Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Polická starostka Ida Jenková se ptá hejtmana Královéhradeckého kraje a senátora Lubomíra France

Email Tisk PDF

idaNa několik tematických otázek starostky Police nad Metují Idy Jenkové odpověděl hejtman Královéhradeckého kraje a senátor Lubomír Franc.

Z kláštera se šíří krása, moudrost a osvícené myšlenky

Email Tisk PDF

12189824 10204114090527143 4030479778009266099 nPo letošních 2. Broumovských diskusích mi přijde, že se z kláštera do Broumovské kotliny a dál do českého prostoru skutečně šíří krása, moudrost a osvícené myšlenky. Broumovská klávesa, divadelní hra HRA-NIC-e, výstavy v Galerii Dům, řada výchovných a vzdělávacích programů včetně posledních Broumovských diskusí, iniciovaly mimo jiné vztahy člověka k přírodě, člověka k člověku i člověka k Bohu, na které ve shonu zapomínáme.

Karel Výravský: Výsledky centrálních přijímacích zkoušek - Gymnázium Broumov opět skvělé

Email Tisk PDF

ggyLetos v dubnu proběhly přijímací zkoušky na střední školy. Žáci, kteří se jich zúčastnili, nyní již studují v prvních ročnících. Přijímací zkoušky měly letos poprvé formu centrálně zadávaných zkoušek z českého jazyka a z matematiky. Tyto jednotné testy připravilo Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání Praha. Teprve nyní Centrum zveřejnilo celostátní a krajské výsledky.

Rozhovor s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem

Email Tisk PDF

beloV neděli 4. října se v areálu restaurace Amerika v Křinicích u Broumova konalo přátelské setkání občanů na akci Už začaly písemky, kterou uspořádala místní organizace KDU-ČSL Broumov. Hostem této akce, na které se diskutovalo o budoucnosti našeho regionu, byl také místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL MVDr. Pavel Bělobrádek.

Uprchlická vlna je pro Českou republiku důležitou zkouškou

Email Tisk PDF

hejStále častěji slýchám od občanů našeho regionu dotazy týkající se obav z důsledků uprchlické vlny, které v současnosti čelí již nejen státy jižní Evropy. Počty uprchlíků jsou alarmující - i navzdory obecnému tvrzení, že různé migrační vlny vždy doprovázely vývoj lidské civilizace.

Strana 8 z 34

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře