Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

V období adventu se zvyšuje riziko požárů od zapálených svíček

Email Tisk PDF

venecJiž tento víkend nás čeká první adventní neděle, která značí začátek liturgického roku. Jedním z nejdůležitějších symbolů této doby je adventní věnec. Po čtyři neděle budeme na věnci zapalovat svíčky, které se pak poslední neděli a o vánočních svátcích rozsvítí najednou.

Stanislav Pitaš: Mým přátelům

Email Tisk PDF

pitasMyslím si, že již kalich trapnosti přetekl a že už každý rozumný člověk v této zemi má důvod otevřeně kritizovat naše nejvyšší politické představitele. Je zajímavé, jak dobrovolně si necháváme nasadit chomout, který nás pomalu a jistě zbavuje svobody a fantazie. Jak začínáme hrát roli, kterou nám ONI určili, a s jakou lehkostí se zbavujeme svých snů, práv a nadějí. Zpohodlněli jsme a ONI z nás udělali statické jedince, kteří mají zájem jenom sami o sebe. Odnaučili nás se starat o přítele, o potřebné, o demokratické principy.

Otevřený dopis zastupitelům města Broumova

Email Tisk PDF

pivoVážení zastupitelé,
apelujeme na vás jako na volené zástupce občanů Broumova, aby při rozhodování o budoucnosti bývalého měšťanského pivovaru a pozemků v jeho okolí byla upřednostněna hodnota pozemku v majetku města a nedošlo k jeho prodeji.

Jan Birke: "Autor nevybíravých útoků se sám přiznal, podali jsme si ruku…"

Email Tisk PDF

janPo volbách do krajských zastupitelstev se na mém profilu na sociální síti objevil výrok, který vybízel k mé likvidaci, a natolik vyděsil mě i mou rodinu, že jsem 10. října 2016 podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie ČR se na můj podnět celou věcí začala okamžitě intenzivně zabývat. V návaznosti na práci policistů a zřejmě i mediální povědomí o celé věci se autor příspěvku, který vystupoval na Facebooku pod falešným profilem, ozval přímo mně formou e-mailu a návrhem ke společnému setkání.

"Spolupráce je lepší než boj," říká o smyslu Broumovských diskusí Jan Školník

Email Tisk PDF

skolSál Dřevník v zahradě broumovského kláštera bude 7. a 8. listopadu hostit "festival rozmluv, myšlenek a naslouchání" – 3. ročník Broumovských diskusí. Letošním hlavním tématem je evropská identita. Diskutovat přijede řada zajímavých hostů a ke sdílení názorů jsou zváni i všichni ti, kteří se zamýšlejí nad důležitými tématy naší doby. O vzniku i poslání Broumovských diskusí jsme si povídali s jejich iniciátorem Janem Školníkem.

Strana 5 z 34

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře