Broumovsko

Čtvrtek 25.únor 2021

Poslední aktualizace24.02.2021 09:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Pro peníze cokoliv aneb plyn místo vody

Email Tisk PDF

lilie

Vážení spoluobčané a přátelé posledních zbytků přírody a našich krásných domovů. Doslechl jsem se o plánech na vymezení průzkumného území pro vyhledávání ložisek břidlicového plynu. Toto území zahrnuje celý Broumovský výběžek a tím i Chráněnou krajinnou oblast Broumovsko.

Ředitel odboru z ministerstva říká, že rozhodnutím o stanovení průzkumného území pro hledání plynu se nic nepovoluje

Email Tisk PDF

get

Rozhodnutím Ministerstva životního prostředí se pouze stanovuje průzkumné území, na němž bude možno provádět „vyhledávací průzkum ropy a hořlavého zemního plynu" na Trutnovsku a Náchodsku, a nic se nepovoluje, řekl v rozhovoru pro Naše.Broumovsko.cz ředitel příslušného odboru ministerstva Emil Rudolf.

Škola, kde musí být učitelé vůči žákům vnímavější víc než jinde

Email Tisk PDF

kladska

V Broumově jsou čtyři základní školy. Jedna z nich je však „zvláštní". Zvláštní tím, že se při vyučování klade především velký důraz na výchovu žáků. Výchova dětí je zde, jak mi řekla zástupkyně ředitelky Základní školy, Broumov, Kladská, Zdena Rohanová, „minimálně na stejné rovině jako stránka vzdělávací."

Můj rozum zůstává stát nad tím, jak naši úředníci v tichosti povolí riskantní průzkum těžby ropy a plynu

Email Tisk PDF

vrtyMinisterstvo životního prostředí (MŽP) vydalo 9. prosince 2011 rozhodnutí, které rozeslalo účastníkům řízení těsně před Vánoci, s odvolací lhůtou 15 dní. Z rozhodnutí vyplývá, že MŽP na základě žádosti subjektu Basgas Energia Czech s.r.o. Praha „Stanovuje průzkumné území Trutnovsko" pro vyhledávací průzkum ropy a hořlavého zemního plynu. V rozhodnutí je dále uvedeno, že výměra plochy průzkumného území je 777,54 km2 a toto území se nachází v Královéhradeckém kraji na katastrálních územích 56 obcí, 33 obcí v Náchodském okrese, a na katastrálním území 23 obcí okresu Trutnov. Průzkumné území zahrnuje celé CHKO Broumovsko a část Krkonošského národního parku.

Poklona Broumovsku s vedoucím městské knihovny v Broumově Janem Meierem

Email Tisk PDF
JanMeierPři příležitosti prohlídky výstavy „Michal Čepelka – Typohrátky, PC grafika", o které jsme na těchto internetových stránkách již psali, jsem se setkal s Janem Meierem, díky jemuž lze v Městské knihovně v Broumově nejen najít zajímavé knihy, ale občas i vidět díla lidí, o kterých jako naprostý laik vůbec nevím. I když mne třeba všichni ujišťují, že Čepelka je přes své mládí vlastně již známý grafik, obávám se, že nebýt Městské knihovny a jejího vedoucího, dověděl bych se o něm, a možná nás bude víc, za sto let z jeho nekrologu.

Strana 44 z 49

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free