plynu. Toto území zahrnuje celý Broumovský výběžek a tím i Chráněnou krajinnou oblast Broumovsko.

Ředitel odboru z ministerstva říká, že rozhodnutím o stanovení průzkumného území pro hledání plynu se nic nepovoluje

Email Tisk PDF

get

Rozhodnutím Ministerstva životního prostředí se pouze stanovuje průzkumné území, na němž bude možno provádět „vyhledávací průzkum ropy a hořlavého zemního plynu" na Trutnovsku a Náchodsku, a nic se nepovoluje, řekl v rozhovoru pro Naše.Broumovsko.cz ředitel příslušného odboru ministerstva Emil Rudolf.

Škola, kde musí být učitelé vůči žákům vnímavější víc než jinde

Email Tisk PDF

kladska

V Broumově jsou čtyři základní školy. Jedna z nich je však „zvláštní". Zvláštní tím, že se při vyučování klade především velký důraz na výchovu žáků. Výchova dětí je zde, jak mi řekla zástupkyně ředitelky Základní školy, Broumov, Kladská, Zdena Rohanová, „minimálně na stejné rovině jako stránka vzdělávací."

Můj rozum zůstává stát nad tím, jak naši úředníci v tichosti povolí riskantní průzkum těžby ropy a plynu

Email Tisk PDF

vrtyMinisterstvo životního prostředí (MŽP) vydalo 9. prosince 2011 rozhodnutí, které rozeslalo účastníkům řízení těsně před Vánoci, s odvolací lhůtou 15 dní. Z rozhodnutí vyplývá, že MŽP na základě žádosti subjektu Basgas Energia Czech s.r.o. Praha „Stanovuje průzkumné území Trutnovsko" pro vyhledávací průzkum ropy a hořlavého zemního plynu. V rozhodnutí je dále uvedeno, že výměra plochy průzkumného území je 777,54 km2 a toto území se nachází v Královéhradeckém kraji na katastrálních územích 56 obcí, 33 obcí v Náchodském okrese, a na katastrálním území 23 obcí okresu Trutnov. Průzkumné území zahrnuje celé CHKO Broumovsko a část Krkonošského národního parku.

Strana 33 z 39

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře