Broumovsko

Úterý 19.leden 2021

Poslední aktualizace19.01.2021 08:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Tříkrálová sbírka na Broumovsku a pomoc potřebným

Email Tisk PDF

tri

Letos vyšli tříkráloví koledníci do ulic měst a od domu k domu v obcích naší republiky již podvacáté. Abychom mohli snadno přispět lidem, kteří jsou v nouzi. Na Broumovsku jsme je potkávali a vítali v našich domácnostech v sobotu 7. ledna. Tříkrálovou sbírku organizuje nezisková humanitární organizace Charita Česká republika. Členem Charity ČR je osm arci/diecézních charit, mezi nimi Diecézní katolická charita Hradec Králové, která prostřednictvím Farní charity Náchod pořádá Tříkrálovou sbírku v našem regionu.

„Sousedské" povídání se starostkami a starosty na Broumovsku

Email Tisk PDF

zpivani

Někteří máme takový zvyk. Koncem roku se snažíme bilancovat rok uplynulý. V redakci jsme však nechtěli v níže uvedené anketě bilancovat. Otázka „Co hezkého vám udělalo letos opravdu radost?" byla položena respondentům bez možnosti přípravy a někdy s dovětkem „první, co vás napadne". Nejde tedy o „starostovské" bilancování. A odpověděli všichni, které jsme oslovili.

Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí

Email Tisk PDF

zamysleni

Letošní Vánoce, poznamenané úmrtím prvního polistopadového prezidenta Václava Havla, budeme mnozí pamatovat dlouho. Možná se bude říkat: „To bylo o těch Vánocích, co zemřel Havel." A v podvědomí zůstane aspoň jeho jméno, když ostatní upadne v zapomnění.

Stanislav Pitaš vzpomíná na Václava Havla a jeho cesty na Broumovsko

Email Tisk PDF

vaclav

Stanislav Pitaš, signatář Charty 77, byl od poloviny sedmdesátých let úzce spjat s děním v undergroundu a v častém kontaktu s Václavem Havlem. V současné době je pořadatel častých kulturních akcí v Šonově u Broumova. Hlavně díky němu v Šonově koncertovali Svatopluk Karásek, Garage a Tony Ducháček, Vlasta Třešňák, Plastik People Of The Universe, Psí vojáci, Marián Varga a spousta dalších. Hostinec U Pitašů rád navštěvoval třeba Ivan Martin Jirous, řečený Magor, který zemřel v listopadu tohoto roku. Přinášíme vzpomínky Stanislava Pitaše na Václava Havla, který zemřel v neděli 18. prosince.

Broumov – naše krásné město a kouzlo vánoc

Email Tisk PDF

img_0926

Broumov je město bohaté historie a silného odkazu. Našimi ulicemi procházely v některých časech dějiny nejen Čech, ale i Evropy. Broumov přes svou velikost nikdy neztratil vliv na život kolem sebe a to platí o historii stejně jako o současnosti.

Strana 44 z 48

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free