Broumovsko

Úterý 2.březen 2021

Poslední aktualizace 2.03.2021 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Schody na Hvězdu nám očistili a zametli cizinci

Email Tisk PDF
P7080005_TitlCelkem 498 kamenných stupňů, které vedou v Broumovských stěnách od kaple Panny Marie Sněžné nad Křinicemi ke kapli na Hvězdě, očistili převážně zahraniční studenti. Schody se zde střídají s pohodlnějšími úseky stoupajícího chodníku v převážně bukovém lese, s výškovým rozdílem cca 150 m.

Předsudky jsou OUT (studentské iluze pohříchu taky)

Email Tisk PDF

out1

Broumovské gymnázium, jako jediné v Královéhradeckém kraji, získalo v červnu loňského roku možnost zúčastnit se velkého projektu organizace Step by Step s názvem Předsudky jsou OUT. Grantový program financovaný evropskými penězi si klade za cíl naučit studenty vyrovnávat se s předsudky, komunikovat s menšinami, hledat kompromisy, zapomínat na rychlé soudy a rychlé pravdy a v neposlední řadě napsat a realizovat projekt na smysluplné téma.

Postřehy žáků ZŠ Meziměstí z návštěvy broumovského kláštera

Email Tisk PDF
mez1V rámci plnění grantového programu Máme rádi Broumovsko žáci Základní školy v Meziměstí navštívili benediktinský klášter v Broumově. Prohlídka kláštera byla jednou z částí jejich projektu Křížem krážem Broumovskem, při kterém děti zavítaly do Javořích hor, na závody psích spřežení na Janovičkách u Broumova či do Teplických skal. Z kláštera si děti odnesly mnoho dojmů, poznatků a postřehů.

Stanislav Pitaš ze Šonova u Broumova v otevřeném dopise vládě ČR: mafiáni, zničíte se sami

Email Tisk PDF

pitas

Stanislav Pitaš, signatář Charty 77 a bývalý disident, v současné době pořadatel hojně navštěvovaných hudebních produkcí v Šonově u Broumova a provozovatel hospody, napsal otevřený dopis politikům vlády České republiky, v němž znechucen posledními událostmi a causami českých politiků viní vrcholnou politickou garnituru, včetně prezidenta Václava Klause, z korupce a mafiánských praktik.

Studenti Gymnázia Broumov se na chvíli stali prezidenty republiky v projektu redakce webu Aktuálně.cz

Email Tisk PDF

gybr

Studenti 7. a 8. tříd Základní školy Londýnská v Praze a sekundy a tercie Gymnázia Broumov si měli představit, že jsou hlavou republiky s neomezenou pravomocí. Zúčastnili se tak pilotního projektu pro školy, který připravila redakce Názorů internetového webu Aktuálně.cz.

Strana 42 z 50

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free