Broumovsko

Čtvrtek 25.únor 2021

Poslední aktualizace24.02.2021 09:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Meziměstský divadelní soubor J.K.Tyl si opět zahrál v Broumově a s úspěchem

Email Tisk PDF

jz-20120428-183401

Diváci v Broumově měli možnost zhlédnout divadelní komedii Antonína Procházky Klíče na neděli. Komedie o době nedávno (nebo dávno?) minulé. Ale o hře víc nenapíši. Kdo chtěl, viděl a bavil se. Kdo ne, škoda slov. Sešel jsem se v divadle v Meziměstí těsně před další zkouškou s režisérkou Irenou Kozákovou a principálem souboru Janem Kašparem, abych se dozvěděl zase něco víc o meziměstském souboru.

Velikonoce připomínají smrt a vzkříšení Ježíše Krista

Email Tisk PDF

uvaha

Velikonoce jsou pro křesťany spolu s Vánoci oslavou historické osobnosti, Ježíše Krista, který přibližně v posledních třech letech před svou smrtí, o nichž máme písemná svědectví, podle některých zdrojů i pamětníků, a vzpomínky následovníků, chodil mezi lidmi a dnešním jazykem bychom řekli, přednášel a léčil.

Smyšlené rozjímání aneb pohled na plyn z druhé strany

Email Tisk PDF

plynovod

Jsem manažerem těžařské firmy, která disponuje slušným majetkem a má za sebou desítky úspěšných projektů. Přijel jsem sem proto, abych pomohl řešit úkoly, spojené s celosvětovým nedostatkem energií. Všude, kde firma, kterou tu zastupuji, působí, zajišťuje zásoby energie, vytváří nová pracovní místa, rozvíjí místní hospodářství.

Jazzová kavárna se zařadila mezi noblesní kulturní programy na Broumovsku

Email Tisk PDF

7

K této kulturní události se ještě vracím pokusem popsat prostředí a nálady, které první Jazzová kavárna v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia návštěvníkům přinesla. Jak jsme již psali, ve středu 22. února zněl celý večer ve vyhřáté kavárně, kde snad chyběly jen plyšové závěsy na oknech, jazz. V pečlivě sestaveném programu, uváděném moderátorem Štěpánem Přibylem a diskjockejem Ondřejem Kejzlarem, hráli a zpívali známí jazzoví interpreti, i když jen z gramofonových desek.

The Grande Mothers: V divočině mezi vlky, starými medvědy a skvělou muzikou ...

Email Tisk PDF

P2145863

"Come out to see us play in your old Bear and Wolf infested wilderness" - těmito slovy zval ve středu v podvečer na svém facebookovém profilu kytarista Robbie Seahag Mangano k návštěvě šonovského koncertu americké rockové formace The Grande Mothers. Zážitky zatím stále vstřebávám, nicméně už teď můžu říci, že mně koncert přinesl naprosto fenomenální zážitek. Standa Pitaš nám tentokrát do Šonova "dovezl" muzikanty, kteří část své hudební kariéry spojili s Frankem Zappou či Captainem Beefheartem, a ti vedle sebe, jak známo, žádný hudební průměr nestrpěli.

Strana 43 z 49

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free