Broumovsko

Sobota 4.červenec 2020

Poslední aktualizace 4.07.2020 04:16

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Škola, kde musí být učitelé vůči žákům vnímavější víc než jinde

Email Tisk PDF

kladska

V Broumově jsou čtyři základní školy. Jedna z nich je však „zvláštní". Zvláštní tím, že se při vyučování klade především velký důraz na výchovu žáků. Výchova dětí je zde, jak mi řekla zástupkyně ředitelky Základní školy, Broumov, Kladská, Zdena Rohanová, „minimálně na stejné rovině jako stránka vzdělávací."

Můj rozum zůstává stát nad tím, jak naši úředníci v tichosti povolí riskantní průzkum těžby ropy a plynu

Email Tisk PDF

vrtyMinisterstvo životního prostředí (MŽP) vydalo 9. prosince 2011 rozhodnutí, které rozeslalo účastníkům řízení těsně před Vánoci, s odvolací lhůtou 15 dní. Z rozhodnutí vyplývá, že MŽP na základě žádosti subjektu Basgas Energia Czech s.r.o. Praha „Stanovuje průzkumné území Trutnovsko" pro vyhledávací průzkum ropy a hořlavého zemního plynu. V rozhodnutí je dále uvedeno, že výměra plochy průzkumného území je 777,54 km2 a toto území se nachází v Královéhradeckém kraji na katastrálních územích 56 obcí, 33 obcí v Náchodském okrese, a na katastrálním území 23 obcí okresu Trutnov. Průzkumné území zahrnuje celé CHKO Broumovsko a část Krkonošského národního parku.

Poklona Broumovsku s vedoucím městské knihovny v Broumově Janem Meierem

Email Tisk PDF
JanMeierPři příležitosti prohlídky výstavy „Michal Čepelka – Typohrátky, PC grafika", o které jsme na těchto internetových stránkách již psali, jsem se setkal s Janem Meierem, díky jemuž lze v Městské knihovně v Broumově nejen najít zajímavé knihy, ale občas i vidět díla lidí, o kterých jako naprostý laik vůbec nevím. I když mne třeba všichni ujišťují, že Čepelka je přes své mládí vlastně již známý grafik, obávám se, že nebýt Městské knihovny a jejího vedoucího, dověděl bych se o něm, a možná nás bude víc, za sto let z jeho nekrologu.

Tříkrálová sbírka na Broumovsku a pomoc potřebným

Email Tisk PDF

tri

Letos vyšli tříkráloví koledníci do ulic měst a od domu k domu v obcích naší republiky již podvacáté. Abychom mohli snadno přispět lidem, kteří jsou v nouzi. Na Broumovsku jsme je potkávali a vítali v našich domácnostech v sobotu 7. ledna. Tříkrálovou sbírku organizuje nezisková humanitární organizace Charita Česká republika. Členem Charity ČR je osm arci/diecézních charit, mezi nimi Diecézní katolická charita Hradec Králové, která prostřednictvím Farní charity Náchod pořádá Tříkrálovou sbírku v našem regionu.

„Sousedské" povídání se starostkami a starosty na Broumovsku

Email Tisk PDF

zpivani

Někteří máme takový zvyk. Koncem roku se snažíme bilancovat rok uplynulý. V redakci jsme však nechtěli v níže uvedené anketě bilancovat. Otázka „Co hezkého vám udělalo letos opravdu radost?" byla položena respondentům bez možnosti přípravy a někdy s dovětkem „první, co vás napadne". Nejde tedy o „starostovské" bilancování. A odpověděli všichni, které jsme oslovili.

Strana 41 z 46

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře