Broumovsko

Úterý 2.březen 2021

Poslední aktualizace 2.03.2021 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Na vlně břidlicového plynu do Senátu

Email Tisk PDF

pellyho-domy-exterier

Jedna podbrdská obec se na mě jako na geologa obrátila s prosbou o uspořádání informativní besedy o těžbě a environmentálních aspektech dobývání břidlicového plynu. Problematika získávání plynu z pevných hornin hluboko pod povrchem za pomoci trhavin a chemických roztoků je ožehavým tématem taktéž ve středních Čechách, kde byly pro průzkum vytipovány některé lokality v CHKO Český kras. Pro získání inspirace jsem se vydal do Police nad Metují na odborný mezinárodní seminář „Geologické dědictví Kladského pomezí", pořádaný Centrem pro otázky životního prostředí při Univerzitě Karlově, o kterém jsem se dozvěděl z přeposlané pozvánky.

Broumovská veřejnost má minimální zájem o rozvoj města

Email Tisk PDF

namesti

Účast broumovských občanů na veřejném projednávání budoucnosti města je minimální a počet jedinců, kteří se dostaví poslechnout si nové informace, by se dal spočítat na prstech jedné ruky.

Otevřeně o situaci v broumovské kultuře

Email Tisk PDF

housle

Tiskovou zprávu k situaci v broumovské kultuře zveřejnil v těchto dnech ředitel Základní umělecké školy Broumov Štěpán Přibyl. Uvádíme ji v plném znění a za ní připojujeme vyjádření Agentury pro rozvoj Broumovska k problematice.

Odpověď Stanislava Pitaše na anonymní reakce

Email Tisk PDF
pitasJako mladý muž jsem hodně četl. A díky známým jsem měl poměrně velký přístup k samizdatům a dříve oficiálně vydaným knihám, které se záhy ocitly na indexu. Žasl jsem nad neskutečnou odvahou lidí, kteří v padesátých letech raději šli na dlouhé roky do kriminálu, než by se třeba dobrovolně vzdali svého majetku či přestali nahlas vyjadřovat své názory.

Stanislav Pitaš podporuje kandidaturu Vladimíra Franze na post prezidenta České republiky

Email Tisk PDF
vladimir_franz_prezidetemjpgStanislav Pitaš, signatář Charty 77 a bývalý disident, v současné době pořadatel kulturních akcí v Šonově u Broumova a provozovatel hospody, podporuje iniciativu kanditarury potetovaného umělce Vladimíra Franze na post prezidenta České republiky.

Strana 41 z 50

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free