Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Rozhovor s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem

Email Tisk PDF

beloV neděli 4. října se v areálu restaurace Amerika v Křinicích u Broumova konalo přátelské setkání občanů na akci Už začaly písemky, kterou uspořádala místní organizace KDU-ČSL Broumov. Hostem této akce, na které se diskutovalo o budoucnosti našeho regionu, byl také místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL MVDr. Pavel Bělobrádek.

Uprchlická vlna je pro Českou republiku důležitou zkouškou

Email Tisk PDF

hejStále častěji slýchám od občanů našeho regionu dotazy týkající se obav z důsledků uprchlické vlny, které v současnosti čelí již nejen státy jižní Evropy. Počty uprchlíků jsou alarmující - i navzdory obecnému tvrzení, že různé migrační vlny vždy doprovázely vývoj lidské civilizace.

Malé letní divadlení: Je libo pohádky z Krkonoš nebo hradní crazy komedii?

Email Tisk PDF

Image01EUUSTIMyslela jsem si: "Úterý, tři hodiny odpoledne, většina lidí je ještě v práci. To na pohádku nepřijde příliš diváků. Bude to spíš takový rozjezdový den celého festivalu." Mýlila jsem se.

Ředitel Gymnázia Broumov Karel Výravský: Škola je kouskem vašeho života

Email Tisk PDF

SAM 1537Vážené absolventky a vážení absolventi, vážené učitelky a vážení učitelé, studentky a studenti a vážení příznivci broumovského gymnázia, vítám vás na oslavách 70. výročí založení českého gymnázia v Broumově.

S americkým kytaristou Gary Lucasem si zahrál i broumovský Jirka Rambousek

Email Tisk PDF

jirkaVe čtvrtek na pozvání Stanislava G. Pitaše vystoupil v undergroundovém klubu Eden v Broumově americký kytarista Gary Lucas. Spolu s ním si na pódiu zahrál i mladý kytarový mág z Broumova Jiří Rambousek.

Strana 8 z 33

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!